Skocz do zawartości

Seben Super Zoom Plossl 8-24 mm TEN NIESZCZĘSNY


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim ktokolwiek będzie chętny do kupna lub zamiany informuję OKULAR TEN MA PORYSOWANĄ JEDNĄ Z SOCZEWEK!!

 

Proszę dokładnie przeczytać te wątki:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=19166

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=19229

 

Dziś okular wrócił od fachowca. Jak wiadomo rys nie da się usunąć a o dziwo jest ich więcej ;( Nie chcę myśleć, ze Pan, który dogłębnie czyścił ten okular spowodował powstanie kolejnych rysek. Prawdopodobnie po solidnym doczyszczeniu soczewek, a zwłaszcza tej zarysowanej, ryski stały się bardziej widoczne.

 

Fachowiec powiedział mi, że jeszcze nie widział takiego czegoś, żeby podczas czyszczenia (nawet chusteczką higieniczną) powstawały takie zarysowania. Przyznałem mu rację...

 

Rysek jest sporo!

ZDJĘCIA: Pierwsze przedstawia podświetlone ryski, czyli można powiedzieć "wyeksponowane" a drugie przedstawia normalny wygląd porównywany do tego, podczas obserwacji jaśniejszych obiektów. Poza tym w dole widać lekki odcisk palca, Pana, który czyścił okular... No trudno... Postanowiłem, że niech już tak zostanie, bo już wystarczająco owa soczewka ucierpiała. Odcisk jest niewidoczny podczas obserwacji.

 

Hpim2055.jpg

Hpim2058.jpg

 

Okular nadal nadaje się do obserwacji! Do tych większych rysek można się przyzwyczaić. Poza tym są one widoczne tylko podczas obserwacji jasnych obiektów, jak np. Księżyc i tylko w zakresie od 24mm do około 15mm. Przy mniejszych ogniskowych rysy rozmywają się całkowicie. Przy obserwacji gwiazd rysek nie widać w ogóle. Poza tym oprócz tego, ze widać je w polu widzenia, nie pogorszyły one jakości dawanych obrazów.

 

Jak to zazwyczaj napisane jest na allegro: "Sprzedaję jako uszkodzony i nie chcę negatywa" :szczerbaty:

Dlaczego go sprzedaję, skoro niedawno go kupiłem? Ponieważ te ryski straszą mnie po nocach... Są jak rysy na moim sercu, są moją porażką, ponieważ sam do nich doprowadziłem (co prawda nieświadomie). Nawet jeżeli patrzę przez ten okular w niebo i nie widzę tych rysek, to ciągle mam obsesję na ich punkcie, że tam są!

 

Oferty poproszę na PW. Mogę go też zamienić na inny okular zoom z dopłatą, albo jakiegoś plossla najlepiej powyżej 30mm i 55* może być "chińczyk", albo zamienię na jakiś filtr... Jestem otwarty na propozycje!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu sprzedajesz?

Jest to napisane w drugim od dołu akapicie :) Odnoszę wrażenie, ze próbujesz mi dogryść... nie wiem dlaczego...

 

ej no to ja się zgłaszam na chętnego! Daję 29.99 zł ;)

 

Exta! Pierwsza oferta ;)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimmer, Stop!

 

Sprzedaż nie była brana pod uwagę, czy to jakiś nowy punkt czwarty !? :blink:

 

1. Myślę że fachowiec jest to w stanie wypolerować bez ścierania dużej ilości szkła, bo ryski są bardzo delikatne. Jeszcze go uratuję

2. Przyzwyczajam się do rysek....grrrr... odpada! Nie chcę chrzanionych rysek na obrazie

3. Z impetem otwieram okno balkonowe i ciskam okularem tak, żeby poniósł śmierć na miejscu, biorę piwko bezalkoholowe i zamawiam sobie coś porządnego w DO, np LV zoom 8-24mm, sącze piwko i juz się uśmiecham do siebie (tylko ze mnie na razie nie stać)

Która opcja?

Bardzo bym chciał żeby to była opcja nr 1. albo nr.3

 

Opcja pierwsza odpadła, pozostała tylko trzecia, jakże spektakularna opcja :D

Po dokonaniu powyższego usiądź spokojnie i policz sobie ile wydałeś na Sebena, dodaj do tego statyw na którym uparcie miałeś sadzać Syntę i odejmij tą kwotę od LVW 13. ;)

 

Acha, mała gruszka do przedmuchiwania okularków kosztuje w aptece 3,89 PLN (nota bene to był mój pierwszy zakup po kupnie telepka)

 

Pzdr :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż nie była brana pod uwagę, czy to jakiś nowy punkt czwarty !? :blink:

Opcja pierwsza odpadła, pozostała tylko trzecia, jakże spektakularna opcja :D

Po dokonaniu powyższego usiądź spokojnie i policz sobie ile wydałeś na Sebena, dodaj do tego statyw na którym uparcie miałeś sadzać Syntę i odejmij tą kwotę od LVW 13. ;)

 

Acha, mała gruszka do przedmuchiwania okularków kosztuje w aptece 3,89 PLN (nota bene to był mój pierwszy zakup po kupnie telepka)

 

Pzdr :rolleyes:

 

Tak. Dokładnie. Stop.

Wiem, że tego, co mi się urodzi w głowie, zrealizować nie mogę. Jakże uparty byłem sądząc, że posadzę Syntę na tamtym statywie, tak samo uparty byłem sadząc, że jakiś tam zoom będzie zadowalający. A to tylko dlatego, że nie chciałem słuchać rad kolegów (Was), albo one do mnie nie docierały. Jak to się brzydko mówi: "wyżej [...] nie podskoczysz" Skąd wzięła się moja pewność siebie, że jednak będę mądrzejszy? Nie wiem. Za słabiutki jestem jeszcze w tym wszystkim, ażeby podejmować sam takie decyzje. Dwie złe już podjąłem...Trzeciej nie będzie. Doszło to do mnie, tylko bardzo szkoda, że tak późno...

 

Tak. Nowy punkt 4 właśnie został dodany... Dlatego, ze okular wrócił od "fachowca" i oprócz tego, ze nic nie dało się zrobić z ryskami, to w dodatku powstało ich więcej :( Toteż punkt 1 odpada. "Zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia" :ha:

102 pomysły na minutę, tak tak wiem. Niemniej zrezygnowałem z LV zoom 8-24mm. Wysłuchałem wczoraj opinii kolegów, których uważam za dobrze zaznajomionych w tym temacie. Podali mi pewne opcje zakupu okularów, na których się nie zawiodę i na początek powinny być dla mnie w sam raz...

Do tej pory nie przypuszczałem, że granica pomiędzy chęcią bycia aktywnym, a "troleniem" jest tak cienka i łatwo ją przekroczyć. Aby wygrzebać się z tego wszystkiego i stanąć po tej dobrej stronie granicy podjąłem takie oto kroki:

 

1. Kupiułem gruszkę :helo:

2. Mam dość tego Sebena, straszy mnie po nocach... Sprzedam, a jeżeli się nie uda, to komuś podaruję... I więcej w taki pasztet się nie wkopię...

3. Statyw, na którym miałem posadzić Syntę kupiłem za grosze B) a kupiłem go, ponieważ była dobra okazja. Nie kupiłem go specjalnie po to by sadzać na nim Syntę :D aż taki świr to nie jestem :D Teraz wezmę za niego kilka razy więcej niż dałem, kupiec potencjalny jest.

4. Kupię wreszcie coś sensownego (padło na LVW 13mm, za doradzeniem znajomych)

 

Reasumując... Może wreszcie zrobię coś sensownego, w dobrym kierunku... Nie mam już ochoty bawić się w pół-środki...I wiem już, że kombinując nic nie zdziałam, a niech ten nieszczęsny Seben będzie dla mnie przykładem... Albo zrobię coś porządnie, albo znów stanie się coś przykrego... A wież mi, finansowo nie stracę. Koszt tego Sebena będzie 1/2 kosztu statywu, po jego sprzedaży. Ponad to zorientowałem się, że koszt zakupu takiego okularu jak LVW w USA będzie o około 200zł mniejszy niż w Polsce, jednak jeszcze się nad tym wszystkim zastanowię.

 

Dziękuję

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no to ja się zgłaszam na chętnego! Daję 29.99 zł ;)

 

Człowiek uczy się na błędach. A zwłaszcza na tych błędach uczą się jednostki tak uparte jak S.P. Wimmer! Ale nie trzeba co chwila o tych wpadkach przypominać! Założe się że 9/10 pomysłów będzie nie do zralizowania ale może ta 1/10 to będzie rewelacja :szczerbaty:

 

Ja bym ostateczne skusił się na kupno tego feralnego Sebana! Ale więcej niż 50zł za "uszkodzony" (nie można go chyba tak nazwać jeżeli w takim stanie wyjechał z fabryki?) sprzęt nie dam! No chyba że na własne oczy zobacze że ten Seben lepszy jest od mojej kitowej SPL10mm. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się na błędach. A zwłaszcza na tych błędach uczą się jednostki tak uparte jak S.P. Wimmer!

Tak jest! Osoby, które nie są uparte jak ja, często potrafią uczyć się na cudzych, a nie swoich błędach i chwała im za to. Natomiast pewne jednostki nie dopuszczają do siebie żadnej innej opcji jak "sam sprawdzę". Jednak już nie powinniśmy tak tragizować... Zdarzały się większe (droższe) wpadki. Generalnie rzecz biorąc, to właśnie ja nie powinienem tragizować, a koledzy już powinni mi przestać ucierać nosa... Już sie sam o wszystkim przekonałem... Jak wcześniej napisałem: Więcej juz się nie dam zrobić... Lekcja była, a i zadanie domowe odrobiłem :D

 

Kurak... Poczekajmy jeszcze jakiś czas. Jeżeli nikt nie zainteresuje sie tym Sebenem, mogę Ci go wysłać, a Ty juz sam sobie go sprawdzisz... i albo dogadamy się w sprawie kupna albo po prostu mi go odeślesz... Wspomniałeś o porównaniu do SPL 10mm. Domyślam się ze chodzi o PL 10mm z zestawu Synty...

 

W niedługim czasie dam znać... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze chodzi o PL 10mm z zestawu Synty...

 

W niedługim czasie dam znać... Pzdr

 

Uzbrajam się w cierpliwość :szczerbaty:

 

Ale ja mam na moim kitowcu napisane SPL :P

Kolejny przykład dowodzący teze "Pismo zniesie wszystko(czy w oryginale "Papier wszystko przyjmie")"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrajam się w cierpliwość :szczerbaty:

 

Ale ja mam na moim kitowcu napisane SPL :P

Kolejny przykład dowodzący teze "Pismo zniesie wszystko(czy w oryginale "Papier wszystko przyjmie")"!

I ja także mam napisane na "kitowcu" Super Plossl 10mm, jak każdy z nas. Jednakże są to zwykłe Plossle, a napis "Super" to taki "Hłyt Marketingody", bardzo niegrzeczny z ich strony... A poza tym okularek ten nie ma 52 stopnie tylko mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum i ogólnie w zabawie w "podglądanie życia gwiazd". Jeśli ten okularek jest nadal do sprzedania, to chętnie go odkupię za rozsądne pieniądze, powiedzmy 35 zł. Ponieważ posiadam tylko jeden okularek 20mm dołączony do teleskopu, a chciałbym rozszerzyć możliwości "podglądania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi, zwłaszcza Adi'emu :rolleyes: , sobie dziękuję za tyle cierpliwości :lol: , opłaciło się . Dziękuje też Kanarkusowi za pierwszą ofertę kupna oraz Kurakowi za najwyższą... Ale sprawa już nieaktualna :) Pozdrawiam wszystkich.

 

Proszę o zamknięcie wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.