Skocz do zawartości

Pośmiejmy się z amerykanów


Rekomendowane odpowiedzi

Temat na astromarcie :

 

http://www.astromart.com/forums/viewpost.a...s_id=&page=

 

cytuje pytanie :

I'd like to take some deep sky images with the TEC200. If I bolted a small/cheap/long achromat on top of the TEC, what is the cheapest effective guiding solution I can rig up to guide an AP1200? for use with my EOS DSLR.

 

Czyli koleś ma TEC200 na AP1200 i pyta się czym to guidingować bo on chce pofocić swoim DSLRem.... :blink:

 

Adam_J kiedyś już wspominał o problemie "amerykańca".... Generalnie nie chodzi mi o to, żeby z typka się śmiać, tylko żeby uważać na wypowiedzi różnych osób w internecie....

Ktoś nam radzi, że najlepszy soft do guidingu to PHD, w stopce ma napisane "AP1200, TEC200" i myślimy, że to jakiś guru a jego zdanie jest wyrocznią, a potem okazuje się, że typek ledwo odróżnia flata od darka...

...tylko ma koleś trochę kasy wiec sobie kupił montaż który ładnie się świeci jak stoi w garażu...

 

A potem taki philips wypisuje jakies tematy o chaosie w info jakie można znaleźć w internecie....

 

Po prostu trzeba uważać co się czyta, podchodzić sceptycznie do dawanych nam "złotych rad" i najlepiej sprawdzić jaki dorobek ten typek ma w swojej galerii nim przyjmie się jego zdanie za słuszne ....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weź kup potem od takiego AP1200...Juz kiedyś dwałem przykład kolesia, który miał 3 Paramounty naraz, jakieś RC i różne kamery a foty robił dużo gorsze od Heńka..... Przykre ale prawdziwe - większośćz tych, którzy naprawdą mają jakąś wiedzę i zapał, nie mogą sobie pozwolić na dobry sprzęt.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że wszystcy mu doradzają PHD Guiding.... z całym szacunkiem dla PHD... ale to chyba nie to zestawienie...

 

... koła od traktora do Ferrari chyba nie pasują najlepiej..... chociaż jak by sie uprzeć to pojedzie i na tym...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że wszystcy mu doradzają PHD Guiding.... z całym szacunkiem dla PHD... ale to chyba nie to zestawienie...

 

... koła od traktora do Ferrari chyba nie pasują najlepiej... .. chociaż jak by sie uprzeć to i pojedzie na tym...

 

Filip, ta porada to nie takie znowu głupie. PHD nawet małpa obsłuzy, a soft guiduje znośnie. Jak mu doradzą na starcie jakiegoś wypasionego kombajna to nawet go nie zainstaluje, nie wspominając o uruchomieniu podłączeniu i setupie... W tym szaleństwie jest metoda. PHD nie zmusza do myślenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips ale co mu mają doradzać innego?

mają mu polecać MaximaDL, żeby bardziej pasował do sprzętu?

sam piszesz, że gość nie kumaty, a PHDGuiding właśnie jest dla takich,

3 klikniecia i guidujesz

 

coś jakąś nutkę zazdrości da się wyczuć w Waszych postach,

to może podejdźcie do sprawy inaczej: przecież wcześniej czy później taki gość rzuci to hobby, bo sobie z tym wszystkim nie poradzi, to jest właśnie szansa dla bardziej zaawansowanych, żeby kupić taki sprzęt po super okazyjnej cenie, więc dajboże więcej takich "leszczy" :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na takie coś przeglądając forum:

 

Zdjęcia wykonane TAKIM teleskopem wyglądają TAK bądź TAK. Strona obserwatorium TU, co prawda nie amerykańskie tylko czeskie ale godne pożałowania.... :mellow: Aha, to pierwsze to jest M31 a drugie M42. Bo ja bym nie poznał. Jak ktoś chce przczytać, temat TU. Linki zaczerpnięte z wypowiedzi sumasa.

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips ale co mu mają doradzać innego?

mają mu polecać MaximaDL, żeby bardziej pasował do sprzętu?

sam piszesz, że gość nie kumaty, a PHDGuiding właśnie jest dla takich,

3 klikniecia i guidujesz

 

coś jakąś nutkę zazdrości da się wyczuć w Waszych postach,

to może podejdźcie do sprawy inaczej: przecież wcześniej czy później taki gość rzuci to hobby, bo sobie z tym wszystkim nie poradzi, to jest właśnie szansa dla bardziej zaawansowanych, żeby kupić taki sprzęt po super okazyjnej cenie, więc dajboże więcej takich "leszczy" :szczerbaty:

Jasne, że zazdrosze kolesiowi kasy... no kurna... tez chciałbym sobie kupić AP1200 i zacząć się zastanawiać czym to guidować...

 

..... ale mimo wszystko nim wydam nawet 15zł na jakąś zaslepkę to robie rozeznanie co do czego i jak pasuje.... a on wydał jakieś 20000$ i nie wie czym guidować....

 

W kontekście jego braku wiedzy, oczywiście to PHD ma sens.... i chyba to najlepsza rada dla niego jaka tylko moze być ( prościej jak w PHD to już się nie da jeśli chodzi o guiding ).... przyznaje wam rację...

 

Ale generalnie nie chodzi mi tu o zazdość, głupotę, brak wiedzy itd.... mi chodzi o tych co szukają wiedzy i dostają ją od różnych osób... internet jest otwarty, kazdy każdemu moze zadać pytanie i dostać odpowiedź..... i ta odpowiedź może być bardzo myląca i błędna..... a ponieważ koleś ma AP1200 to jest "guru".... a to tylko wydmuszka....

 

zwyczjanie chcę "ostrzec" przed takimi "wypadkami"... sam mi się już jeden przytrafił ( zreszta też z astromartu ).... po to jest ten temat !

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jakąś nutkę zazdrości da się wyczuć w Waszych postach,

to może podejdźcie do sprawy inaczej: przecież wcześniej czy później taki gość rzuci to hobby, bo sobie z tym wszystkim nie poradzi, to jest właśnie szansa dla bardziej zaawansowanych, żeby kupić taki sprzęt po super okazyjnej cenie, więc dajboże więcej takich "leszczy" :szczerbaty:

 

Cały bajer w tym, że koleś kupił jak najbardziej odpowiedni sprzęt, żeby zacząć - jak mu się znudzi, to go sprzeda za większą kasę niż kupił :szczerbaty: (DSLRa wyrzuci na śmietnik, albo "odda w dobre ręce")

Więc pod względem finansowym facet jest dziesięć razy mądrzejszy od większości z Nas, którzy będą odsprzedawać swoją chińszczyznę za pół ceny - tak to już jest, że bidok zawsze dostaje po dupie... :rolleyes:B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na takie coś przeglądając forum:

 

Zdjęcia wykonane TAKIM teleskopem wyglądają TAK bądź TAK. Strona obserwatorium TU, co prawda nie amerykańskie tylko czeskie ale godne pożałowania.... :mellow: Aha, to pierwsze to jest M31 a drugie M42. Bo ja bym nie poznał. Jak ktoś chce przczytać, temat TU. Linki zaczerpnięte z wypowiedzi sumasa.

 

Zapewniam Cię, że wielu z nas chciało by mieć takie osiągnięcia jak Michałowice - wiedzą przebili by połowę forum! Nie wiem czemu, ale wiele osób sprowadza jakość teleskopu i montażu do fotografii jakie pozwala on wykonać - bzdura. To tak samo jak by rozpatrywać użyteczność i jakość aut na podstawie tego jak zachowują się w warunkach "offrołdowych".

Zanim coś będziemy chcieli ośmieszyć zastanówmy się czy na 100% wiemy, czy to co ośmieszamy warte jest śmiechu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.