Skocz do zawartości

Północna Warszawa i okolice wystąp !


karpies

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA!!!!

Michał (perkuła), Jacek (enigma) i ja, umówiliśmy się w najbliższy piątek na :Beer: w restauracji "Sfinks" (tak się to chyba pisze) w Al. Solidarności, obok kina "Femina". Spotkanie zaczynamy ok. 19.00. Chętni, których my nie znamy i którzy nas nie znają niech przyjdą ze znakiem rozpoznawczym - Syntą 200/1200 na plecach. :D A tak na poważnie piszcie na PW. Dam swoją komkę i jakoś się spotkamy na miejscu

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy w temacie. jak narazie prawie skompletowałem sprzęt. Prawie bo Vixen 13" i kolimator właśnie do mnie jadą.

Na razie dysponuję tym co w opisie i jakoś w niedalekiej przyszłości chciałbym ten sprzęt przetestować.

Mieszkam na Tarchominie, pomiędzy Światowida a Modlińską na Os. Winnica.

 

Gdy będzie okazja i czas pozwoli chętnie zabrałbym się z kimś na obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wróżkom z ICM nie potłukła się kula, to wszyscy ruszać do pakowania sprzętu. Czeka nas jutro BEZCHMURNA!!!!!!!!! noc. Spotkanie jak zwykle, albo w Sikorach na wale (dla stałych bywalców) lub o konkretnej godzinie koło kościoła w Jabłonnie (ci, którzy jeszcze tam nie byli). Może być 18.30 - 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz powinno się zacząć przecierać: http://www.sat24.com/Region.aspx?country=e...r&type=loop

 

 

Oni przecierają, ale oczy ze zdumienia, że ich prognozy są do ...... bani :D

Czekamy do 18.30. Wtedy powiem co i jak. Wszystko pędzi na północ, więc jako najbardziej "wysunięty" na południe, ocenię czy się przejaśnia.

 

O 17.00 - totalna kicha :angry::burza::angry::burza::angry:

17.15 - trochę się przejaśnia, ale z południa dalej pędzą chmury

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie mogę z tą prognozą zajrzyjcie na http://new.meteo.pl/index_coamps.php i zerkinjcie na COAMPS i UM. Um wogóle zwariował :blink: . Ja liczę na jutrzejszą pogodę, jak w każdy poniedziałek :D .

 

 

A ja tam nie mam wygórowanych oczekiwań... liczę, że w tym roku choć raz jeszcze uda mi sie coś zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiadomo na które prognozy patrzeć. UM Warszawa podaje na jutrzejszą noc niewielkie zachmurzenie, a COAMPS coś wprost przeciwnego. Ja i tak na wszelki wypadek się przygotuję i będę wyglądał przez okno.

Życzenia świąteczne dla wszystkich astrowarszawiaków i astrorodaków. Naturalnie wraz z rodzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zgłasza się prawobrzeżna Warszawa (Saska Kępa). Jako, że nie mam jeszcze teleskopu ;) natomiast planuje zakup Synty 8" to chętnie wybiorę się jako

 

towarzysz na jakąś obserwacje w celu chłonięcia wiedzy. Dysponuje samochodem (ciasny, ale własny) i chętnie wystąpie w roli szofera. Przy okazji może

 

trafi się ktoś z Syntą (chętnie spojrzę jak to wszystko wygląda w rzeczywistości). Czasowo jestem dość elastyczny szczególnie w weekendy.

 

Więc jeśli ktoś planuje jakiś wyjazd obserwacyjny (a w szczególności nie ma transportu) to ja się chętnie piszę.

 

 

 

Ewentualnie może zgłosi się jakiś dobroczyńca właściciel Synty - bardzo chciałbym przed zakupem choć raz spojrzeć przez to cudo i podpytać o parę rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procjon bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia. Odezwę się na PW.

 

Chciałbym jeszcze tylko napisać, że jestem ultra miło zaskoczony wyjątkowo koleżeńską postawą kolegów astromaniaków. Naprawdę się wzruszyłem ;)

 

sawes1 jeśli tylko warunki atmosferyczne będą odpowiednie (jak uznasz, że jest sens jechać) to daj mi koniecznie znać, może być nawet najbliższy weekend.

 

już nie mogę się doczekać kiedy rozpocznę moją przygodę z astro... :D

 

 

 

 

P.S. Czy tzw. Grupa Północna jest w jakiś sposób sformalizowana? (regularne spotkania czy coś w tym stylu?)

Edytowane przez Nanathren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

"Grupa północna" nie jest w żaden sposób sformalizowana. Jest pogoda - zdzwaniamy się i jedziemy. W tej chwili jest nas trzech: ja, enigma i perkuła. Chętnych na wyskok jest wiecej, ale pogoda nas nie rozpieszcza, więc "działalność jest zawieszona" :D . Jak tylko znikną chmury, ruszamy do boju. Mamy swoją miejscówkę w Sikorach i tam przeważnie jeździmy. Tak więc zapraszamy wszystkich chetnych do Sikor. W kupie raźniej i kupy nikt nie ruszy. :D

PS. Nanathren, wiele lat mieszkałem na Saskiej Kępie, na Międzynarodowej. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapraszam was wszystkich w poniedziałek do warszawskiego PTMA. Główną atrakcją pokazu będzie kometa Lulin, która znajdzie się blisko Saturna no i oczywiście Wenus :D która wczoraj była w maksimum blasku. Oby dobra pogoda się utrzymała. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.