Skocz do zawartości

Kupie MTO - pilnie


Prorok78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Najlepiej razem z 'walizeczka' ktora byla w orginale i z filtrami:) Dobrze by bylo gdyby obiektyw byl juz przeogniskowany i mial obejmy + dovetaila choc niekoniecznie. Zalezy mi na czasie, tak wiec poprosze tylko powazne oferty. Cena oczywiscie do dogadania:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj lepiej w Maka SW. Bo Mto ma potworny rozrzut jakościowy ..

 

wiem... ale zakladam ze na forum raczej nikt bubla nie pusci... moze ktos ma, uzywal i mu sie znudzil...?? a maka nie chce bo mto ma byc rowniez wykorzystany jako obiektyw a mak sie do tego kompletnie nie nadaje :) to ma byc dla mnie takie '2 w 1' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Prorok78,

 

MTO mimo swoich zalet ma też kilka wad. Dla mnie masakrą jest ustawianie ostrości przy wizualu za pomocą pierścienia. Rozrzut jakościowy, o którym pisze Mitek też jest powodem do zastanowienia się. Trzecia rzecz, to warstwy przeciwodblaskowe, które są rodem z lat 80-tych. Brak jakiegokolwiek szukacza też może być uciążliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem... ale zakladam ze na forum raczej nikt bubla nie pusci... moze ktos ma, uzywal i mu sie znudzil...?? a maka nie chce bo mto ma byc rowniez wykorzystany jako obiektyw a mak sie do tego kompletnie nie nadaje :) to ma byc dla mnie takie '2 w 1' :)

 

A do czego ten obiektyw? Do astrofoto? Jesli tak to chyba tylko Księżyca i Słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co MTO ma takiego, że przewyższa maka , bo jest dobry do foto a mak sienie nadaję? W sumie tego nie wiem ale być może że coś takiego jest, możliwe, ze masz szersze przeloty jak mak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co MTO ma takiego, że przewyższa maka , bo jest dobry do foto a mak sienie nadaję? W sumie tego nie wiem ale być może że coś takiego jest, możliwe, ze masz szersze przeloty jak mak?

 

moment:) rozroznijmy foto od astrofoto. Do astro chce go do wizuala i sporadycznie do fotek planet. Ale rowniez ma byc normalnym obiektywem do odleglych obiektow (glownie przyroda) do nikonow. Nie wydam kilkudziesieciu tys na podobne szklo z naklejka nikkor. A w tym zastosowaniu mak sie nie nada calkowicie:) Tak wiec mimo ze moze nie jest to popularne zdanie to jednak dla mnie mto jest lepszym wyborem niz mak:) no i tanszym - w koncu za maka 127 trzeba dac nieco ponad 1100:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moment:) rozroznijmy foto od astrofoto. Do astro chce go do wizuala i sporadycznie do fotek planet. Ale rowniez ma byc normalnym obiektywem do odleglych obiektow (glownie przyroda) do nikonow. Nie wydam kilkudziesieciu tys na podobne szklo z naklejka nikkor. A w tym zastosowaniu mak sie nie nada calkowicie:) Tak wiec mimo ze moze nie jest to popularne zdanie to jednak dla mnie mto jest lepszym wyborem niz mak:) no i tanszym - w koncu za maka 127 trzeba dac nieco ponad 1100:)

 

Chyba zapomniałeś, że MTO to f/10 a w praktyce jeszcze ciemniej ze względu na obstrukcję... Chyba, że pisząc o przyrodzie miałeś na myśli tę nieożywioną + dobry statyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałeś, że MTO to f/10 a w praktyce jeszcze ciemniej ze względu na obstrukcję... Chyba, że pisząc o przyrodzie miałeś na myśli tę nieożywioną + dobry statyw.

 

dobry statyw wylazi juz przy 400mm a tu jest 1000.... a po przeliczeniu przez rozmiar klatki 1500 wiec nawet mi do glowy nie przyszlo focic tym z reki... no i arnoldem tez nie jestem zeby toto dzwigac bez nozek:)

 

Chyba zapomniałeś, że MTO to f/10 a w praktyce jeszcze ciemniej ze względu na obstrukcję... Chyba, że pisząc o przyrodzie miałeś na myśli tę nieożywioną + dobry statyw.

 

dobry statyw wylazi juz przy 400mm a tu jest 1000.... a po przeliczeniu przez rozmiar klatki 1500 wiec nawet mi do glowy nie przyszlo focic tym z reki... no i arnoldem tez nie jestem zeby toto dzwigac bez nozek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że MTO11CA itp są obiektywami fotograficznymi to mają płaskie pole.

dokladnie:) no i chyba jednak lepsza korekcje obrazu niz taki mak. w koncu mimo wszystko to obiektyw... ze o rozdzielczosci obrazu nie wspomne:)

 

Panowie prosba - bez urazy bo ciesze sie ze moj watek wzbudza zainteresowanie i ze komus sie chce odpisac, ale to nie jest watek o wyzszosci mto nad makiem lub odwrotnie:) - jest on po to ze mam zamiar cos kupic... zreszta domyslam sie ze takich watkow bylo juz duzo:)

Problem (moj) polega na tym ze ktos kto zobaczy watek z tematem'kupie......' i z 20 odpowiedziami, nawet tam nie zagladnie bo pomysli ze juz dawno kupilem...:) Jesli mamy dyskutowac co jest lepsze to moze gdzie indziej??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.