Skocz do zawartości

Przyroda w fotografii


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdroszczę wycieczki. A jak ten kraj wychodzi cenowo? Taniej niż w turystycznej Tanzanii czy Kenii?

 

Myślę, że wyjdzie trochę drożej. Lot w dwie strony od 3tys zł, wypożyczenie taniego samochodu (toyota corolla) to 200zł/dzień, cena benzyny 3.5zł, nocleg w sensownych warunakch ok. 100zł/noc - znacznie taniej wychodzi spanie na campingu pod namiotem i kilka razy skorzystaliśmy z tej opcji. Jedzenie, czy to w sklepie czy w jadłodajniach w podobnej cenie jak w Polsce. W zamian dostajesz święty spokój, nie ma naganiaczy, naciągaczy itp, z powodu których w Kenii masz ochotę wrócić na lotnisko zaraz po wyściu z niego (wiem, bo byłem), ludzie bardzo życzliwi i niezmierzone przestrzenie :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdynia to ładne miasto.

Wracając z wybrzeża odwiedziliśmy oceanarium. Już na dzień dobry Pani spojrzała na potężnie wyglądający obiektyw Flektogon CZJ zaadoptowany pod EOS`a i zastrzegła że nie wolno używać lampy. Phi - pomyślałem. Mój nowy (używany) "jasny" nabytek ciemności się nie boi ale przytaknąłem że tak i oczywiście ...

Fajne szkło.

IMG_0457.jpgIMG_0453.jpgIMG_0449.jpgIMG_0448.jpgIMG_0444.jpgIMG_0442.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Parę terrarystycznych fotek- bo jeszcze chyba żadnych nie wrzucałem na forum ;)

 

Heterometrus spinifer:

1.jpg 2.jpg

 

Ceratogyrus darlingi: Młode ptaszniki- kokon po otworzeniu ( Psalmopoeus reduncus):

3.jpg 6.jpg

 

Avicularia versicolor, kopulacja: Samica:

5.jpg 4.jpg

 

Psalmopoeus pulcher, para:

7.jpg

 

Gekon lamparci (Eublepharis macularius), w trakcie klucia i 10 minut później :

8.jpg 9.jpg

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzebie trochę watek.

Zima ustępuje, wiosna zaczyna królować w okolicy, a ja w końcu znalazłem czas na pierwsze próby upolowania kilku okazów miejscowej fauny. Słońce było bliskie zachodowi i robiło się mało światła, ale mimo to poszło dość dobrze. Powinienem tylko zrezygnować z żarówiasto zielonej sportowej kurtki ;) Co bardziej płochliwe sztuki uciekały i nie mogłem zbyt blisko podejść. Kamuflaż ważna rzecz i następnym razem lepiej się przygotuję.

Popełniłem też pewien błąd w ustawieniach. Nie zauważyłem, że ustawiłem stałe ISO na 1250. Pierwsze fotki są na zbyt wysokiej czułości stąd nieco bardziej wyraźne ziarno.

 

Zaznaczam, że to moje pierwsze zdjęcia tego typu w życiu. Lustrzankę i obiektywy kupiłem w tym miesiącu i dopiero poznaję sprzęt i jego możliwości.

Nie jestem do końca przekonany co do kadrowania. Crop jest w formacie 16:9, choć teraz jak patrzę na fotki wydaje mi się, że zdecydowanie korzystniej byłoby zrobić 4:3.

 

Zestaw to Canon 50D + Tamron 70-300 4-5.6 VC USD

Obiektyw tani, ale jak widać daje spore możliwości i jak za taka cenę, to jestem bardzo zadowolony.

 

Na fotkach w kolejności:

1) Wróbel

IMG_5615-1.jpg

 

2) Kos

IMG_5632-1.jpg

 

3) Sierpówka

IMG_5640-1.jpg

 

4) Wróbel

IMG_5655-1.jpg

 

5) Gang Mazurków

IMG_5678-1.jpg

 

6) Sikorka Bogatka podczas kolacji

IMG_5711-1.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert41 - obróbka to jedno, a drugie i ważniejsze, to ustawienie poprawnie kadru i czasów ekspozycji.

Popatrz na zdjęcie z Heterometrus spinifer - rozprosz to światło z lampy błyskowej, wyjdzie lepiej, przysłonę daj co najmniej f/8-f/14.

Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że przy tego typu zdjęciach podstawą jest i odpowiednie przygotowanie oświetlenia i ustawienie wszystkiego jak należy.

To były zdjęcia robione kompaktem o małych możliwościach manualnego ustawiania parametrów...

Muszę się kiedyś zebrać pofotografowac coś z terrariów lustrzanką, ale wciąż z czasem kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.