Skocz do zawartości

Montaż dobsona i tubus od Synty 8'' zestaw


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Sprzedam:

1.Montaż dobsona od Synty 8''. Stan dobry. Posiada normalne ślady użytkowania: lekkie otarcia, delikatne obicia, z jednej strony otarty napis - będące wynikiem przewożenia/noszenia. Montaż rozkręcany i skręcany 3 razy, trzyma sie sztywno, pracuje bez problemu. Nie był "upgrade'owany", czyli jeździ po "fabrycznych" teflonowych podkładkach.

 

2.Tubus (sama rura) od Synty 8'' ogołocona z tego, co najważniejsze. Natomiast pozostały w niej oryginalne czarne "krążki" (prowadnice) umożliwiające posadzenie i ruch na dobsonie. Są też rączki do skręcenia tuby. Stan dobry. Lekkie ryski by się znalazły, ale wizualnie ok. Wyczernienie wiadomo jakie, typowo Synciane, z lekkimi niedomalowaniami przy górnej i dolnej krawędzi blachy.

 

W grę wchodzi cały zestaw. Zadowolony byłbym, gdyby zainteresowany mógł odebrać to u mnie we Wrocławiu. W przypadku wysyłki mogą być problemy (gabaryty, waga).

CENA: Niestety nie podam :szczerbaty: Kiedyś prawie sprzedałem montaż, ale otrzymałem sugestię, że cenę określiłem śmiesznie małą. Nie mam pojęcia jaką zaproponować. Zainteresowanych proszę o propozycje w tym wątku, żeby każdy wiedział jaka jest aktualna oferta.

 

UWAGA W grę wchodzi także zamiana Interesuje mnie np: okular ze "średniej/pod-średniej" półki :lol: , szrokokątny (przynajmniej 65*) 25mm-30mm na 1,25''. Na przykład taki Antares W70 :rolleyes: Jestem otwarty na propozycje. Jak napisałem wyżej, poproszę w tym wątku.

 

Uważam, że oferowany sprzęt jest świetną bazą pod projekt ATM.

 

POZDRAWIAM

 

P.S: Powodem sprzedaży jest ukończony w 98% projekt ATM składanego teleskopu, w którym znalazła się cała optyka z dawnej Synty 8". Tak zwany "Chrysalis" (Poczwarka) :lol: o której już wkrótce napiszę obszerny temat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstepna rezerwacja namyslowa żeby sprawe przemysleć

Niech tak będzie... Wstępnie oczywiście. Normalne, że wybiorę najlepszą ofertę :D

 

A poprosim fotki tego co zostało.

Z tej tuby to sama blacha została + prowadnice ?

Oprawe lustra zabraleś, całego pająka, mocowanie szukacza -> słowem wszystko ??? Czy jakies drobnostki zostały.

 

Została sama, goła blacha + prowadnice. Wymontowałem celę LG, cały pająk z LW łącznie z śrubami, mocowanie szukacza łącznie z blaszką usztywniającą, a nawet zewnętrzny kołnierz wylotu tuby.

Hpim2230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S: Powodem sprzedaży jest ukończony w 98% projekt ATM składanego teleskopu, w którym znalazła się cała optyka z dawnej Synty 8". Tak zwany "Chrysalis" (Poczwarka) :lol: o której już wkrótce napiszę obszerny temat na forum.

 

Aaaa... ;) więc to nie Ty zrobiłeś rezerwację na Taurusa 270, który stoi na forumowej giełdzie :rolleyes:

 

W takim razie sam z niecierpliwością oczekuję na fotki tegoż Atm-u, ciekaw jakie to z tej

Poczwarki wykluje się IMAGO

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem dogłębnie sprawę ....

Najbardziej byłem napalony na tubę, bo moja jest PCV (12 kg).

Problem tylko w tym że wyjąłeś usztywniający pierścień krawędzi górnej, a to bardzo wazny element.

Po za tym będzie kłopot z przełozeniem mojej optyki 17/120 cm do tej tuby, z powodu tego że ta rura jest chyba zbyt krótka (kompaktowa). Problem jest w oprawie lustra. W Syncie oprawa jest bardzo cienka (kompaktowa) i leży praktycznie na samym dnie. Trzeba by chyba wytaczać nową oprawę z metalu podobną do tej syntowskiej, a to koszty. Oprawa z drewna tu się nie nada na taka ogniskową.

I to by było wzasadzie tyle. W tubkę tą można by wsadzić troszkę krótszą ogniskową przy oprawie drewnianej takiej z płyt 2cm.

 

Zupełnie co innego to sprawa montażu. Tutaj można wykorzystać te czopy mocujące do dowolnej tuby o podobnej średnicy jak tuba synty. Jak ktoś ma tubę z EQ to może mu się to przydać. Mój dobs wazy praktycznie tyle samo co ten Twój więc chyba dam sobie spokój.

 

Teraz to jedynie czopy Mnie interesują wraz z rączkami. Możesz podać Mi średnice tych czarnych kółek-czopów ? Chodzi mi o średnice tej ich cześci rolującej się po tych platikowych małych białych rolkach.

 

P.S.

A ten pierścień dna tuby też wyjąłeś ? On jest zintegrowany z oprawą, no nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jedynie czopy Mnie interesują wraz z rączkami. Możesz podać Mi średnice tych czarnych kółek-czopów ? Chodzi mi o średnice tej ich cześci rolującej się po tych platikowych małych białych rolkach.

 

P.S.

A ten pierścień dna tuby też wyjąłeś ? On jest zintegrowany z oprawą, no nie ?

 

Średnica czopów w części jezdnej to 13 cm... ALE nie jestem zainteresowany Binocoolerze sprzedażą samych tych czopów, ponieważ wtedy tuba stanie niemal bezużyteczna... Chcę sprzedać cały zestaw na raz :rolleyes: Natomiast jeżeli zdarzy się sytuacja, że ktoś weźmie dobsoniaka, inny rurę, to czopy zarezerwuje dla Ciebie :)

 

Pierścień z dna tuby? Jeżeli chodzi o pierścień otaczający celę z LG to jest on bezpośrednio wkręcany w tubę i jest integralną częścią celi, gdyż na nim znajdują się śruby kolimujące. Tak więc do poprawnego osadzenia i funkcjonowania LG trzeba było wyciągnąć całość... Do gołej blachy :szczerbaty:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem dogłębnie sprawę ....

Najbardziej byłem napalony na tubę, bo moja jest PCV (12 kg).

Problem tylko w tym że wyjąłeś usztywniający pierścień krawędzi górnej, a to bardzo wazny element.

Po za tym będzie kłopot z przełozeniem mojej optyki 17/120 cm do tej tuby, z powodu tego że ta rura jest chyba zbyt krótka (kompaktowa). Problem jest w oprawie lustra. W Syncie oprawa jest bardzo cienka (kompaktowa) i leży praktycznie na samym dnie. Trzeba by chyba wytaczać nową oprawę z metalu podobną do tej syntowskiej, a to koszty. Oprawa z drewna tu się nie nada na taka ogniskową.

I to by było wzasadzie tyle. W tubkę tą można by wsadzić troszkę krótszą ogniskową przy oprawie drewnianej takiej z płyt 2cm.

 

Zupełnie co innego to sprawa montażu. Tutaj można wykorzystać te czopy mocujące do dowolnej tuby o podobnej średnicy jak tuba synty. Jak ktoś ma tubę z EQ to może mu się to przydać. Mój dobs wazy praktycznie tyle samo co ten Twój więc chyba dam sobie spokój.

 

Teraz to jedynie czopy Mnie interesują wraz z rączkami. Możesz podać Mi średnice tych czarnych kółek-czopów ? Chodzi mi o średnice tej ich cześci rolującej się po tych platikowych małych białych rolkach.

 

P.S.

A ten pierścień dna tuby też wyjąłeś ? On jest zintegrowany z oprawą, no nie ?

 

Sorrki ze sie wtrace,ale Binocooler po co ci ta tubka skoro wszyscy od niej uciekaja ? ja mysle o przerobce synty w Pcv- laczonej z 2ch czesci.

Orginalana tuba od syntyjest dosc cienka i "przyjemn"a w transporcie ale moim zdaniem dlugo tlumi drgania i bez usztywnien nie ma co sie pchac z nia na jakikolwiek paralaktyk,co inna pcv -swoje wazy ale drgania tlumi < 1 sek.

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki ze sie wtrace,ale Binocooler po co ci ta tubka skoro wszyscy od niej uciekaja ? ja mysle o przerobce synty w Pcv- laczonej z 2ch czesci.

Orginalana tuba od syntyjest dosc cienka i "przyjemn"a w transporcie ale moim zdaniem dlugo tlumi drgania i bez usztywnien nie ma co sie pchac z nia na jakikolwiek paralaktyk,co inna pcv -swoje wazy ale drgania tlumi < 1 sek.

he he a ja uciekam od pcv i robię tubkę z kartonu

 

pcv jest potwornie ciężkie i trochę mało sztywne. I tak trzeba wzmacniać bo obejmy ją deformują. Kolimacja straszliwie się rozjeżdża

 

jestem ciekaw jaki paralaktyk to udźwignie? Mogę swoją tubę pcv udostępnić do testów (bez optyki oczywiście bo została wydłubana) bo jeszcze jej nie wyrzuciłem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he a ja uciekam od pcv i robię tubkę z kartonu

Jak bedziesz potrzebował, to u mnie w firmie sporo twardych, tekturowych rur by się znalazło. Najczęściej o średnicy około 20cm, długość nawet do 3 metrów.

 

Z jednego miasta jesteśmy :) Podejdź jakby co do mnie, to pogadamy... O ile potrzebujesz B)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he a ja uciekam od pcv i robię tubkę z kartonu

 

pcv jest potwornie ciężkie i trochę mało sztywne. I tak trzeba wzmacniać bo obejmy ją deformują. Kolimacja straszliwie się rozjeżdża

 

jestem ciekaw jaki paralaktyk to udźwignie? Mogę swoją tubę pcv udostępnić do testów (bez optyki oczywiście bo została wydłubana) bo jeszcze jej nie wyrzuciłem

 

pozdrawiam

 

Pierwszy moj teleskop z Astrokraka byl zrobiny z PCV- jak przystalo na dlugiego Newtona - tylko Dobson byl sesnsownym rozwiazaniem- dobry dobson na lozyskach z system. przeciwwag itp.

 

Rurka byla ciezka ale nie bylo zadnych problemow z tlumieniem drgan-czego nie moge powiedziec o korpusie Synty 200/1200,nie bylo tez zadnych problemow z kolimacja bo to tez bylo wykonane wzorow- ale to juz inny temat.

 

Odnosnie korpus z karton itp. to widzialem takie cudenko u mojejgo znajomego, prosze sobie wyobrazic jakiego napadu smiechu dostalem gdy podczas listopadowej nocy zaczelo padac i ow kolega wyciagnal parasol by oslonic swoja rurke :D

Tak,tak to prawda- na polu boju bylo chyba jeszcze z 15 innych teleskopow z Pcv ,metalu itp. i te zostaly do konca , a owa kartonowa tubka -musial b.szybko ewakuowac sie do srodka budynku czekajac na lepsze warunki atmosferyczne.

 

Deszcz ustapil w przeciagu 15 minut ale przez te noc mielismy jeszcz 3 x takie " ucieczki" i niepomogly tu syto natarte warstwy lakieru,farby itp. masci .

Pcv- to dobry material do obrobki - dla kazdego , przy odrobinie wprawy mozna zrobic z niej 2czesciowke ktora nie zlekie sie ni sniegu ni deszczu :Beer:

pozdr

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaa - cięęę...

 

Zapomniałem dodać, że do w/w sprzętu jako GRATIS :szczerbaty: dorzucam ręcznie wykonany przeze mnie pokrowiec na tubus Synty.

 

Może wygląda jak twarz stwora dr. Frankensteina :lol: (grubej nici nie żałowałem) ale spełnia swoją funkcję. Szyty ręcznie, silną "dratwą" z grubego materiały typu "pokrowcowego" :szczerbaty: Wyłożony gąbką. Od spodu usztywniony dla protekcji LG. Raczej nie jest wodoszczelny, nie testowałem. Rączki mocne, dobrze przyszyte. Nosiłem w nim tubę na plecach B)

 

Już mi nie potrzebny :Salut:

pokro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.