Skocz do zawartości

Teleskop do ~300zł


astroamator

Rekomendowane odpowiedzi

Balkon szeroki i wmiarę dobrze ustawiony :-) mozesz spokojne celowac w newtony :-)

sugeruje ten :

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...products_id/535

ale poczytaj jeszce CELESTIE w drozsze modele raczej na poczatek się nie pchaj, bo nigdy nie wiadomo :-) mozesz byc rozczarowany tym co zobaczysz (zero kolorków na DS , male planety itp, juz byly takie przypadki na forum)

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pasuje , majac np, Barlowa 2-3x, możesz użyc okularu który ma jeszcze przyzwoicie dużą soczewe a nie dziurkę jak łepek od szpilki przez która nic nie widać , no chyba że uzyjesz dobrego planetarnego okularu o krótkiej ogniskowej-bez konieczności Barlowa ale to cena taka jak za teleskop.

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłes.

Ogniskowa jest zawsze stała w tym przypadku 500 mm barlow x2 zwieksz ja x2 czyli 1000 mm i analogicznie x3 zwieksza do 1500 mm. Stosując okular o ogniskowej np 10 mm przy ogniskowej 500 mm otrzymasz x 50 powiekszenie. Celestia sie kłania :-) 500 / 10 = 50 x powiekszenie.

Jak dla mnie to ogniskowa 500 mm to troszke z mało, taka niska ogniskowa wymaga lepszych okularów (drozszych)

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli np z okularem 25x ogniskowa bedzie wynosic 12500mm? A po dodaniu soczewki Barlowa x2 Bedzie wynosila ok 25000mm?

 

Coś pomyliłem ?

 

Dodam ze ten teleskop mozna kupic w cenie 330zł + przesyłka.

 

W teleskopach nie uzywa sie oznaczenia "okularem 25x" tylko jego ogniska i ewentualnie pole widzenia.

Poczytaj Celestie.

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał PowerSeeker 80 EQ Refraktor 80/900 Celestron

[PowerSeeker] ze wzgledu na zamknietą optykę i mozliwosc ziemskich obserwacji, ale to gdybym bral dla siebie. Mozesz sobie odpuscic to :

http://sklep.teleskopy.net/product_info.ph...roducts_id/2775

 

info od sprzedawcy (czyli to o czym z Astrokosmo piszemy)

Ogniskową 1000mm uzyskano stosując w wyciągu okularowym korektor Barlowa. W efekcie uzyskano teleskop oferujący duże powiększenia, a mieszczący się w zaskakująco krótkim i zwartym tubusie.

Pozostale newtony moga byc.

Pozdr. Artur

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
ja kupilem teleskop za 320zl i jest super widze mglawice no poprostu zobaczcie www.deltaoptical.pl/deltasklep

 

Skala, jaki teleskop, jakie mgławice, może tak konkretnie- czym i co obserwowałeś? Ktoś podobnie niedoświadczony jak Ty może się zasugerować niepotrzebnie Twoim postem, kompletnie pozbawionym rzeczowej informacji. Zanim się coś napisze, wypada to przemyśleć, by nie pisać ogólników lub bzdur. Napisz coś bliżej, albo sam dołożę minusa [już są 3], bo ten post pachnie niewiedzą [O.K., masz do niej prawo jako newbie], albo trollingiem...

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Skyluxa za 300zł i jestem zadowolony z obserwacji naziemnych. Wiadomo że sprzętem za 3 stówy nie zobaczę tego co posiadacze droższych i lepszych sprzętów ale na sam początek mi wystarcza. Zabawy mam i tak co nie miara :)

 

th_foto1.jpg th_foto2.jpg

 

Tu masz fotki wykonane Nikonem Coolpix 5600 + MicroStage 6030 (było mgliście dlatego takie przyszarzałe wyszło ;) )

 

th_foto3.jpg th_foto4.jpg

 

Pewnie wyśmieją mnie specjaliści :D ale dla mnie liczy się frajda że w ogóle widzę coś z tak dużej odległości no i że mogę zrobić jakieś tam foto. Pozdrawiam! :D

 

PS. jak będzie pogoda i czas zrobię i zapodam fotki księżyca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Skyluxa za 300zł i jestem zadowolony z obserwacji naziemnych. Wiadomo że sprzętem za 3 stówy nie zobaczę tego co posiadacze droższych i lepszych sprzętów ale na sam początek mi wystarcza. Zabawy mam i tak co nie miara :)

Ja Ci daję plusika za to, że próbujesz, za to, że od czegoś trzeba zacząć i że sprawia Ci to przyjemność !!!!!

Pewnie wyśmieją mnie specjaliści :D ale dla mnie liczy się frajda że w ogóle widzę coś z tak dużej odległości no i że mogę zrobić jakieś tam foto. Pozdrawiam! :D

Nie sądzę, bo i Oni zaczynali od małych sprzętów. Zanim doszli to "eksperta", to zrobili mnóstwo fotek, Obecnie mają super montaże z prowadzeniem, ale kiedyś ich nie mieli i zaczynali podobnie jak Ty.

PS. jak będzie pogoda i czas zrobię i zapodam fotki księżyca :)

Księżyc jest obecnie w okolicach 1 kwadry, więc do dzieła :D

Czekamy na fotki. Testuj różne czasy naświetlania i eksperymentuj. Zamęczaj fachowców pytaniami, oglądaj ich zdjęcia, wyciągaj wnioski i kto wie, być może tak Cię to wciągnie, ze za kilka lat uzbierasz pieniążki na super sprzęt do foto i dołączycz do foto-expertów :D

 

Pozdrawiam:

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.