Skocz do zawartości

Najlepsze zdjęcie: Maj 2008 - FINAŁ


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku emocjonujących kwalifikacji: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21776 w wyniku których, wyłoniliśmy 6 finalistów (dwa zdjęcia ex aequo zdobyły jednakową ilość punktów) przystępujemy do Finału wyboru Najlepszego Zdjęcia Miesiąca - Maj 2008

 

 

Zasady wyboru najlepszego zdjęcia miesiąca są następujące:

 

1. Wybieramy jedno zdjęcie, które jest w/g nas najlepsze

2. Swój wybór potwierdzamy głosem w ankiecie

 

-------------------------------------------

 

Proszę dokładnie przemyśleć swój typ przed oddaniem głosu, ponieważ po zagłosowaniu nie będzie już możliwa zmiana swojego wyboru.

 

Zapraszamy do głosowania!

-------------------------------------------

 

 

Najlepsze Zdjęcie Miesiąca - Maj 2008 - FINAŁ

 

 

 

 

 

6 Grzybu / Łabędź

 

2008.05_06.grzybu.swan.jpg

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21236

 

 

 

 

16 piotr-s / Ameryka

 

2008.05_16.piotr_s.ameryka.jpg

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21292

 

 

 

 

18 Siergiej / M13

 

2008.05_18.Siergiej.M13.jpg

 

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21392

 

 

 

 

19 piotr-s / Crescent

 

2008.05_19.piotr_s.crescent.jpg

 

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21449

 

 

 

20 MarcinPc / M64

 

2008.05_20.marcinPC.M64.jpg

 

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21432

 

 

 

22 piotr-s / Trąba Słonia

 

2008.05_22.piotr_trba_sonia.jpg

 

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=21491

 

 

 

-------------------------------------------

 

Zapraszam wszystkich do zabawy, jednocześnie dziękując za tak liczny udział w eliminacjach :notworthy:

 

 

Głosowanie trwa do niedzieli, 29 czerwca 2008, do godziny 20:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taka mała prośba, żebyśmy w tym wątku nie pisali, na które zdjęcie głosowaliśmy, żeby nie sugerować wyboru innym uczestnikom zabawy

 

niestety również włączenie opcji, żeby nie pokazywać aktualnych wyników, przed oddaniem głosu, niestety nie działa poprawnie,

także mogę tylko nieśmiało prosić o głosowanie, ale przed podejrzeniem rankingu ;)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups przepraszam, mój błąd

co prawda nie wpłynęło to na wynik, ale ....

 

...o i tylko żeby nie wyglądało,

że nie potrafię kobiet wysłuchać do końca :Kwiatek:

 

 

==

 

... ale mam nadzieję, że nie popełniłem więcej błędów, przy liczeniu głosów,

na drugi raz zrobię dłuższą przerwę pomiędzy eliminacjami a ogłoszeniem finalistów, żeby była szansa na zweryfikowanie takich ewentualnych błędów

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crescent....po prostu fajnie wyglada... podoba mi sie ta chmurwa dookoła i ogólnie kadr. Marcina M64 doceniam bardzo, ale jakoś wole kurna mgławice. Moze jak kiedyś sam zaczne focić galaktyki zmienie zdanie...

 

Rozwala mnie też ta kulka Siergieja....wychodzi w niej jak to fajnie miec pefekcyjne gwiazdki ( czytaj głównie ukraiński montaż :Beer:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crescent....po prostu fajnie wyglada... podoba mi sie ta chmurwa dookoła i ogólnie kadr.....ale jakoś wole kurna mgławice. Moze jak kiedyś sam zaczne focić galaktyki zmienie zdanie...

 

Zmienisz, zmienisz albo inaczej: prędzej docenisz jak poczujesz czym to pachnie :szczerbaty:

Mglawice sie po prostu lepiej prezentują, ładnie wypełniają kadr, dużo ciekawych zawirowań itp. Dobrze zrobione na pewno będą wizualnie wygrywać z niewielkimi galaktyczkami i ja też je w ten sposób odbieram. Strzelając do własnej bramki powiem że: stanowią piękne tło lub grafikę na stronie internetowej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz, zmienisz albo inaczej: prędzej docenisz jak poczujesz czym to pachnie :szczerbaty:

Mglawice sie po prostu lepiej prezentują, ładnie wypełniają kadr, dużo ciekawych zawirowań itp. Dobrze zrobione na pewno będą wizualnie wygrywać z niewielkimi galaktyczkami i ja też je w ten sposób odbieram. Strzelając do własnej bramki powiem że: stanowią piękne tło lub grafikę na stronie internetowej B)

Ale prawda jest też taka, że mgławice są zdecydowanie trudniejsze i dużo więcej wymagają od sprzętu, głównie od kamery. Pełno kadrowe mgławice to już jest rzeźnia, także dla obróbki (dokładne flaty, balansowanie koloru, dynamiki, gradientów, etc.). Galaktyki z reguły są znacznie jaśniejsze niż obiekty rozciągłe, na ogół już na jednej klatce widać bardzo dużo. Mgławice często wymagają dziesiątek sybframeów żeby coś było widać :szczerbaty:

 

Oczywiście nie twierdzę tym samym, że galaktyki to prosta sprawa. Nie mniej, jednak jest ciut łatwiej - przynajmniej w moich odczuciach.

 

To tak w kwestiach technicznych. W kontekście estetycznym nie ma znaczenia, co jest na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że mgławice są zdecydowanie trudniejsze...[bo](dokładne flaty, balansowanie koloru, dynamiki, gradientów, etc.). ...

Zgadzam się ze w przypadku mgławicy z rożnymi kolorami to naprawdę zajmuje dużo czasu żeby dopracować ją w 100% . W przypadku canona największą bolączką mgławicową wydają się bardzo dobre flaty jako podstawa do dalszej walki z materiałem.

 

 

Natomiast bez żadnych wątpliwości decydowanie podpisuje się pod tym stwierdzeniem :Beer:

W kontekście estetycznym nie ma znaczenia, co jest na zdjęciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast bez żadnych wątpliwości decydowanie podpisuje się pod tym stwierdzeniem :Beer:

To tak w kwestiach technicznych. W kontekście estetycznym nie ma znaczenia, co jest na zdjęciu.

Oczywiście doskonale rozumiem o co wam chodzi i zgadzam się, w niebie się nie "przebiera", w zasadzie wszystko jest równie interesujące i trudne do sfocenia ( w zależności od tego na jaki "poziom" chcemy wejść ). Jednak odrobina "wolę bardziej" też jest.... a to kwestie estetyczne właśnie, czasem kwestia "bardziej mnie kręci mgławica" itp.

Kwestie estetyczne juz były szumnie omawiane na tym forum wiec nie ma o czym mówić, ale gdyby one nie istniały to jednak nie do końca miałby sens ten plebiscyt w takiej formie jakie jest obecnie - powiny zatem pojawić się kategorie : najtrudniejsza do wykoania fotka, fotka naciekawszego obiektu, fotka obiektu najbardziej wyszukanego ( czyli kto miał inwencję i sfocicł coś czego inni nie sfocili ) itp... moim zdaniem jednak fajniej jest, jak kategorii nie ma ( czyli tak jak jest teraz ) i po prostu - która fotka podoba się najbardziej na tą głosuje ... i tyle.

Inaczej mówiąc dla mnie kwestie estetyczne jednak są....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór był naprawdę trudny. Zdjęcia bardzo ładne, choć przyznam, że gdybym ja bawił się w astrofoto, to niektóre zaprezentowałbym nieco inaczej.

 

Pewne dodatkowe uwagi. Podzielam zdanie, aby nie komentować konkretnych zdjęć. Tym bardziej powinny wstrzymać się osoby, których zdjęcia zakwalifikowały się do finału. W zasadzie komentarze powinny pojawić się dopiero po głosowaniu, tak aby niczego nie sugerować innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.