Skocz do zawartości

Pięciominutowa M33


Piotrek L.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem co prawda nie wracać do starego materiału, ale jakoś się poskładało, że odwiedzając A4U, wkleiłem się w temat "Jak to lepiej obrobić?", a że pogoda jest do mnie wrogo nastawiona, więc na czymś trzeba poćwiczyć. :szczerbaty:

Po wielu męczarniach (czyt. męczeniu się i męczeniu innych ;) ) i po porównaniu różnych wersji mojej surówki, uważam że to chyba już jest max, jak na moje możliwości w tym momencie.

Zresztą, sam bym nigdy do takiego efektu nigdy nie doszedł... :rolleyes:

A że sezon na M33 niedługo się rozpocznie, więc tak na rozgrzanie pokazuję moje wypociny, żeby pokazać co można wyciągnąć z danego materiału, przy takim sprzęcie jak mój.

To jest pojedyńcza klatka 300 sekund, ISO 800, obrobiona w PS z dodatkiem Astronomy Tools By ProDigital Software.

Sprzęt: WO 66mm SD APO + FF x0.8, ogniskowa 310mm, f/4.7, Canon 350d unmod.

Zdjęcie to resize 50% i crop.

 

m33_test09male.jpg

 

A tak wygląda surówka tego samego obszaru (resize i crop jak powyżej)

 

m33_surowka_crop.jpg

 

Mam nadzieję, że w tym sezonie uda mi się nazbierać dużo dobrego materiału na tą eMkę :Boink:

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym masz Piotrku postawiony ten WO 66 ?

Pozdr. Artur

 

Ojej, zapomniałem... :Boink:

Używam HEQ5 SynTrek, ale to zdjęcie jest z baaardzo starego materiału.

Obecnie walczę z guidingiem, ale niestety przegrywam z pogodą. Zresztą w TYM wątku można sobie poczytać jak mi idzie, ale zaznaczam że już wiem co było źle z montem i guiderem, więc wyniki są jeszcze jednym wielkim znakiem zapytania.

Zresztą bez autoguidingu nic nie zrobie, bo ręczny guiding to katastrofa!

A ta fotka powyżej, była korygowana ręcznie. :szczerbaty:

Cieszę się że się podoba, ale jeszcze tyle do zrobienia... :rolleyes:

 

MPP - wersja B/W wychodzi mi jakaś taka śmieszna, muszę dopiero usiąść i na spokojnie popróbować. B)

 

P.S.

 

To zdjęcie umieściłem na forum bardziej w celach dydaktycznych i porównawczych. Docelowa fota musi być z nowego materiału i basta! ;)

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, zapomniałem... :Boink:

Używam HEQ5 SynTrek, ale to zdjęcie jest z baaardzo starego materiału.

Obecnie walczę z guidingiem, ale niestety przegrywam z pogodą. ........

...

A ta fotka powyżej, była korygowana ręcznie. :szczerbaty:

 

Zrobiłeś maskę na galaktyce i przynajmniej częściowo obrabiałeś oddzielnie, przy tym balans bieli uciekł Ci w niebieski, a na pozostałej części w zieleń. To troszeczkę widać. Ale fotka niezła.

Napisałeś o korygowaniu prowadzenia recznie. Na okular-krzyż nitek, czy na ekranie laptopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś maskę na galaktyce i przynajmniej częściowo obrabiałeś oddzielnie...

 

Potwierdzam B)

Jak próbowałem bez maski, to mi wychodziło jeszcze gorzej - wszystko było niebieskie...

No, ale kiepski jestem w obróbce. :rolleyes:

 

Napisałeś o korygowaniu prowadzenia recznie. Na okular-krzyż nitek, czy na ekranie laptopa?

 

Na ekranie laptopa. Ale to już przeszłość bo teraz mam już cały niezbędnik i w miarę wystarczającą wiedzę na temat autoguidingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa kiepski, a co ja mam powiedzieć ;)

 

Piotrek może bym Ci przesłał mojego Pelikana pobawiłby ś się z obróbką. Zobaczę jak Tobie wyjdzie . Co ty na to?

 

No na pewno nie napisze "nie" ;)

Jak możesz wrzucić go na jakiś serwer albo rapida to będzie super :szczerbaty:

Zresztą skoro materiału do ćwiczeń brak, to z przyjemnością się cudzym pobawić :rolleyes:

Bez skojarzeń :ha:

Bo u mnie :burza::burza::burza::angry:

 

P.S.

Jak ktoś ma ochotkę pogmerać przy pięciominutówce to daję link do rapida:

 

http://rapidshare.com/files/131384884/m33_org.TIF.html

 

Miłej zabawy

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.