Skocz do zawartości

Czy dzisiejsza zorza wieczorna nie była "podejrzana"?


Radek Grochowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie wczorajsza zorza była podejrzana, a to za sprawą jasnawych smug nad zachodnim horyzontem. Nie były to NLC, bo  pojawiły się już, gdy Słońce było kilka stopni NAD horyzontem. (Chociaż w tym roku sreberka są tak kapryśne, nieprzewidywalne i nietypowe, ze nigdy nic nie wiadomo z nimi). Nie były to raczej cirrusy. Stawiam na pyły :) 

 

post-12984-124754703888_thumb.jpgpost-12984-124754661806_thumb.jpgpost-12984-124754656714_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po zajściu Słońca na niebie uwidocznił się mocno różowy kolor.

 

Rok temu siedziałem wczesnym letnim wieczorem w pokoju z oknem na południe i grałem w Silent Hill II. W pewnym momencie ze zdziwieniem stwierdziłem, że pokój zalało mi różowo-pomarańczowe światło. Rzuciłem okiem przez okno i oto, co zobaczyłem - zachmurzone wieczorne niebo w niesamowitym kolorze. Co prawda była to już "magiczna godzina", ale kolor został oddany dobrze - dokładnie tak to wyglądało!

post-17565-124911510075_thumb.jpg

Edytowane przez Bzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma to nic wspólnego z wulkanicznymi zorzami wieczornymi, ale nigdy nie widziałem lepszego spektaklu barw niż ten z 7 czerwca.

 

Słońce było już nisko, a od zachodu nadciągał deszcz. Niebo było podzielone na 2 części. Błękitne chmury oświetlane jakby jeszcze "od góry", oraz ściana deszczu złotego koloru oświtlana juz "od tyłu". Z czasem ściana deszczu się zbliżała, Słońce schodziło coraz niżej a złoty odcień ustępował miejsca różowi. Najbardziej niesamowity był jednak niebieski odcień chmur przed strefą opadów, nigdy nie widziałem takich kolorów na niebie.

 

Zdjecia nie obrabiane (poza panoramą która została tylko sklejona).

 

post-2939-124911745812_thumb.jpg post-2939-124911746587_thumb.jpg post-2939-124911747318_thumb.jpg

 

post-2939-12491174798_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne, Krawat!

 

Moje zdjęcie się nie umywa, ale załączam, bo tak wyglądają promienie zmierzchowe z mojego balkonu. Ledwie widoczne, ale jadę jutro na króciutki urlop, więc może w innym miejscu złowię coś lepszego!

post-17565-12498148037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ze względu na wybuch wulkanu na Islandii, warto śledzić wschody i zachodu Słońca. Jak podaje spaceweather.com "SUNSET BONUS: A cloud of ash from the Iceland's Eyjafjallajokull volcano is drifting across Europe today. European sky watchers should be alert for vivid volcanic sunsets." Również inne serwisy podają o tym informacje, jak np TVN24 czy serwisy meteorologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.