Skocz do zawartości

Jaka kamera do komputera z teleskopem będzie najlepsza z dużo megapikselem?


Lukasz Tarkowski

Rekomendowane odpowiedzi

No i jeszcze http://www.meade.com/productguide/index.html - co oczywiście nie jest wysoką półką ale działa i jest tańsze.

Piszę o tym, ponieważ chcę pokazać że nie trzeba od razu zaczynac od droższego i lepszego sprzętu (kolega Łukasz dopiero co złapał wirusa astro)

Na początek można tez próbować nawet z nie przerobioną webkamerką np. Philips SPC900NC

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chciał "najlepsza z dużo megapikselem". ;)

 

Pozdrawiam.

 

No fakt :Boink:

Nie wiem tylko czy się nie zagalopował. Jestem osobiście odpowiedzialny za zarażenie go naszym wirusem astro, więc wiem (czego może nie widać z jego postów) że to początek jego nowej pasji.

Piotrs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie kamerki, i są też w moim budget

 

 

Takie kamerki na początek co podałem wystarczą :)

 

To jest sklep w Kanadzie!

 

A Na internecie trzeba poszukać, jak chce się kupić!

Edytowane przez Lukasz Tarkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, coś nie kumam. Albo ja, albo Ty.

 

Może po kolei.

 

Co chcesz ta kamera fotografowac?

Ile chcesz na nią wydac?

Na co chcesz połóżyć nacisk w jej specyfikacji?

Co rozumież przez "z dużo megapikselem" ?

 

Na razie zapodałeś pytanie "Chce samochód! Nalepszy! Który kupić? Tylko zeby miał duża pojemnosć!"

 

No to teraz please postaw się w sytuacji odpowiadającego który nie wie do czego ci ten samochhód . (do wyścigów F1 czy do ciągania dwudziesto tonowych naczep) ? Duża pojemność to 1200cm (bo potem to juz troche za duże OC) czy 3,5 litra minimum, bo tak?

 

Nie da sie z sensem odpowiedzieć na to o co pytasz, przy tak postawionych pytaniach. Dodatkowo namieszałes ostatnim postem, bo można go zrozumieć, ze juz wybrałeś. A tak BTW i co z tego ze w Kanadzie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie musi mieć aż tak dużo megapikseli, Te kamerki które podałem link, powinny mi wystarczyć, one są do teleskopów i niekosztująca dla mnie tak drogo

Około $145.00-187.00. Jak maja najwięcej megapikseli to są droższe . Tym więcej megapikseli tym większa jest rozdzielczość

Edytowane przez Lukasz Tarkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie musi mieć aż tak dużo megapikseli, Te kamerki które podałem link, powinny mi wystarczyć, one są do teleskopów i niekosztująca dla mnie tak drogo

Około $145.00-187.00. Jak maja najwięcej megapikseli to są droższe . Tym więcej megapikseli tym większa jest rozdzielczość

 

 

Łukasz. Ale co ty chcesz focić tą kamerką? Bez tego ani rusz. (I dopisz prosze jakim teleskopem i na jakim montażu. Nie ma Ci jak z sensem odpowiedzieć, nim nie powiesz nam do czego ma być ta kamera i z czym ma pracować).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, komplikujesz sprawy.

 

Pytanie jest proste, postawione po amerykańsku - JAKA NAJLEPSZA KAMERA Z DUŻĄ MATRYCĄ.

Często chodzi o to, żeby mieć coś, co jest najlepsze. Np. Ferrari trzymane w plastikowym balonie wypełnionym gazem obojętnym. Bardzo to poprawia samopoczucie i nie tworzy stressów, jakie są właściwe próbie sfotografowania czegokolwiek na tych pięknych niebiesiech.

Gdyby naprawdę chciał fotografować - pewnie miałby dużo więcej pytań, a gdyby już rozwiązał rozterki związane z wyborem optyki, montażu, guiderów, frajerów, zielonych laserów - to i o kamerę by nas nie pytał, bo przy okazji miałby już komplet materiałów na ten temat. Najwyżej poprosiłby o opinię co do wyboru spośród kilku opcji.

;)

Tylko zastanawiam się, o co chodzi z tym eyepiece.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, ale to nie są kamery tylko okulary (eyepiece) . Żeby ci powiedzieć jakie bedą dobre, to napisz nam jaką ogniskową (focal length) ma twój teleskop i jaką srednice (diameter) Wtedy bedziemy wiedzieć juz mniej więcej. A jak nam jeszcze powiesz w jakich warunkach będziesz obserwował (jakie zaświetlenie - light pollution) i co (jakie obiekty - planety/obiekty głebokiego nieba (deep space) czy może jeszcze coś innego, to juz bedzie pełnia szczęścia i dostaniesz sensowna porade.

 

Ps. Przepraszam za skomplikowanie sprawy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są informacje o teleskopie.

 

Model Meade TX-125PE

Aperture 127mm (5.0")

Focal Length 1900mm

Focal Ratio f/15

AutoStar

 

Chodziło mi tez o kamery plus Okular :D

Kamery już znalazłem chyba :D

 

Tam gdzie mieszkam w Kanadzie jest pollution

Czasami jadę na odpoczynek i tam jest czyste niebo

 

Nie pamiętam jaki to miał być Okular jak rozmawiałem z Kolega piotrs, wiec dlatego się pytam!

Edytowane przez Lukasz Tarkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrafisz napisać dokładniej po angielsku, możesz mi wysłać prywatny list, postaram się odpowiedzieć.

 

Sprzęt, który wybrałeś, nie pozwoli uzyskać efektownych zdjęć. Do astrofotografii potrzebny jest sprzęt spełniający bardzo wysokie wymagania co do stabilności i precyzji prowadzenia. Czyli statyw ma być mocny jak skała a montaż (mechanizm z dwoma osiami obrotu i napędem przynajmniej jednej z nich) musi być bardzo precyzyjny, żadnych luzów, żadnych drgań, niezwykle równomierny napęd. Im dłuższa ogniskowa (prawie dwa metry to baaardzo długa ogniskowa, jak na fotografię!) tym wymagania co do statywu i montażu wyższe.

Łatwiej jest fotografować obiekty rozciągłe, np. mgławice za pomocą mniejszego teleskopu albo obiektywu fotograficznego i lustrzanki cyfrowej (albo kamerki CCD), umieszczonych na Twoim głównym sprzęcie obserwacyjnym. Mniejszy teleskop/obiektyw ma o wiele krótszą ogniskową, więc łatwiej (dużo taniej) jest spełnić wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok I will Type in English

I can give you a website containing the information

http://meade.com/etx_premier/index.html

I like the ETX-125PE Cause has more Focal Length, and its just better!

The better version of this telescope is within my budget :)

The website is in English. In Canada it might cost a little bit more

I thought it might be easier for you in Polish but that's fine :)

I know Polish people are smart :D

Edytowane przez Lukasz Tarkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

 

About cameras and astrophoto:

 

Your telescope are not dedicated to the deep space photography. You can try to fight with planetary astrophoto (Moon, planets) the best idea for this activity will be camera dedicated for planetary photo. Something like this:

 

http://www.opticstar-ccd.com/Run/AS/AS-Imagers-OS.asp?s=4bbd5292-6dee-4104-8db8-97ea95212069&p=0_10_0_50_80

 

Good idea will be if you add to your scope a barlow lense.

 

 

 

About eyepieces.

 

Your telescope is friendly for eyepieces. Generally majority of them will work correctly. But you will have problems with field of view. For focal length (1900mm) try to buy something around 40mm (plossl) or equally long ultra wide angle eyepiece (be informed that it can be an expensive eyepiece). With this eyepiece you will be able to watch deep space objects (galaxies , nebulas etc.) Second helpful eyepiece will be something with power about 200-250x - for your telescope's focal length it means about 8mm eyepiece's focal length.

 

 

Try to find something like Vixen LV/LVW or ordinary good plossl eyepiece.

 

 

Sorry for my English level.

 

Regards.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.