Skocz do zawartości

M45 - Gromada Subaru na niebie


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Ogniskowa idealna dla tego obiektu, ale materiału za mało żeby wyciągnąć konkretne mgławice. Miałem nadzieje, że pojedziesz z siostrami konkretnie i ciągle mam nadzieję.... :) Szkoda, że ja mam za małe pole do tego obiektu, chyba że zrobię kiedyś mozaikę :)

 

pozdro

 

 

P.S. Marzy mi się M45 z otoczeniem w naprawdę głębokim wymiarze w polskim wydaniu.

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wzorcową fotką M45 w szerokim polu jest ta:

 

http://www.astrophoto.com/M45WF.htm

 

Ja naprawdę nie wiem jak Tony Hallas to robi. Wszyscy najlepsi astrofotografowie świata strzelają w Plejadki a tylko jemu ("typowym" topowym sprzętem: TV101 + SBIG STL 11k) wychodzą takie efekty... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa idealna dla tego obiektu, ale materiału za mało żeby wyciągnąć konkretne mgławice. Miałem nadzieje, że pojedziesz z siostrami konkretnie i ciągle mam nadzieję.... :) Szkoda, że ja mam za małe pole do tego obiektu, chyba że zrobię kiedyś mozaikę :)

 

pozdro

 

Właściwie to chciałem napisać ze to przymiarka B) ale potem rożnie wychodzi i człowiek nie zawsze wraca do tematu. Ale tak, daję słowo że będę chciał upolować miejsce i warunki na głęboką penetracje tego obszaru ;)

 

P.S. Marzy mi się M45 z otoczeniem w naprawdę głębokim wymiarze w polskim wydaniu.

 

Boje się że canon wymięknie

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta fota wymiata aczkolwiek trochę źle się patrzy na taki pionowy kadr. Ale pod względem zasięgu mgławic jest moim marzeniem :) Oj będę walczył z Siostrami tej zimy.

 

Jeszcze znalazłem jeden piękny kadr z FSQ106 i STL11000, nie tak "głęboki" ale mimo wszystko świetny pod każdym względem :)

 

http://www.astropixel.org/images/m45_2007-10-05_4000.jpg

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć plikom źródłowym to robiłem to 5.10 gdzieś miedzy 21-23 UT

Pechowo trochę, bo choć w kadrze znalazło się w tym czasie 65 znanych planetoid to najjaśniejsza z nich miała zaledwie 17,0 mag i nie widać aby pozostawiła zauważalny ślad na zdjęciu. Zasięg gwiazd na zdjęciu rzędu 17,5 mag, ale jak pokazuje doświadczenie planetoidy są zawsze na zdjęciu słabiej zaznaczone niż gwiazdy o tej samej nominalnie jasności (o ok. 1 mag) zapewne przez widmo jak i przez fakt że się poruszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ogniskowa idealna dla tego obiektu, ale materiału za mało żeby wyciągnąć konkretne mgławice. Miałem nadzieje, że pojedziesz z siostrami konkretnie i ciągle mam nadzieję.... :) Szkoda, że ja mam za małe pole do tego obiektu, chyba że zrobię kiedyś mozaikę :)

 

pozdro

 

 

P.S. Marzy mi się M45 z otoczeniem w naprawdę głębokim wymiarze w polskim wydaniu.

To wersja nazwijmy ekstremalna. Chcialem wydobyc troche tych mazaków z tla :)

 

m45_200810_qbamax.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejszy APOD prezentuje Plejady w ujęciu niejakiego Phillipa L. Jonesa.

I można z satysfakcją stwierdzić, że nasze polskie Plejady w niczym nie ustepują zachodnim, a pod wieloma względami nawet je przewyższają :D

 

(zwłaszcza jeśli porównać sprzęt, chociaż tu dystans też się szybko skraca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy APOD prezentuje Plejady w ujęciu niejakiego Phillipa L. Jonesa.

I można z satysfakcją stwierdzić, że nasze polskie Plejady w niczym nie ustepują zachodnim, a pod wieloma względami nawet je przewyższają :D

 

(zwłaszcza jeśli porównać sprzęt, chociaż tu dystans też się szybko skraca).

 

A gdyby jeszcze nasza pogoda dogoniła ich pogodę... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pole na zdjęciu Phillipa L. Jonesa z chipem pełnego formatu jest niesamowite cos ok 5 st.

 

Ta druga wersja powstała na szybko. W miedzy czasie usiadłem na spokojnie i powstał taki obraz Plejad.

http://www.buytelescopes.com/viewphoto.asp...d=18633&n=1

 

To dalej wersja na maxa. Chciałem zobaczyć co tam w tle piszczy.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.