Skocz do zawartości

M42 Wielka Mgławica w Orionie


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie przydatności i rozwoju oraz konkurencji:

"Nawet papier toaletowy, aby być przydatnym musi się rozwijać - to w kontekscie wypowiedzi Adama. :D "

Genialne :ha: Choć mam wątpliwości, czy kontekst ma znaczyć, że się zgadzasz, czy wręcz przeciwnie :szczerbaty: Wbrew pozorom, to jest dwuznaczne... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne zdjecie.

Przy jakim czasie ekspozycji bylo wykonane?

Przy djeciu zawsze podaje opis tego typu: 14x480s/iso800, 14x30s/iso800. Oznacza to ze zasadnicze klatki mialy 8min=480sek

 

Przepiekne zdjecie Marcinie.

 

Gdzie robiłeś to zdjecie ?

W okolicach Limanowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy djeciu zawsze podaje opis tego typu: 14x480s/iso800, 14x30s/iso800. Oznacza to ze zasadnicze klatki mialy 8min=480sek

 

 

W okolicach Limanowej

 

:))

 

Tak myślałem - w okolicach Tarnowa ciężko ostatnio o niebo bez LP... i o takim wysokim kontraście :)

 

:Salut: szacunek że aż z Tarnowa jeździsz focić pod Limanową :)

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy djeciu zawsze podaje opis tego typu: 14x480s/iso800, 14x30s/iso800. Oznacza to ze zasadnicze klatki mialy 8min=480sek

Oj, wybacz. :) Patrzylem na te parametry, ale nie domyslilem sie, ze tam jest czas ekspozycji. Nie wiem, syndrom piatkowy, czy co? Czlowiek wciaz sie uczy.

Co rozumiesz, przez zasadnicze klatki. Czy proces wykonywania ekspozycji tego typu nie polega na klasycznym ustawieniu ogniskowej, ostrosci, przyslony i otwarciu migawki na jakis czas?

Aaa, wlasnie. Jak w 350D ustawiles czas ekspozycji na 480s? Z tego co pamietam, to oryginalnie nie ma takich wartosci. Masz jakis "podrasowany" firmware? Kiedys czytalem, ze funkcjonuja rozne takie modyfikacje.

W okolicach Limanowej

No prosze. Bylo sie na pieknych Sylwestrach w Limanowej. Oj bylo... ;)

Warunki tam musisz miec wspaniale do takich kadrow.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wybacz. :) Patrzylem na te parametry, ale nie domyslilem sie, ze tam jest czas ekspozycji. Nie wiem, syndrom piatkowy, czy co? Czlowiek wciaz sie uczy.

Co rozumiesz, przez zasadnicze klatki. Czy proces wykonywania ekspozycji tego typu nie polega na klasycznym ustawieniu ogniskowej, ostrosci, przyslony i otwarciu migawki na jakis czas?

Jak przeczytasz to robiłem dwie serie: jedna z czasami 8min i druga z czasami 30s. Seria zasadnicza to ta z 8min

 

Aaa, wlasnie. Jak w 350D ustawiles czas ekspozycji na 480s? Z tego co pamietam, to oryginalnie nie ma takich wartosci. Masz jakis "podrasowany" firmware? Kiedys czytalem, ze funkcjonują rożne takie modyfikacje.

Canon jest sterowany poprzez specjalny kabelek zewnętrzny, podpinany w komputerze do portu COM w moim wypadku, który pozwala otworzyć migawkę w trybie BULB na tyle na ile potrzebuje. Steruje z programu GuideMaster.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól Marcinie, że i ja wypowiem się o Twojej fotce.

Jest po prostu genialna, wpatrywałem się w nią bardzo długo i mogę tylko uchylić czoła przed Tobą, robisz bardzo piękne zdjęcia, coraz to lepsze.

 

Powodzenia i czekam na kolejne

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.