Skocz do zawartości

Plakaty


Kurak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio dostałem troche grosiwa na cel "odkurzenia" pokoju, a dokładniej na wymiane oplakatowania, uznanego za stare, zżułkłe i brzydkie. Korzystając więc z okazji poszperałem po plakatach astronomicznych ale jest ich jak na lekarstwo. Ostatnio też wpadłem przypadkiem na stronę Instytutu Planetologi i Księżycologi LINK. I co mnie zaciekawiło w szczególności to zbiór map księżycowch LINK Wszystkie są dostępne w 300 DPI czyli wystarczającej do drukowania na duże plakaty :D Zapoznałem się odrazu z ofertami firm poligraficznych i stwierdziłem że ceny nie są wcale jakieś zaporowe. Poszukałem pare zakładów w rodzinnym Krakowie i zamierzam się dopytać, zamówić plakat albo dwa. A ponieważ będzie to w formacie B1 w górę wchodzą w gre maszyny bardziej specjalistyczne niż drukarka cyfrowa, które opłaca się bardziej wykorzystywać na większe zamówienia. I tutaj wychodze z inicjatywą:

Czy ktoś nie chciał by też zamówić plakatu z swym ulubionym zakątkiem księżyca?

Cena razem z przesyłką na drugi koniec polski wyniosła by około 50zł ale jak na plakat robiony na zamówienie nie dostępny w normalnej sprzedaży. I żeby nie było porozumien ja na tym nie zarobie w ogóle, tyle że przy zamówieniu powyżej 10 sztuk cena spada o 5 zł, 20 to już 10 zł w dół itd. Dlatego chciałbym się dowiedzieć ile może być chętnych, aby rozmawiać z drukarnią o konkretnych liczbach i konkretnych sumach.

A i oczywiście wszystkie plakaty były by takie same, więc trzeba by było jeszcze ustalić jaką konkretnie mape (LPC1 czy też może jakiś konkretny rejon LAC a może nawet zdjęcie z jakiejś misji Apollo, a i przecież są na stronie mapy innych planet). A i porada zawodowego poligrafa by była przydatna :rolleyes:

 

Pozdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś nie chciał by też zamówić plakatu z swym ulubionym zakątkiem księżyca?

przy zamówieniu powyżej 10 sztuk cena spada o 5 zł, 20 to już 10 zł w dół itd. Dlatego chciałbym się dowiedzieć ile może być chętnych, aby rozmawiać z drukarnią o konkretnych liczbach i konkretnych sumach.

A i oczywiście wszystkie plakaty były by takie same, więc trzeba by było jeszcze ustalić jaką konkretnie mape (LPC1 czy też może jakiś konkretny rejon LAC a może nawet zdjęcie z jakiejś misji Apollo

 

Jestem chętny na każdy plakat fragmentu Księżyca pod warunkiem, że będzie na nim Clawius. :icon_twisted:

 

Ciekawa inicjatywa.

Jeśli udałoby się zebrać kilkudziesięciu chętnych, to możnaby zrobić głosowanie na ich ulubiony obiekt. Wtedy nie byłoby chyba problemem wydrukować np. trzy różne (z największą ilością głosów), ulubione zakamarki Księżyca w nakładzie powiedzmy 20szt. każdy.

No i jeśliby rozdzielczość mapki/zdjęcia na to pozwalała można się pokusić o format A0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to mamy chyba aż trzy sztuki do drukowania :D

I jedną propozycję LAC-126 :D

Plakaty i tak zapewne byłby by po świętach więc jest jeszcze czas na zastanowienie i zebranie chętnych, ale coś niestety mi się zdaje że nawet kilkunastu osób się nie uzbiera aby cena spadła jakoś bardziej znacząco :/

 

P.S. Chyba że wersja dla geologów :D

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w temacie brak nowych odpowiedzi... akurat dzisiaj myślałem jeszcze nad tym i przypomniałem sobie, że przecież właściciel jednej z krakowskich drukarni to mój dobry kumpel. Zniżka oczywiście byłaby większa, więc nie trzeba się ograniczać tylko do jednej wersji plakatu. Dowiem się więcej, zasięgne opinii kolegi i napisze co i jak :) W między czasie wysyłajcie życzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach ogólno światowego kryzysu na rzeczy tak luksusowe jak plakaty naścienne nie ma wielkiego popytu :unsure:

Ale przynejmniej jest paru chętnych :D

 

Wolfrzechu! Jesteś wielki :respect: ! Jeżeli uda ci się uruchomić dobrych znajomych to będzie jak prezent pod choinkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekam az Hanysiak udostępni swoją 80megową mozaikę, wtedy wydrukuję ją w dużym formacie na ścianę...

 

O tak tak tak... :D Ja też się piszę na hanysiakową pełnię :rolleyes: Myślę, że na to konkretne zdjęcie mogłoby być więcej chętnych :rolleyes:

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra Panowie i Panie!

 

W przeddzień ostatniego wielkiego święta apeluje do chętnych aby zgłaszali się i swoje propozycję! Wyrdukujęmy plakaty bez względu na ich ilość a jeżeli kolega wolfrzech rzeczywiście załatwi znajomego drukrza cena może nie będzie wygórowana. Proponuję się wpisywać niżej odrazu z swą wizją plakatów potem na PW będę się dogadywał o szczegółach. Zapewne w przyszłym, albo za dwa tygodnie zamówimy ostatecznie wszystkie plakaty.

 

Pozdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie odpisywałem w temacie bo miałem dobre 2 tygodnie imprezowania i o niczym innym nie myślałem :D

Jeżeli komuś podoba się pomysł Kuraka to ja, jak już wspomniałem, mogę pomóc w realizacji. Narazie orientacyjnie cena pojedyńczego plakatu w formacie B5, wydrukowanego tuszem kolorowym na porządnym błyszczącym papierze wyniesie mniej więcej 10zł. Myślę, że cena jest korzystna. To wszystko jest jeszcze nie potwierdzone, ponieważ kolega też jest trochę zajęty i straciłem z nim kontakt na pare dni. Postaram się to zmienić na początku stycznia i wtedy napisze jak powinny wyglądać warunki zamówienia takiego plakatu. W styczniu po prostu mój czas jest wyjątkowo dla mnie cenny, mam sesje, potem jeszcze jade do Radocyny na zlot i w związku z tym będzie także określona ilośc plakatów która musi być, by opłacało się takie zamówienie zrealizować. Narazie to na tyle. Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po co się bawić w jakieś drukowanie B5 za 10 złotych....za 35 PLN będzie 1 metr kwadratowy :)

Może ktoś to uzna za kryptoreklamę....ale jak to nie polecić firmy która wykona fototapetę z plików dostarczonych przez nas :)

 

Jest wiele firm które wykonują takie usługi - ja korzystałem z takiej dostępnej w moim rodzinnym mieście:

 

http://www.fototapety.com.pl/catalog/produ...products_id=677

 

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem ale format B5 to niewiele więcej niż pocztówka, 17.6×25 cm :o

U mnie w dośc drogim punkcie wydruk A3 czyli 29.7 x 42 cm na papierze foto kosztuje chyba 6 albo 7 zł .

Chyba taniej wyjdzie wydrukować sobie samemu.

 

ps.

najciekawsze moje prace czy zdjęcia i wizualizacje mam w formacie od 50x70 zwyż gdyż dopiero od tej wielkości możemy je wygodnie podziwiać na ścianach.

Zawsze korzystałem z tej okazji z ploterów ,dostępnych zresztą w większości miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecić firmy która wykona fototapetę z plików dostarczonych przez nas

 

Niestety fototapety nie wchodzą w gre, tylko plakaty. Przynajmniej dla przełożonych mego domu , którzy udostępniają funduszę x)

 

Za przeproszeniem ale format B5 to niewiele więcej niż pocztówka, 17.6×25 cm

U mnie w dośc drogim punkcie wydruk A3 czyli 29.7 x 42 cm na papierze foto kosztuje chyba 6 albo 7 zł .

Chyba taniej wyjdzie wydrukować sobie samemu.

 

Zgadzam się B5 to o wiele za mało, w pierwszym poście już pisałem że wchodzi w gre format B1 i większy. Przy drukowaniu do A3 nie ma żadnych problemów z wydrukowaniem sobie osobno. Jak wspomniał Darek_B w każdym mieście są plotery cyfrowe, któtre za 6-7zł drukują do rozmiaru A3. Ale mi chodzi o B1, czyli już duże plakaty, które trzeba drukować na specjalistycznych maszynach, których cena zależy od ilości sztuk.

 

Dziękuję za konstruktywną krytykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło mi o format B1 czyli plakat! Moj błąd. Cena także będzie inna bo pomyliłem formaty :unsure: Ale spokojnie, wszystko napisze na początku stycznia. Jeżeli nie będzie chętnych to trudno.

Jeżeli chodzi o fototapetę to u mnie np też odpada takie rozwiązanie. Od samego początku mowa jest o plakatach.

Edytowane przez wolforzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety fototapety nie wchodzą w gre, tylko plakaty. Przynajmniej dla przełożonych mego domu , którzy udostępniają funduszę x)

 

Oczywiście chodziło mi o format B1 czyli plakat! Moj błąd. Cena także będzie inna bo pomyliłem formaty :unsure: Ale spokojnie, wszystko napisze na początku stycznia. Jeżeli nie będzie chętnych to trudno.

Jeżeli chodzi o fototapetę to u mnie np też odpada takie rozwiązanie. Od samego początku mowa jest o plakatach.

 

 

Ja nie widzę problemu - zwłaszcza że ja właśnie taką fototapetę wykorzystuję jako plakat!

Inna sprawa - papier jest właśnie z takiego rodzaju z jakiego zwykle się robi plakaty (gramatura ok 200g/m^2) więc taka fototapeta jest właśnie plakatem tylko z tą różnicą że nieco większym B)

Warto zwrócić uwagę na rodzaj papieru - im grubszy (np też powlekany) tym będzie się mniej zwijał i "starzał" dostając wilgoć i inne zanieczyszczenia.

A takie zwykłe wydruki czasem nie do końca potrafią dobrze wyglądać po jakimś okresie czasu :)

Co do wymiarów to zależy już od was i od pliku powierzonego na motyw tego plakatu :)

 

Kwestia samego przyklejenia czy powieszenia to już drugorzędna sprawa....

Ale w sumie wasz wybór B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Ax ;) Po prostu dla mnie jest wygodniejsze zamówić sobie takie plakaty u znajomego a przy okazji moge je zamówić dla paru innych użytkowników :) Najwyżej stwierdzą, że im się to nie opłaca. Oczywiście, ja na tym nic nie zarabiam!

pozdrawiam

Edytowane przez wolforzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę z stronki to te fototapety są sklejane z części, tzw. "brytów", obawiam się że jak zamówię taką fototapete dostane ja w 2-3 częściach i będe musiał bawić się w klejenie na jakimś kartonie lub innym papierze a z przsyłką zapłace praktycznie tyle samo co jak za wydrukowanie plakatu. Czy wygląda to zupełnie inaczej?

Powiedz coś więcej jak ty to zrobiłeś? I ile wydałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Torche odświeże stary już temat i zaprezentuje jak można za naprawde nie wielkie pieniądze zrobić sobie astro plakat :D

Potrzeba:

- nożyczki

- klej do papieru

- arkusz czarnego brystolu

 

Bierzemy AstroKalendarz 2008, tniemy na kawałki, naklejamy w dowolnej kolejności na brystol i na koniec przypinamy do ściany. Czas pracy około 1 godziny.

Wynik jak w załączniku.

 

P.S. I oczywiście nie zapominamy nakleić sponsorów i twórców, by uczcić ich wkład!

IMG_4726.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurak! Zepsułeś kalendarz! :P

Z mojej strony z plakatami nici. Jak się dowiedziałem od kolegi, koszty byłby naprawdę wysokie więc myślę, że każdy powinien załatwić sobie plakat jaki chce na własną ręke.

Aha, jeśli posiada się dużo znaczków astro to można zrobić naprawdę fajną kompozycje w formie plakatu. Oczywiście jest to czasochłonne, ale zamierzam coś takiego zrobić :P

Edytowane przez wolforzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.