Skocz do zawartości

karma (-1)


Alien

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko znajdziesz tutaj: http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...58&hl=Karma

 

Ogólnie chodzi o to, że jak ktoś ci stawi minus (raczka w dół) przy poscie to masz -1, a jak + to oczywiście sie zzeruje.

 

Sam dostałem 4 minuski i moja Karma wygląda jak wygląda :D

 

A przy okazji Karmy - to czytając blog Adama Jesiona wyczytalem, że jak Karma się nie poprawi w ciągu paru tygodni to osobnik dostanie dożywotniego bana - czy to tak dziala czy w okresie próbnym funkcja ta nie jest wykorzytywana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, to inna sprawa - sorki Pepe, w takim razie uważam, że powinien winowajca (ten co się pomylił natychmiast gdzies dać plusa poszkodowanej osobie i przeprosić przynajmniej na PW). Ja też dostałam jednego (jak na razie) niesprawiedliwego minusa i mam kłopot co z tym zrobić :(

 

Każdy może się pomylić ważne żeby potem naprawił swój błąd.

 

pozdrawiam

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa, to inna sprawa - sorki Pepe, w takim razie uważam, że powinien winowajca (ten co się pomylił natychmiast gdzies dać plusa poszkodowanej osobie i przeprosić przynajmniej na PW). Ja też dostałam jednego (jak na razie) niesprawiedliwego minusa i mam kłopot co z tym zrobić :(

 

Każdy może się pomylić ważne żeby potem naprawił swój błąd.

 

pozdrawiam

Ori

Ori - przepraszam, ale czy aby trochę nie przesadzasz z tymi minusami? A konkretnie z jednym? Ile jeszcze o nim mam słuchać? Mam wrażenie, że jak jutro ktoś Ci da drugiego, to mnie zastrzelisz za ten system i staniesz w opozycji walczącej z natychmiastowym usunięciem systemu moderacji z AF.

 

Trochę luzu i dystansu. To tylko zabawa. Trudno mi sobie wyobrazić, że mógłbym się irytować za to, że ktoś mi postawił minusa. Zrozumiałbym jeszcze, gdyby ktoś doprowadził do usunięcia bardzo ważnego postu, którego pisałaś dwie noce. Ale minus? Jeden minus? Malutki minusek? Taki śliczniutki, tyci, tyci minusek?

 

Mam dla Ciebie propozycję na poprawę humoru - postaw mi minusisko, nawet dwa.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori - przepraszam, ale czy aby trochę nie przesadzasz z tymi minusami? A konkretnie z jednym? Ile jeszcze o nim mam słuchać? Mam wrażenie, że jak jutro ktoś Ci da drugiego, to mnie zastrzelisz za ten system i staniesz w opozycji walczącej z natychmiastowym usunięciem systemu moderacji z AF.

 

Trochę luzu i dystansu. To tylko zabawa. Trudno mi sobie wyobrazić, że mógłbym się irytować za to, że ktoś mi postawił minusa. Zrozumiałbym jeszcze, gdyby ktoś doprowadził do usunięcia bardzo ważnego postu, którego pisałaś dwie noce. Ale minus? Jeden minus? Malutki minusek? Taki śliczniutki, tyci, tyci minusek?

 

:Beer:

 

Adam wyluzuj, Ja dostałam kilka minusów w tym na razie JEDEN niesprawiedliwy. Ja nie przejmuje się każdym minusem, Ja czytam za co je dostałam i się poprawiam, nikt nie jest doskonały.

Nigdy nie Twierdziłam, ze system jest zły...

 

pozdrawiam

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wyluzuj, Ja dostałam kilka minusów w tym na razie JEDEN niesprawiedliwy. Ja nie przejmuje się każdym minusem, Ja czytam za co je dostałam i się poprawiam, nikt nie jest doskonały.

Nigdy nie Twierdziłam, ze system jest zły...

A, jak luz to wszystko w porządku. Bo już gotów byłem pomyśleć, że ty się tym przejmujesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli moderator lub admin zbierze więcej minusów niż plusów to...? (sytuacja hipotetyczna) :D

Będziesz mógł ze świętym spokojem opuścić forum, w którym właścicielowi odbija tak korba, że ludzie go minusują.

 

Swoją drogą, jeżeli będziesz w stanie przekonać mnie, że mogę niszczyć swoje forum, to oddam Ci go za darmo. Jeżeli też sądzisz, że pozwolę, żeby moderatorzy zbierali dziesiątki minusów swoim kretyńskim zachowaniem i działaniem na szkodę forum, to tu też masz jakiś problem z logiką. A jeżeli zaczniesz minusować mnie, albo moderatora za to, że nim jest, to długo nie zagrzejesz miejsca w tym piekle. Innej opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś ciekawy problem, Adamie. Przynajmniej dla mnie.

 

Otóż tutaj na Forum, wszyscy mówimy (a właściwie piszemy) po imieniu, pseudonimach bez tego Pan na początku. Mimo, że czasem niektóre osoby dzieli "lekki" odstęp czasu w przebytej drodze życia.

 

Ale dla przykładu. Tutaj piszę do Ciebie po prostu- Adam, Adamie. A gdybyśmy spotkali się na zlocie, to jakbyś wolał, żebym do Ciebie wołał? Adamie, Panie Adamie? Jest między nami większa różnica wieku, a z tego powodu (i wychowania) głupio mi jest mówić po prostu po imieniu. To mnie krępuje. Bo tutaj nie widzimy siebie bezpośrednio. A tam tak.

 

Ostatnio taki "problem" pojawił się, kiedy odbierałem kalendarz od Tehy. Zastanawiałem się czy mówić "A masz czasem takie sytuacje podczas obserwacji..." czy "A czy ma Pan czasem takie..." . Na Forum wybrałbym opcję pierwszą. Jednak w realu takie sprawy powodują, że trzeba się chwilkę zastanowić. Bo nie wiemy, czy kogoś nie urazimy mówiąc do niego prosto z mostu po imieniu.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli satysfakcją z budowania AF ma być zwracanie się do mnie per Pan, to ja dziękuję za taką "radość". Zlitujcie się nade mną.

 

Ciebie może to krępować Adamie, ale mnie w tym momencie krępuje mój brak szacunku, ktory okazuje zwracając się do Ciebie per Ty w tym zdaniu ;)

Tak czy siak, zdaje sobie sprawe, że możesz się czuć w takiej sytuacji jak dziadek :D No ale szacunek być musi a dobrych manier jest człowieka tak ciężko oduczyć jak i nauczyć ;)

Edytowane przez wolforzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio taki "problem" pojawił się, kiedy odbierałem kalendarz od Tehy. Zastanawiałem się czy mówić "A masz czasem takie sytuacje podczas obserwacji..." czy "A czy ma Pan czasem takie..." . Na Forum wybrałbym opcję pierwszą. Jednak w realu takie sprawy powodują, że trzeba się chwilkę zastanowić. Bo nie wiemy, czy kogoś nie urazimy mówiąc do niego prosto z mostu po imieniu.

Myślę, że niepotrzebnie komplikujesz sprawę. Jesteśmy dosyć zamkniętą społecznością. Osoby, które dobrze znasz z forum i masz z nimi koleżeńską relację, spokojnie możesz tytułować per Ty. A jeżeli masz wątpliwości i powiesz per Pan, to i tak większość osób zwróci Ci uwagę, żebyś się nie wygłupiał. Tym bardziej na zlocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.