Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

no super fotki, co myślicie o jutrzejszym poranku, o najblizszych dniach?, nadciaga sloneczna pogoda z pólnocy a dzisiejsze obserwacje robią nadzieję na kolejne najbliższe dni

 

Na wtorek zapowiadają jakiś kosmos, ale niewykluczone, że jutro też będzie podobnie jak dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem przerwę obiadową i skoczyłem do Warzyc na DW988 , osnieżone Bieszczady widoczne jak nigdy , Tatry tylko kontury bo na zachodzie trochę mleka . Szkoda że wieczór i ranek mam zajęty bo zapowiada się ostro .

Tatry z DW988 , Bieszczady z 49.776998,21.567888 ( pod lasem PGE wymieniało słupy i przypomniał mi się pomysł Rymka ze zwyżką , szkoda ze czasu nie miałem bo była szansa sprawdzic czy Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce to dobre miejsce na ewentualną wieżyczkę ;) )

IMGP9947m.jpgIMGP9975m.jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z zachodniej malopolski jak narazie jest jedna wielka lipa, widocznosc moze ze 300-400m, ale już kamerka ze skrzycznego czy rysianki pokazuje piekne widoki

 

nawet z Liwocza teraz widac tatry jak rzadko kiedy...

 

za to niebo (gwiazdy) wieczorem i nad ranem było mega zajebiscie widac

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem!

attachicon.gifA-20131203-161018.jpg

Jutro rano też mają być niesamowite warunki na Tatry z Podkarpacia!

Rymek miałeś rację. Wczoraj o zachodzie byłem na górce weryńskiej ale Tatry były ledwie widoczne. Nawet nmie robiłem zdjęć. Teraz siedzę w pracy i i już widzę że na Liwoczu wierchy :/ powtórka sprzed tygodnia kiedy o świcie ustrzelono Tatry z Mielca, a ja w robocie. Dziś od nas też pewnie ośnieżone widać. Mam nadzieję, że jakimś cudem jutro rano jeszcze będą warunki. Gdyby nie praca to już bym był w drodze do Przyłęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest jeszcze nadzieja, bo podobno nadchodzi jakiś orkan, może wywieje ten syf z nizin i coś zobaczymy, a często dobra widoczność jest przed zmianą pogody z dobrej na złą.

 

I mnie też te kamerki wkurzają już któryś dzień ;). Wczoraj wieczorem ze skrzycznego było czysto - zero zamgleń, a u mnie widoczność na pareset metrów. Nawet o dojrzeniu swiatelka wiezy na skrzycznem nie było mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

Nie wyraźne to zdjęcie, czym focisz?

Jakos przeoczylem chyba. Ten obiektyw cos swiruje albo jestem za lewy na focenie nim. Choc Panasem FZ8 wyszly mi normalnie...wiec sam juz nie wiem.

 

 

 

 

http://www.sat24.com/pl/pl

 

Nadciagla dziura w chmurach, ciekawe czy cos ktos ustrzeli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania są następujące:

1. Jak robiłeś z ustawionym AF dla lufy to musisz przymknąć przesłonę do f9, bo pewnie celowałeś w ten pobliski las lub AF go złapał ;)

2. Jak ostrzyłeś ręcznie (MF) to musisz poprawić we wizjerze widok, tak byś krzyż, czy co tam masz, widział wyraźnie, patrząc na niego bez obiektywu ;)

Ustaw tylko centralny punkt dla ostrzenia i tak zostaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam Sony Alfa 100 i Sigmę 70-300 mm DL 4-5.6 i miałem podobny problem ale tylko przy ostrzeniu ręcznym. Po pewnym czasie eksploatacji jakiś element w środku "wyrobił" się na tyle że mozna ustawić ostrość dalej niż nieskończoność, i to dawało podobny efekt nieostrości. Co ciekawe takie przeostrzenie wystepuje tylko w przedziale ogniskowych 280-300 mm, poniżej tych wartości wszytko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.