Skocz do zawartości

oto mój pierwszy Księżyc.


gimzio

Rekomendowane odpowiedzi

Cienizna absolutna!!! Zrobiłeś pierwszą fotkę i od razu ją pokazujesz, zamiast zrobić ze 100 Księżyców i wybrać jakiś lepszy. Moim zdaniem takich rzeczy nie powinno się publikować, szkoda Twojego i innych czasu.

 

Pozdr i czekamy na lepsze rezultaty.

 

Może i cienizna (...zrobione "z ręki", bez żadnego sprzętu umożliwiającego pstrykanie "nie z ręki"). Nie chciałem nikogo urazić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o urażenie kogoś. Po prostu gdybyś porównał swoje zdjęcie do najbliższych 5 w temacie, to okazałoby się, że twoje jest po prostu marne. Postaraj się, zrób, tak jak powiedział kolega, 100 zdjęć Księżyca i wybierz najlepsze, a nie pierwsze z brzegu, "bo mi się wydawało najlepsze" ;)

 

Zrobiłeś pierwszą fotkę, fajnie ;). Tylko nie koniecznie musisz ją publikować. A jak już, to licz się z takimi reakcjami.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że bardziej przydały by mu się rady typu; co ma poprawić, co przeczytać żeby było lepiej , co mu ze 100 kolejnych fotek jak będzie je robił tą samą metodą ??

Cienizna absolutna!!! Zrobiłeś pierwszą fotkę i od razu ją pokazujesz, zamiast zrobić ze 100 Księżyców i wybrać jakiś lepszy. Moim zdaniem takich rzeczy nie powinno się publikować, szkoda Twojego i innych czasu.

Myślę że cienizna to ten twój komentarz, a zwłaszcza to ostatnie zdanie.

Na pewno chodziło mu o szczerą ocenę, ale bez przesady.

 

Fotka księżyca

 

mój temat, gdzie wstawiłem też pierwszą fotkę księżyca, i gdybym w odpowiedzi dostał post taki jak twój, to do dziś bym robił ciemne nie wiadomo jakie fotki, i 100 czy 200 fotek by nic nie pomogło.

 

--do gimzio, wstawienie fotki to nie wszystko, tak jak już napisał mpp trochę tekstu do zdjęcia, opisy, pytania, a i odpowiedzi będą inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę komentarz kolegów.

Witam,

 

pewien znany artysta-fotografik, który uczył mnie kiedyś fotografii, zwracał najpierw uwagę na tzw. "warsztat" i jeśli w ogóle chciał oceniać pokazane mu zdjęcie, zaczynał mniej więcej tak:

"to zdjęcie było by nawet fajne, gdyby nie..." - i tu wykazywał serię błędów technicznych...

 

To ja podobnie do niego dodam swoje uwagi:

 

1. Zdjęcie jest za małe, aby je rzetelnie oceniać. Rozmiar 240x180 jest za mały - mógłby być dwa razy większy - 480x360. Choć w przypadku złego zdjęcia to może i lepiej - mniej błędów widać...

2. Zdjęcie Księżyca jest w odbiciu lustrzanym - na początku miałem nawet wątpliwości, czy to rzeczywiście nasz Księżyc...

3. Duża aberracja chromatyczna. Nie wygląda to na standardowy obiektyw fotograficzny, a raczej na lunetkę wykonywaną we własnym zakresie z "jakiś" soczewek.

4. Nierównomierność oświetlenia Księżyca - wygląda to tak, jakby Księżyc był w cienkich chmurach (może to winietowanie ?).

5. Ucięcie Księżyca z dwóch stron - widać nie mieścił się w kadrze. Wolał bym, aby przynajmniej z jednej strony był cały.

 

To tyle pierwszych uwag...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienizna absolutna!!! Zrobiłeś pierwszą fotkę i od razu ją pokazujesz, zamiast zrobić ze 100 Księżyców i wybrać jakiś lepszy. Moim zdaniem takich rzeczy nie powinno się publikować, szkoda Twojego i innych czasu.

 

Pozdr i czekamy na lepsze rezultaty.

 

Troche za ostry komentarz :rolleyes: . Jak dla mnie raczej zniechęcający do robienia jakichkolwiek zdjęć niż zachęcający do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.