Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

marol    0

Spróbuj tutaj:

panoramy

dalej - Azja i Elbrus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mike_RAW    0

Dzisiaj odwiedziłem ciotke na wsi z zrobiłem takie1760365.jpg zdjęcie. Prosze o wyrażenie waszej opini.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mateusz    38
Dzisiaj odwiedziłem ciotke na wsi z zrobiłem takie zdjęcie. Prosze o wyrażenie waszej opini.

Lepsze by było większe zdjęcie, bo na tym nawet trudno się domyśleć, co przedstawia. Dla ułatwienia możesz również podrzucić co to za wieś - to ciekawe również z tego powodu, że ponoć wszędzie w Polsce leje <_<

Edytowane przez mateusz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gregohr    85

MikeRAW- może podaj czym robiłeś i jak?

Mateusz- nie ma sensu cytowanie poprzedniego posta-zwłaszcza ze zdjęciem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
merti    259

Masakra, tak zniszczyć fajne ujęcie HDRem, a sam autor cosik mocno niebo przepalił przed obróbką...

Edytowane przez merti

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vrg    125

OJEJ !!! :o ALEŻ TO JEST PRZECIEEEEŻ :D :D :D

MOJE KLUSZKOWCE ! :D :D :D :D

wybaczcie.

Odpowiem za autora: zdjęcie przedstawia widok z drogi we wsi Kluszkowce, gm.Czorsztyn pow.Nowotarski prowadzącej do Osady Turystycznej Czorsztyn(Skansen). Widok na zatokę Jeziora Czorsztyńskiego, widać po środku zamek Czorsztyn a po prawej ponad zaporą zamek w Niedzicy. Te górki to oczywiście Pieniny Właściwe, widzimy od lewej Trzy Korony(w oddali) dalej Macelak, Flaki, Łysa Góra, Piekiełko i Upszar. Dalej to już tylko Magura Spiska :)

Jak będziecie chcieli to podpiszę :)

Nad tą zatoką kilkadziesiąt metrów od granicy lewego kadru kolega ma wspaniały pensjonat gdzie spędzam często wakacje.

Taki mam tam widok z okna:

widok_z_okna.jpg

Edytowane przez vrg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
merti    259

Dwie, nie zbyt odległe, obserwacje na Jurze:

1. Skaly Rzędkowickie z Myszkowa

2. Myszków - Koclin

... i coś co obiecałem, ale zapał przeszedł, gdy doszłem do 50 linijki miniaturek ze sznurkami: wpiszcie sobie w przeglądarce hasło: INVERZE LUB INVERZIA i zobaczcie co wam wypluje. Te same hasełka możecie wyszukać na stronkach hostujących zdjęcia :) Życzę długiego oglądania ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
luki_    20

Z cyklu znalezionych w sieci: Panorama Masywu Snieznika i Jeseników, ciekawa ze wzgledu na nieznane wiekszosci z nas miejsce wykonania - Żdarskie Vrchy w Czechach - czyli z południowego-zachodu:

http://www.zdarskevrchy.cz/obr/2005032203/ipage00001.htm

Edytowane przez luki_

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
merti    259

Rosyjskie mapy topograficzne praktycznie całego Świata

OBSŁUGA: jest tu znajome okienko Google map, na którym naniesiona jest siatka arkuszy map. Markujemy interesujący nas obszar i po prawej stronie pojawiają się odnośniki do map danego obszaru. Na nowej stronie pojawią się linki: do pobrania arkusza i pliku kalibracyjnego .map do Oziego lub do symulatora terenu :)

Inne ciekawe mapy topograficzne jakie można znaleźć w Google to wojskowe mapy polski lub niezbyt atrakcyjny mapovy server ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vrg    125

Ciekawy ten rosyjski serwer, taki geoportal z mapami topo na cały świat, jednak te mapy są starsze ode mnie :szczerbaty:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
merti    259

Zapomniałem dodać do powyższego 24 postu, że najlepszym serwerem hostującym, na którym to właśnie znalazłem duża ilość zdjęć pod hasłem INVERZE jest FLICKR i zdarzają się np. takie perełki :) 140km do Tatr z Węgier (rozmiar orginalny uzyskacie klikając na ikonkę ALL SIZES znajdującą się nad lewym górnym rogiem fotki). Dodatkowe hasła: MORNING, SUNSET lub SUNRISE a pod nim np Sunrise on Hornisgrinde, na którym to po powiększeniu widać ładne ząbki :) (WIKI)

Edytowane przez merti

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
merti    259

A teraz coś o co pytał kuba_mar i pewnie większości z Was się przyda:

Lister koordynatów miejsc z Wikipedii :) (nie wiedziałem jak to nazwać inaczej niż lister; tu ustawiony na wylistowanie "obiektów [type]" polskiej wiki między 49 a 51st szerokości i 18 a 21st długości geograficznej). Brakuje na razie sortowania...

Edytowane przez merti

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
merti    259

Lecimy dalej. Serwer GeoNames a tu dla całego świata pod hasłem peak ~46k kordynatów, a dla mountain ~287k korków. Inne interesujące nas z długiej listy gazeteera to peaks, mountains. Życzę udanego sortowania :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mateusz    38

Nie tylko my szukamy jak najodleglejszych kontaktów wizualnych między punktami na Ziemi. Tutaj podobne hobby, tylko realizowane w inny sposób :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kosciak    4

Witam.

Ostatnio poszperałem w necie w poszukiwaniu jakiś ciekawych widoków i znalazłem parę fajnych.

http://www.turtlepuddle.org/climbingpix/Flattop_oct_03/denali_clouds.JPEG McKinley widziany z góry Flattop 230km

http://www.swiatpodrozy.pl/expo/t1_8143.jpg McKinley widziany z Anchorage 215km

http://www.gi.alaska.edu/AtmosSci/Links.mainpage/optical_effects/opt09.visibility.html coś ciekawego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta