Skocz do zawartości

Synta 130/900


aspiryn3

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu przemyśleniach i dwumiesięcznym przeglądaniu astroforów, zdecydowałem się kupić Syntę 130/900 z trzech powodów:

-ogniskowa 900mm ma mniejsze wymagania do okularów niż jej odpowiednik 650mm

-na Syntę 6" na Dobsonie kasy mi nie starczy (tym bardziej, że jej cena drastycznie wzrosła)

-łatwiej uzyskać większe powiększenia (interesują mnie głównie planetki-może kiedyś kupię Maka, choć oczywiście nie gardzę DS-ami,kometami itp.)

 

Mam teraz tylko dylemat w jakim sklepie internetowym ów teleskop kupić? Waham się między Fotozakupy.pl, a deltaoptical.pltym bardziej, że różnica cenowa między tymi dwoma sklepami wynosi 60zł, które mogę dolożyć i kupić już lepszy okularek.

Prosiłbym was drodzy forumowicze o sprawdzenie w opisach tych produktów

http://fotozakupy.pl/teleskop/sky-watcher-...sk1309eq2,5625s

http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-...09eq2,d697.html

czy pozornie ten sam teleskop w tych dwóch ofertach niczym się nie różni jakościowo i dołączonymi akcesoriami.

 

Proszę o posty, gdyż ta różnica 60zł w fotozakupach.pl wydaje mi się trochę podejrzana(może akcesoria do niego dołączone są gorsze od tych z delty optical, albo sam teleskop jest jakościowo gorszy???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niewiele osób odpowiada na moje pytanie. To może inaczej je zadam: Czy według was sklep internetowy fotozakupy.pl sprzedaje "solidne" teleskopy, mimo niżej ceny np. w porównaniu do Delta Optica? Być może ktoś z was już kupował telepa na fotozakupach.pl

Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że po prostu fotozakupy.pl nie zmieniły jeszcze cen nowych sky-watcherów bo ten teleskop przed małą podwyżką cen kosztował właśnie tyle. Za pewne nawet jakbyś tam kupił to przysłaliby ci meila że masz dopłacić bo ceny poszły w górę . Podobnie było np w planetaoczu.pl, gdy spytałem się czemu nie podwyższył ceny odpowiedział że strona jest w renowacji i na razie nie będzie realizować żadnych zamówień przez tą stronę. Po ok. 2 tygodniach wszystko już pozmieniane :D.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest możliwe,niestety musisz we własnym zakresie dorobić złączke aby mieć dostęp do ogniska głównego,gdyż oryginalny wyciąg nie jest przystosowany do fotografowania w ognisku głównym.Praktycznie jesteś ograniczony do fotografowania planet i księżyca w projekcji okularowej z powodu kiepskiego chwiejnego montażu,uniemożliwiającego wykonanie dłuższych ekspozycji

Edytowane przez krzysiek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę sie z kolegą ze jest to kiepski chwiejny statyw. nie jest to oczywiście eq-5 no ale bez przesady aż tak źle to nie jest.:) oczywiście jak się na nim powiesisz albo będziesz sie opierał czy tańczył przy nim to będzie drgać. ale jak zostawisz go i nie będziesz nic robił tylko bawił sie pilocikiem to nie ma mowy o drganiach. a po drugie ważne jest jaka tuba na tym eq wisi. im cięższa tym gorzej, logiczne, ale ta 130 nie drga. chyba ze ktoś ma porozkręcany statyw:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją 130 wyposażyłem w zwykłą kamerek CMOS Creative która zamocowałem do okularu własnej roboty przejściówce z ... i tu uwaga - z tektury:) ważne ze trzyma sie sztywno. i całą ekspozycje wykonywałem za pomocą gałek mikro ruchów. a dokonywałem obserwacji wenus. wiadomo CMOS jest to kiepska rzecz ale kulistość wenus wyszła bez problemu:) tylko że strasznie jasna, gdyż nie posiadam żadnego filtru planetarnego ani polaryzacyjnego by przyciemnić obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.