Skocz do zawartości

zdjęcia


areek_92

Rekomendowane odpowiedzi

a ja będę bronił Ori2711, bo ma rację.

Według nas jesteś wielkim leniem, chcesz odpowiedzi na tacy bez nakładu pracy, nawet nie poczytałeś wymaganych artykułów które były Ci podlinkowane na początku rozmowy w innym poście...

 

A poza tym zadajesz głupie pytania (przepraszam za wyrażenie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze raz powtarzam ze jestem tu dopiero od tygodnia i na prawde dopiero sie ucze

 

nie zrozum uczestników forum źle, ale nie widać tego bys się uczył. Nie przeczytałes pewnie Celesti i masz braki w podstawowej wiedzy. Znam to bo byłem w podobnej sytuacji jak ty. Jednak po paru upomnieniach podkuliłem ogon i zabrałem się do lektury tego co ma to forum do zaoferowania. Jak już zadajesz pytania, zadawaj je mądrze.

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trzeba mieć duzo cierpliwosci?? tzn. ciężko bedzie znalezc księżyc w dobrej ostrości??

obserwator musi być cierpliwym - inaczej nie ma sensu zajmować się wykonywaniem obserwacji przez 5 czy 30 lat... :D

 

Albo luneta (teleskop) mają optykę dobrej jakości i obraz Księżyca jest ostry, albo są to np. plastykowe "atrapy" i obraz Księżyca jest do .... :ha:

Ustawianie ostrości to zwykle "chwila". Jeżeli sprzęt jest zły, to bez względu na czas jaki poświęcimy na ustawianie ostrości, to i tak obraz będzie zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to kolejne jaja, które ktoś tu robi sobie z nas...

 

Orionku, Ty najprawdziwsza amazonko ;)

...zrobiłaś może "kurczaka na butelce", na którego podałem przepis w innym wątku? Nie? No to może jutro na obiad? Na niedzielę w sam raz :D

 

Proszę, tylko nie to. Nie znowu...

 

:Kwiatek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orionku, Ty najprawdziwsza amazonko ;)

...zrobiłaś może "kurczaka na butelce", na którego podałem przepis w innym wątku? Nie? No to może jutro na obiad? Na niedzielę w sam raz :D

 

:Kwiatek:

Nie cierpię lenistwa i wykorzystywania innych...

dzięki za kwiatka Olo :) już nic nie powiem, ale wg. mnie chłopak jest niereformowalny i nie przysiądzie do nauki dopuki się tego na nim nie wymusi nawet w tak dosadny sposób... sami zobaczcie ile minusów dostał za posty pod postami, a on dalej idzie w zaparte...

Dla mnie to olewanie i bezczelność, że o braku netykiety nie wspomnę...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze raz powtarzam ze jestem tu dopiero od tygodnia i na prawde dopiero sie ucze

 

Więc posłuchaj rad ludzi bardziej od Ciebie doświadczonych!!!

 

Zapomnij o fotografowaniu czegokolwiek, przez następne hmmm... powiedzmy dwa miesiące!!!

Skup się na obserwacjach księżyca oraz planet (dla ułatwienia podam że masz aż dwie łatwo dostępne)!!!

Załatw sobie mapkę księżyca i jeśli nie masz, to program typu planetarium (nie pytaj jaki i gdzie)!!!

Naucz się obsługiwać teleskop, wyszukiwać obiekty. NAUCZ SIĘ OBSERWOWAĆ!!!

 

PAMIĘTAJ ŻE NA FORUM ISTNIEJE OPCJA "SZUKAJ", KTÓREJ NIE UŻYWAJĄ TYLKO LENIE!!!

 

Powodzenia i życze udanej nauki!!!

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przy robieniu zdjęc lampa blyskowa ma byc wylączona??

Tylko przy fotografowaniu Księżyca z lampą błyskową nie zapomnij ustawić migawki na co najmniej 3 sekundy - inaczej światło flesza nie dotrze do Księżyca, nie oświetli go i nie wróci na Ziemię z powrotem... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori. I tu się z Tobą zgadzam!

 

A żeby nie uprawiać offtopa,

Areek 92 walnij się spać, bo już późno. Poukładaj sobie w głowie wszystkie pytania, na które chciałbyś poznać odpowiedź. Jutro sobie na spokojnie poszukaj wszystkiego na guglu i na forum używając opcji "szukaj". Poczytaj tez Celestię (link na samej górze forum). Z pewnością uzyskasz więcej niż zadając kolejne pytania i wymagając odpowiedzi.

A jak pojawią się poważne problemy, to nie widzę problemu - odpowiemy na poważne i przemyślane pytanie z wielką chęcią. Wiesz o co chodzi? Przecież nie pójdziesz specjalnie do zegarmistrza, żeby upewnić sie która godzina w Szanghaju, bo powie, że zawracasz mu głowę głupotami. Tak samo, nie pójdziesz do warzywniaka, aby zapytać, czy ziemniak to bulwa, czy kwiatostan :D Pewne informacje można zdobyć samemu :)

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Arek, Arek...

 

Chłopie ile Ty masz lat? Chyba mniej niż 17. Tłumaczymy Ci o opcji EDYCJA, o tym abyś nie pisał post pod postem, prosimy, abyś poczytał Celestię i uzupełnił podstawy. I guzik mnie za przeproszeniem obchodzi, że jesteś na forum tydzień. A może aż tydzień? Po 7 dniach upomnień na Twoim miejscu zastanowił bym się czy może jednak warto wziąć się za naukę. Ja rozumiem. Gdyby nie było czegoś takiego jak Celestia czy Wikipedia czy chociaż internetowy PWN. I gdybyś nie mógł z różnych przyczyn wydać 30 zł na książkę... Ręce opadają. <_<

 

Ostatnio bawię się w kuchni różnymi przepisami, więc chyba spróbuję tego kurczaka, co go w butelkę nabili :szczerbaty: .

 

Pzdr.

 

EDIT

 

Widzę, że przyczepiasz się do Hermesa i mówisz, że "kto pyta, nie błądzi". Ok. Ale problem w tym, że Twoje pytania są t-r-y-w-i-a-l-n-e! Nie chce Ci się wejść na Celestię i chcesz, aby każdy podał Ci wszystko na tacy! Ale co ja tu będę powielał posty... Idę spać jak normalny człowiek ;).

 

Dobranoc.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dobrej jakosci tzn.zeby mozna bylo zobaczyc (księżyc) wyraźnie;]

 

Zadawaj pytania mądrze i przemyslanie. Co znaczy dobrej jakości ?

Przez rasową lornetkę też zobaczysz księżyc dobrej jakośc, pytanie czy Cię zadowoli ?

Przez tego Celestonka obraz księżyca będzie OK.

Zdjęcia sobie odpuśc, przynajmniej na razie i nie tym sprzętem.

Lat 15-20 temu sam bym chciał miec taki sprzę na początek.

 

Dam Ci koleżęńską radę weź sie za czytanie Celesti, a sam zobaczysz jakie głupue zadajesz pytania. Nic tego nie tłumaczy że jesteś tu dopiero tydzień i sie "uczysz"

 

Edit : Widzę Kuba że nadajemy na tych samych falach :-)

 

Pozdr. Artur

P.S. Tak z ciekawości ile masz lat , jesli mozna spytać ?

Edytowane przez fiorina01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 17 lat poczytam tą celestie

 

P.S.Dzięki za ocene ,że Księżyc bedzie dobrze wyglądal przez ten teleskop:)

 

POZDRO

 

 

Prosilbym o nie dawanie mi az tylu minusow...naprawde to doluje:)

Ja obiecuje podksztalcic sie w zakresie astronomi,a was proszę o nie dawanie mi tylu minusów.

Edytowane przez areek_92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o nie dawanie mi az tylu minusow...naprawde to doluje:)

Ja obiecuje podksztalcic sie w zakresie astronomi,a was proszę o nie dawanie mi tylu minusów.

 

te minusy mają swoje zadanie i staraj sie nie stawiac ich jak popadnie, np. jak mi w moim poście powyżej... za zabawy tym narzędziem (system plusów i minusów) traci sie ten przywilej bezpowrotnie...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o nie dawanie mi az tylu minusow...naprawde to doluje:)

 

Arek, minusy nie są po to aby kogoś dołować tylko po to aby kogoś nakierować, że robi coś nie tak.

 

I jeszcze jedna dosyć istotna kwestia, jeżeli już dajesz komuś minusa to obligatoryjnie musisz podać komentarz, wyjaśniający dlaczego go postawiłeś, a nie tak jak to zrobiłeś kilka postów wyżej wpisałeś spacje <_<.

 

Pozdrawiam

 

lech

Edytowane przez lech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.