Skocz do zawartości

Domena Astro4u.pl


Rekomendowane odpowiedzi

No to ładnie żeś pojechał z tymi bestiami. Za co niby mam Cię przepraszać drogi Adamie? :) Za to, że chciałem się dowiedzieć dlaczego kupiłeś te domeny? To już o nic spytać nie wolno? Wracamy do komuny czy co? W żadnym z postów Cię nie obraziłem. Pokaż mi posta, w którym niby to nastąpiło. Nie wiem też jakim prawem nazywasz mnie "bestią"? Moim zdaniem domena astro4u.pl należy się adminom astro4u.net a nie Tobie i wykupienie jej uważam za nietaktowne. Czekam na wyjaśnienia od "takiego Jesiona".

Słuchaj, komuny może nie ma, ale wolność słowa nie daje Ci prawa do notorycznego sugerowania, że postępuję nieuczciwie. Po pierwsze, nie masz żadnego prawa wtrącać się w interesy moje, czy A4U. Po drugie, właściciel wykupił sobie taką domenę, jaką chciał. Było to pewnie z 7 lat temu. W między czasie nigdy nie zainteresował się domeną .pl, która posiadam od roku. Do tej pory nikt reprezentujący właściciela A4U się ze mną nie skontaktował, ani nie poinformował innymi kanałami, że jest, lub, mógłby być nią zainteresowany.

 

Oczywistym jest, że marka A4U jest ściśle związana z forum A4U. Jeżeli kiedykolwiek właściciel wspomnianego forum stwierdzi, że jednak ją potrzebuje, to odstąpię mu ją za darmo. Na razie nie mam podstaw, aby wróżyć, że taką wolę posiada. Po 7 latach, nagle dzisiaj stała się tragedia?

 

Ja o domenę http://www.astroforum.pl walczę od 2 lat i kilkadziesiąt tysięcy swego czasu nie było argumentem, żeby mi ją odstąpiono. Może załatwisz mi jej odzyskanie, a także tej: http://www.astro-forum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, komuny może nie ma, ale wolność słowa nie daje Ci prawa do notorycznego sugerowania, że postępuję nieuczciwie. Po pierwsze, nie masz żadnego prawa wtrącać się w interesy moje, czy A4U. Po drugie, właściciel wykupił sobie taką domenę, jaką chciał. Było to pewnie z 7 lat temu. W między czasie nigdy nie zainteresował się domeną .pl, która posiadam od roku. Do tej pory nikt reprezentujący właściciela A4U się ze mną nie skontaktował, ani nie poinformował innymi kanałami, że jest, lub, mógłby być nią zainteresowany.

 

Oczywistym jest, że marka A4U jest ściśle związana z forum A4U. Jeżeli kiedykolwiek właściciel wspomnianego forum stwierdzi, że jednak ją potrzebuje, to odstąpię mu ją za darmo. Na razie nie mam podstaw, aby wróżyć, że taką wolę posiada. Po 7 latach, nagle dzisiaj stała się tragedia?

 

Ja o domenę http://www.astroforum.pl walczę od 2 lat i kilkadziesiąt tysięcy swego czasu nie było argumentem, żeby mi ją odstąpiono. Może załatwisz mi jej odzyskanie, a także tej: http://www.astro-forum.pl

 

1. Nigdzie nie sugerowałem, że postępujesz źle. Dziwnie interpretuejsz fakty.

2. Wydaje mi się że, forum jest powszechne i dla każdego więc mogę zadawać takie pytania. Po drugie jestem użytkownikiem astro4u i mam prawo o takie rzeczy pytać, ponieważ uczestnię w jakimś stopniu w jego życiu.

3. To Ty mnie powinieneś prędzej przeprosić za bestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa "astroforum" jest raczej dość banalna, więc dlaczego nie miałaby się powtórzyć. W Czechach też np. http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/YaBB.pl .

Z tych przykładów to pierwsze jest raczej przypadkiem, choć w drugim można sie dopatrywać złośliwości, tak jak w astro4u.pl.

W sumie nie wiem po co tyle domen ma przekierowywać na 1 forum. Jak się wpisze w google "forum astro", to to wyskakuje jako pierwsze. Przy "forum astronomiczne" i forum astronomia" wyskakuje jako 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wtrącić swoje przysłowiowe 5 gr.

 

Wszystko jasne, odpowiednia domena robi swoje, przyciaga, latwo sie zapamietuje i w ogole.

Nie wnikam kto jaka kupuje i dlaczego - to jego sprawa.

 

Osobiscie (jesli chodzi o świat astro forum) to dla mnie nie ma wiekszego znaczenia jaka kto ma domene... moze miec nawet xxx.pl

Najwazniejszy jest klimat danego forum w najszerszym tego slowa znaczeniu.

Do zadnego z forum czy to astro czy innego, nie zapisalem sie z powodu domeny.

 

p.s. Mimo ze nie jestem aktywny na tym forum, to chcialbym zeby jakos pozytywnie sie rozwiazala sprawa z przekazaniem tego forum, zeby trafila w dobre "rece" chociażby dla samej wiedzy tu zawartej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś zależy na zgodzie, a nie dalszej "wojence", to niech szuka rozwiązania, a nie "haków" na przeciwnika.

 

Tak się składa, że po obu stronach stoją moi koledzy z for. Przykro mi jak widzę, jak walczą ze sobą. I tylko dlatego piszę ten kolejny post.

 

Od czego zaczął się wątek? Od problemu związanego z przekierowywaniem z adresu astro4u.pl na adres astro-forum.org. Uważam, że każde forum powinno bazować na własnej "marce". Dlatego o ile jest to możliwe (a zapewne jest) proszę o likwidację tego przekierowywania. Niech każde forum przyciąga tekstami astronomicznymi i atmosferą na nim panującą, a nie "dodatkowymi sposobami". To powinien być pierwszy krok. Co do dalszych kroków decyzję pozostawiam obu stronom. Pamiętajcie tylko, że gdy walczycie - tracicie. Macie wybór, gdyż możecie wiele stracić i wiele zyskać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.