Skocz do zawartości

Lightbridge


gmalan

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: Z nieba mi spadłeś z tym modelem :) Potrzebuję dokładniejszą fotkę albo takie coś komputerowo zrobione tego elementu:

LB.jpg

Mam zamiar w swoim teleskopie zrobić kratownicę na wzór LB ale nie mam pojęcia jak tam się łączą sąsiadujące rurki :szczerbaty: Miałbyś gdzieś zbliżenie tej części??

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Z nieba mi spadłeś z tym modelem :) Potrzebuję dokładniejszą fotkę albo takie coś komputerowo zrobione tego elementu:

LB.jpg

Mam zamiar w swoim teleskopie zrobić kratownicę na wzór LB ale nie mam pojęcia jak tam się łączą sąsiadujące rurki :szczerbaty: Miałbyś gdzieś zbliżenie tej części??

 

Mateusz

Ta część akurat nie jest odwzorowana w 100% - poszedłem na łatwiznę.

Aktualizuję tę część jutro i wrzuce fote. A jak chcesz to wyślę ci plik z modelem

Sketch Up Pro jest darmowy przez 7 godzin pracy. Zainstalujesz sobie i dokładnie obejrzysz.

Dam znać jutro.

-G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mattman12 - to na wypadek gdybym już sie nie zdobył na przerabianie modelu :D

 

Dzięki wielkie za zdjęcia. Teraz przynajmniej wiem jak to wygląda z drugiej strony i widzę, że ciężko to będzie odwzorować. Oczywiście nie mam zamiaru robić klona LightBridge'a ale taki punkt odniesienia się mi bardzo przyda. Będę musiał się zastanowić jak zrobić te uchwyty, żeby wszystko było picuś, glancuś :P

Dzięki jeszcze raz! :Salut:

 

pozdrawiam

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część akurat nie jest odwzorowana w 100% - poszedłem na łatwiznę.

Aktualizuję tę część jutro i wrzuce fote. A jak chcesz to wyślę ci plik z modelem

Sketch Up Pro jest darmowy przez 7 godzin pracy. Zainstalujesz sobie i dokładnie obejrzysz.

Dam znać jutro.

-G

A jeśli zgaszasz się udostepnić model to wrzuć gdzieś na serwer albo daj tu na forum jako archiwum zip.

Może więcej osób skorzysta. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli zgaszasz się udostepnić model to wrzuć gdzieś na serwer albo daj tu na forum jako archiwum zip.

Może więcej osób skorzysta. :D

 

Plik powinno dać się otworzyć w darmowej wersji SkatchUp 6.

teleskop1a.skp

Teleskop nie będzie działał za dobrze, bo nie ma jeszcze celi i lustra głównego :P;) No i tak jak mówiłem - to taka wprawka, więc żadnym wypasem to nie jest.

 

 

-G

Edytowane przez gmalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi :

 

1. Sketchup jest całkowicie za darmo ( do użytku domowego) w wersji Google Sketchup ( http://sketchup.google.com/ )- ta wersja od wersji PRO różni się kilkoma drobnymi szczegółami nie mającymi większego znaczenia przy tego typu pracach jak model teleskopu ( tu zalety wersji PRO http://sketchup.google.com/intl/en/product/gsup.html )

 

2. Do umieszczania modeli w necie służy 3D Warehouse bezpośrednio ze Sketchupa - stosuje sie to to używając guzika File>3D Warehouse zarówno do umieszczania modelu jaki i zciągania gotowych opublikowanych - to jest taka wielka, otwarta biblioteka modeli wszystkiego. Jest tam już trochę teleskopów....

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zdjęcia. Teraz przynajmniej wiem jak to wygląda z drugiej strony i widzę, że ciężko to będzie odwzorować. Oczywiście nie mam zamiaru robić klona LightBridge'a ale taki punkt odniesienia się mi bardzo przyda. Będę musiał się zastanowić jak zrobić te uchwyty, żeby wszystko było picuś, glancuś :P

Dzięki jeszcze raz! :Salut:

 

pozdrawiam

 

A może łatwiej by Ci było zastosować rozwiązane podobne do tego z Synty - trzy lub cztery równolegle poprowadzone rurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Cię nieźle wciągnęło ;)

Bardzo ładny teleskopik wirtualny, Ja zaraz sobie zrobię jakiegoś RC w SketchUp'ie i powiem, że mam, a co!!! ;)

 

pozdrawiam

Ori

Z wykształcenia jestem humanistą wiec cierpię na chroniczny niedobór czegoś konkretnego :). A tu - narysujesz to jest -> konkret. Dlatego czasami zabieram się do takich pseudo-technicznych zadań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.