Jump to content

W Kazachstanie spadły metalowe kule niewiadomego pochodzenia


Grzesiek22
 Share

Recommended Posts

Hahaha, bez wątpienia wygląda to na zbiorniki ciśnieniowe jakiejś rakiety. 90% rakiet ma takie kulki w sobie. Jak by jeszcze podali współrzędne geograficzne to w kilka minut byłbym w stanie określić co to śmieć kosmiczny używając ogólnodostępnych stron internetowych.

 

Chciałbym raz pójść na spotkanie jakiegoś eksperta od UFO - sądzę, że śmiałbym się od pierwszego zdania do ostatniego bardziej niż na nie jednej komedii. :P

 

:banan:

Link to comment
Share on other sites

"UFO (ang. unidentified flying object, pol. NOL ? niezidentyfikowany obiekt latający)"

wikipedia

 

???????

 

co to jest UFO to chyba wszyscy wiemy bez Wikipedii.

Link to comment
Share on other sites

No jasne że to są jakieś zbiorniki z satelity, albo z człony rakiety. Dziwi mnie tylko, że robią z tego wielką sensację w Kazachstanie, gdzie stepy są usłane podobnym złomem po nieudanych startach z Bajkonuru. No ale sensacji nigdy za wiele :Boink:

 

Poczytałem sobie troszkę tę stronkę Nautilusa i muszę powiedzieć, że bardzo się zdziwiłem, jak ładnie rozprawili się z "chemtrailami" i teoriami spiskowymi na temat WTC. Akurat po nich się tego nie spodziewałem, a tu proszę :)

Link to comment
Share on other sites

Z Wikipedią i z kanarem chodziło mi o to że nikt tam nie pisze że owe kule nie są pochodzenia ziemskiego więc po co robić niepotrzebną dyskusje. Podali nawet argument "Być może są to części jakiegoś tajnego rosyjskiego "programu kosmicznego na co wskazywać może miejsce wydarzenia, czyli Kazachstan (niedaleko jest słynny Bajkonur).",

Edited by toba94
Link to comment
Share on other sites

Problem niemal zawsze leży w tym, że tacy ludzie wolą pieprzyć głupoty (sorki za słowo), niż najnormalniej poszukać wyjaśnienia w znanych powszechnie źródłach podstawowej wiedzy z określonych dziedzin (internet, książki).

Zazwyczaj w przypadku zauważenia czegoś migającego na niebie mało który z nich wejdzie sobie np. na stronę internetową esa.heavens-above w celu sprawdzenia przelotów satelitów, zjawiska flar itp.

Głupotę znacznie lepiej się sieje niż normalne, racjonalne podejście do życia. Powód jest prosty. Dla wyjaśnienia pewnych zjawisk zachodzących w przyrodzie trzeba nieco ruszyć głową, czegoś się nauczyć, przeczytać kilka książek - ogólnie mówiąc: nieco wysilić mózg.

A do głoszenia pierdół nie trzeba :)

Edited by wimmer
Link to comment
Share on other sites

Guest inż.konstruktor

wimmer zauważ proszę, że głoszenie dyrdymałów na wielka skalę dotyczy każdej dziedziny życia.

To znak czasów, myślenie boli...

Link to comment
Share on other sites

Głupotę znacznie lepiej się sieje niż normalne, racjonalne podejście do życia. Powód jest prosty. Dla wyjaśnienia pewnych zjawisk zachodzących w przyrodzie trzeba nieco ruszyć głową, czegoś się nauczyć, przeczytać kilka książek - ogóolnie mówiąc nieco wysilić mózg.

To wcale nie wyjaśnia problemu "miłośników komplikowania prostych spraw". Weźmy na ten przykład film, który znajduje się na ten stronie (podlinkowanej w pierwszym poście). Ptaki - zwyczajne, najnormalniejsze w świecie ptaki. Nie ma nic, co by mogło wprowadzać człowieka w niepewność. Ale gdzie tam... UFO.

 

Podejście chorych, nakręconych fanatycznie zwolenników pięknie widać w tym komentarzy (pozwolę sobie zacytować):

Jak dla mnie, to też ptaki :)

Ale ... nie bądźmy tacy pewni. To nasze ludzkie subiektywne obserwacje.

Rozbierając te 2 zdania na kontekst logiczny wychodzi nam coś takiego: "Niby ptaki, ale nadzieja nie jest stracona, może to ufo przebrane za ptaki". Inaczej mówiąc, wszystko może być ufo, nawet ich matka. Wiara czyni cuda, a skomplikowane kłamstwo jest atrakcyjniejsze od prostej prawdy.

 

Jakiej wiedzy, czy wykształcenia trzeba, żeby rozpoznać lecące ptaki?

Link to comment
Share on other sites

Jakiej wiedzy, czy wykształcenia trzeba, żeby rozpoznać lecące ptaki?

 

Ornitologicznej? :szczerbaty:

 

:Boink: Nie no, żartowałem.

Moja wypowiedź odnosiła się do tych "raczej trudniejszych do wyjaśnienia" obiektów. Np. Jasne błyski na niebie, migające punkty itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.