Skocz do zawartości

W Kazachstanie spadły metalowe kule niewiadomego pochodzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha, bez wątpienia wygląda to na zbiorniki ciśnieniowe jakiejś rakiety. 90% rakiet ma takie kulki w sobie. Jak by jeszcze podali współrzędne geograficzne to w kilka minut byłbym w stanie określić co to śmieć kosmiczny używając ogólnodostępnych stron internetowych.

 

Chciałbym raz pójść na spotkanie jakiegoś eksperta od UFO - sądzę, że śmiałbym się od pierwszego zdania do ostatniego bardziej niż na nie jednej komedii. :P

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że to są jakieś zbiorniki z satelity, albo z człony rakiety. Dziwi mnie tylko, że robią z tego wielką sensację w Kazachstanie, gdzie stepy są usłane podobnym złomem po nieudanych startach z Bajkonuru. No ale sensacji nigdy za wiele :Boink:

 

Poczytałem sobie troszkę tę stronkę Nautilusa i muszę powiedzieć, że bardzo się zdziwiłem, jak ładnie rozprawili się z "chemtrailami" i teoriami spiskowymi na temat WTC. Akurat po nich się tego nie spodziewałem, a tu proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wikipedią i z kanarem chodziło mi o to że nikt tam nie pisze że owe kule nie są pochodzenia ziemskiego więc po co robić niepotrzebną dyskusje. Podali nawet argument "Być może są to części jakiegoś tajnego rosyjskiego "programu kosmicznego na co wskazywać może miejsce wydarzenia, czyli Kazachstan (niedaleko jest słynny Bajkonur).",

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem niemal zawsze leży w tym, że tacy ludzie wolą pieprzyć głupoty (sorki za słowo), niż najnormalniej poszukać wyjaśnienia w znanych powszechnie źródłach podstawowej wiedzy z określonych dziedzin (internet, książki).

Zazwyczaj w przypadku zauważenia czegoś migającego na niebie mało który z nich wejdzie sobie np. na stronę internetową esa.heavens-above w celu sprawdzenia przelotów satelitów, zjawiska flar itp.

Głupotę znacznie lepiej się sieje niż normalne, racjonalne podejście do życia. Powód jest prosty. Dla wyjaśnienia pewnych zjawisk zachodzących w przyrodzie trzeba nieco ruszyć głową, czegoś się nauczyć, przeczytać kilka książek - ogólnie mówiąc: nieco wysilić mózg.

A do głoszenia pierdół nie trzeba :)

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inż.konstruktor

wimmer zauważ proszę, że głoszenie dyrdymałów na wielka skalę dotyczy każdej dziedziny życia.

To znak czasów, myślenie boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotę znacznie lepiej się sieje niż normalne, racjonalne podejście do życia. Powód jest prosty. Dla wyjaśnienia pewnych zjawisk zachodzących w przyrodzie trzeba nieco ruszyć głową, czegoś się nauczyć, przeczytać kilka książek - ogóolnie mówiąc nieco wysilić mózg.

To wcale nie wyjaśnia problemu "miłośników komplikowania prostych spraw". Weźmy na ten przykład film, który znajduje się na ten stronie (podlinkowanej w pierwszym poście). Ptaki - zwyczajne, najnormalniejsze w świecie ptaki. Nie ma nic, co by mogło wprowadzać człowieka w niepewność. Ale gdzie tam... UFO.

 

Podejście chorych, nakręconych fanatycznie zwolenników pięknie widać w tym komentarzy (pozwolę sobie zacytować):

Jak dla mnie, to też ptaki :)

Ale ... nie bądźmy tacy pewni. To nasze ludzkie subiektywne obserwacje.

Rozbierając te 2 zdania na kontekst logiczny wychodzi nam coś takiego: "Niby ptaki, ale nadzieja nie jest stracona, może to ufo przebrane za ptaki". Inaczej mówiąc, wszystko może być ufo, nawet ich matka. Wiara czyni cuda, a skomplikowane kłamstwo jest atrakcyjniejsze od prostej prawdy.

 

Jakiej wiedzy, czy wykształcenia trzeba, żeby rozpoznać lecące ptaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wiedzy, czy wykształcenia trzeba, żeby rozpoznać lecące ptaki?

 

Ornitologicznej? :szczerbaty:

 

:Boink: Nie no, żartowałem.

Moja wypowiedź odnosiła się do tych "raczej trudniejszych do wyjaśnienia" obiektów. Np. Jasne błyski na niebie, migające punkty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.