Skocz do zawartości

Weekendowe szkice


Janus

Rekomendowane odpowiedzi

Wolne chwile wykorzystałem na świeżym wiejskim powietrzu, niestety bez teleskopu. Udało mi się jednak znalęźc starą lornetkę i przede wszystkim wykorzystac własne oczy. Szkice przedstawiają: Cr 399, zwaną także wieszkiem, wspaniała grupa gwiazd przypominająca wieszak, typowy lornetkowy obiekt, następnie satelite Cosmos 1154 Rocket na tle gwiazdozbioru Łabędzia, na koniec widok z dzisiejszego poranka, Księżyc i Jowisz. Pozdrawiam.

cr399g.jpg

sateliteg.jpg

moong.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś rano...gratulki. Przydaloby się rozpocząć w końcu jakiś konkurs na najlepszy szkic miesiąca...Tylko myślę, że to dopiero od września, prezentowalibyśmy swoje szkice obserwacyjne i raz w miesiącu zrobiłoby się taki plebiscyt, głosowanie. Zabawa byłaby przednia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś rano...gratulki. Przydaloby się rozpocząć w końcu jakiś konkurs na najlepszy szkic miesiąca...Tylko myślę, że to dopiero od września, prezentowalibyśmy swoje szkice obserwacyjne i raz w miesiącu zrobiłoby się taki plebiscyt, głosowanie. Zabawa byłaby przednia!

Ciekawa propozycja,ja jestem jak najbardziej za.Konkurs bylby sam w sobie widowiskowy a i mozna by wtedy porownywac co widac z jakiego sprzetu z osobna.Dla takich laikow jak ja bylby to naprawde fajny przedsmak tego co w przyszlosci mam zamiar zobaczyc osobiscie.

Caly czas jest nas sporo(forumowiczow bez jakiegokolwiek sprzetu) a dzieki takiej inicjatywie osoby wtajemniczone w arkana astroszkicow beda mogly rywalizowac miedzy soba i podnosic swoje kwalifikacje a my(bezsprzetowcy) moglibysmy ogladac niebo razem z Wami.Wiedzielibysmy czego mozemy sie spodziewac po danej aperturze.Z reszta,nie tylko dla nas byloby to mile doswiadczenie.Sa wsrod nas osoby,ktore np. chcialyby zmienic obecny teleskop badz lornetke na wieksza,inna itd a dzieki szkicom wybor moglby byc latwiejszy.

Jak dotad widzialem juz sporo szkicow,w szczegolnosci Wimmer-a,sa poprostu boskie,chodzi mi o technike i wprawna reke.Osob robiacych je jest wiecej ale te utrwalily mi sie najbardziej...

Mysle,ze osob popierajacych ta akcje bedzie wiecej.

Pozdrawiam,Rafal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.