Skocz do zawartości

początki


imers

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystich.

jestem początkującym pasjonatem "nieba". planuje sobie kupic jakiś teleskop.

z teleskopem miałem jedynie do czynienia na UJ w obserwatorium.

że budżet studenta jest mały to poradzcie za jakie minimalne pieniądze moge kupić już dobry sprzęt żeby zobaczyć "coś" więcej niż księżyc.

szukałem na forum jakiegoś tematu o parametrach ale nie znalazłem. macie jakieś ciekawe opisy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystich.

jestem początkującym pasjonatem "nieba". planuje sobie kupic jakiś teleskop.

z teleskopem miałem jedynie do czynienia na UJ w obserwatorium.

że budżet studenta jest mały to poradzcie za jakie minimalne pieniądze moge kupić już dobry sprzęt żeby zobaczyć "coś" więcej niż księżyc.

szukałem na forum jakiegoś tematu o parametrach ale nie znalazłem. macie jakieś ciekawe opisy???

Cześć.

Proponuje,żebyś przeczytał najpierw ten post,który linkuje i raz jeszcze zadał pytanie.

Co uwzględnić w pytaniu o teleskop

To pomoże w doborze ewentualnego teleskopu.

Witaj w klubie miłośników nocnego nieba. B)

Pozdrawiam,Rafał.

Edytowane przez ralph73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po pierwsze musisz napisać co chciałbyś obserwować.

Księżyc i planety, czy raczej DSy (galaktyki, mgławice, itp.)?

Musisz też określić skąd będziesz obserwował. Czy jest to balkon w dużym mieście, tereny podmiejskie, czy wieś z ciemnym jak smoła niebem.

 

Jeżeli interesuje Cię tani sprzęt, to obowiązkowo przeczytaj ten artykuł: Teleskop za jak najmniej.

Poza tym na Forum jest już "kilka" tematów z pytaniem o pierwszy sprzęt. Warto się z nimi zapoznać.

Edytowane przez ansmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po pierwsze musisz napisać co chciałbyś obserwować.

Księżyc i planety, czy raczej DSy (galaktyki, mgławice, itp.)?

Musisz też określić skąd będziesz obserwował. Czy jest to balkon w dużym mieście, tereny podmiejskie, czy wieś z ciemnym jak smoła niebem.

 

Jeżeli interesuje Cię tani sprzęt, to obowiązkowo przeczytaj ten artykuł: Teleskop za jak najmniej.

Poza tym na Forum jest już "kilka" tematów z pytaniem o pierwszy sprzęt. Warto się z nimi zapoznać.

 

sorki za zamieszanie.

pochodze z małej wsi na podkarpaciu,10 km. od bieszczad. ale nie zgodze sie że niebo jest czarne jak smoła.często jestem w krakowie i tam moim zdaniem smog uniemożliwia obserwację a u mnie jest niebo czyściutke jak łza,poza okresami frontów i burz.

interesuje mnie ogólnie całość obserwacji ,ale raczej z nastawieniem na planety. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

ale nie zgodze sie że niebo jest czarne jak smoła.często jestem w krakowie i tam moim zdaniem smog uniemożliwia obserwację a u mnie jest niebo czyściutke jak łza

(...)

Nie zrozumieliśmy się :szczerbaty: . Miałem na myśli to w jakim stopniu nocne niebo jest zanieczyszczone światłem. Im ciemniejsze tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE SORKI TO JA WAS NIE ZROZUMIAŁEM. :rolleyes:

TERAZ JUŻ ROZUMIEM.

CZYLI WNISKUJE ŻE WIĘKSZOŚĆ POCZODZI Z WIĘKSZYCH MIAST. A POD TYM WZG. TO JA WAM ZAADROSZCZE BO WY MACIE DOSTĘP DO FAJNEGO SPRZĘTU NP. W OBSERWATORIACH CZY UCZELNIACH.

A CO DO BUDŻETU TO MAX. 500-600 ZŁ. JAK NARAZIE CHYYBA ŻE BYM CHWILĘ ODCZEKAŁ I ODŁOŻYŁ TROCHĘ WIĘCEJ ALE TO JAK NA STUDENTA I MOŻE POTRWAĆ. :unsure: .

POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.