Skocz do zawartości

DO industrialu


Rekomendowane odpowiedzi

Prośba z mojej strony o pomoc w identyfikacji obiektów na zdjęciach, które miałem wrzucić dawno temu a dopiero teraz sobie o nich przypomniałem. Zrobione 29 września 2007 z kopca Piłsudskiego w Krakowie, z grubsza w kierunki zachodnim (godz. wykonania itp. znajdują się w EXIF'ie).

 

ps. czekam na lepsze warunki bo zastanawiam się co to za kominy widać na wschód od Krakowa. Zrobię zdjęcie to na pewno się podzielę.

komin.jpg

kominek.jpg

maszt.jpg

kominy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fot 1 - Wygląda jak El. Jaworzno, choć bliżej jest El. Siersza

Fot 2 - Ciężko powiedzieć, ale to mogą być szyby z okolic Bierunia? (KWK Piast?)

Fot 3 - na 100% Maszt RTCN Kosztowy w Mysłowicach – Wesołej, z lewej na szczycie zamek w Tenczynku

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=5584

Fot 4 - Wygląda jak komin EC Zabrze, choć bliżej jest EC Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat już był wałkowany w DO industrial ;) Patrz, pierwsza strona, tam jest opisana panorama zawierająca powyższe foty, przy czym komin to EL. Siersza w Trzebini. Właśnie zdjęcie autora zagadki z pierwszej strony znalazło się na DO czyli ten zamek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masz racje, to Kaczyce. Myślałem że po kopalni już nic tam nie stoi.

 

O jakie fotki wam chodzi, z hałdy w Pszowie w kierunku Wodzisławia??

 

Wlasnie widzialem ten komin kiedys z blokow w Wodzislawiu swiezo jak go pomalowali i tak obstawialem na Kaczyce. Jak generalnie chcialbym zobaczyc cos z okolic Radlina-Wodzislawia-Pszowa-Jastrzebia szczegolnie w nocy. Ja nie mam sprzetu do fotografii a nawet gdyby to jestem teraz za granica i niestety nie moge. Dlatego prosba do chlopakow z forum jak robicie Szarlote albo EC Rybnik zrobcie przy okazji foto bardziej na poludnie w kierunku w/w miejscowosci. I jeszcze ciekawostka z blokow w Wodzislawiu najdalsze obiekty jakie dostrzeglem ( industrial) to komin w Jaworznie, maszt w Kosztowach, komin w Ornontowicach, komin w Bielsku, chyba komin w Tychach. Wszystkie najdalsze obserwacje byly mozliwe glownie po zainstalowaniu nowego oswietlenia przeszkodowego na tych obiektach ktore wczesniej zlewaly sie z tlem.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Int
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie o tym napisać, więc może tu.

 

Zaglądał ktoś na forum "Eksploratorzy" ? Mają tam ciekawe materiały odnośnie industrialu. Pozwolę sobie zapodać Skorowic obiektów opisanych na owym forum.

 

Sam dział z Szarlotą ma dużo ciekawych informacji fotek jak i filmików z podejścia.

 

Wrzucam to, jako informację a nie reklamę. Na pewno warto odwiedzić forum eksploratorów. Można się dowiedzieć dużo o często nieistniejących już obiektach industrialnych.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie o tym napisać, więc może tu.

 

Zaglądał ktoś na forum "Eksploratorzy" ? Mają tam ciekawe materiały odnośnie industrialu. Pozwolę sobie zapodać Skorowic obiektów opisanych na owym forum.

 

Sam dział z Szarlotą ma dużo ciekawych informacji fotek jak i filmików z podejścia.

 

Wrzucam to, jako informację a nie reklamę. Na pewno warto odwiedzić forum eksploratorów. Można się dowiedzieć dużo o często nieistniejących już obiektach industrialnych.

 

Znam tą stronkę i często z niej korzystam. Chociażby przy opisie ostatnie panoramy industrialu z BK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sporo ciekawych widoków było w zeszłą niedzielę z Pradziada :)

Co dymi na poniższych zdjęciach i jaka jest odległość do tych miejsc?

 

Za udeuschle - azymut:

 

1. 30st między szczytami Orlik a Medvedi Vrch

 

IMG_8565.JPG IMG_8566.JPG

 

2. 85st symulka.JPG

 

IMG_8337.JPG IMG_8338.JPG IMG_8569.JPG

 

3. 112 - 113st plan przed Lipowską

 

IMG_8446.JPG

 

4. 215st na prawo od Bridlicna Hora

 

IMG_8537.JPG

 

268st między Suchy Vrch a Vysoky Kamen

 

IMG_8466.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to el. Opole, na zdjęciu, na którym zaznaczyłeś obłoki kondensacyjne: centralnie(ten największy) el.Rybnik, po prawej od niego el. Łaziska. Resztę opiszę jak wrócę z pracy ;)

 

Tak myslalem ze to elektrownia Opole na 1 zdjeciu, a te następne to coś na Górnym Śląsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem resztę zdjęć.

 

IMG_8446.JPG

IMG_8537.JPG

IMG_8466.JPG

 

Przejrzyj zdjęcia czy przypadkiem nie złapały się obłoki z nad Bełchatowa ;)

 

super! wielkie dzieki :) mam jeszcze jedne obłoki ale juz nie miałem siły ich identyfikować w terenie no i nie były aż tak dalekie jak te co wrzuciłem :)

z wieży fociłem w kierunku Alp ale nie ma opcji by coś wyciagnąć :/ może następnym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super! wielkie dzieki :) mam jeszcze jedne obłoki ale juz nie miałem siły ich identyfikować w terenie no i nie były aż tak dalekie jak te co wrzuciłem :)

 

Tego dnia byłem na Keprniku i również było widać sporo takich obłoków, ale jakoś nie zwracałem na to większej uwagi ;) Teraz przeglądając zdjęcia naliczyłem trzynaście obłoków kondensacyjnych.

 

To samo co Twój nr.2 tylko tyle, że Łaziska zamieniły się z Rybnikiem miejscami. No i jest o około 8 km dalej ;)

 

DSC_8052.jpg

 

z wieży fociłem w kierunku Alp ale nie ma opcji by coś wyciagnąć :/ może następnym razem :)

Widać jak bardzo wysoko była inwersja. Ledwo widoczna Drahanská vrchovina, a to zdecydowanie za słabe warunki by dojrzeć cokolwiek na południe.

 

To jak będziesz jechał następnym razem na Pradziada to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, pięknie. To był bodajże ten pierwszy kwiecień z tych kilku co wysypało mocno obserwacjami w <OFF>ie :) (przekopanie tego wątku to katorga, a to było gdzieś w połowie). Wtedy też były pierwsze zloty, na Skalnym i GSA ;)

 

http://www.fotoz.pl/bielsko_i_okolice/widok_z_debowca_3347/

http://www.fotoz.pl/bielsko_i_okolice/ogniste_niebo_3340/

http://www.fotoz.pl/bielsko_i_okolice/bajeczne_miasto_3351/

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Wczoraj udałem się z aparatem na spacer z psem. Widoczność była naprawdę dobra. Nie miałem jak szukać punktów obserwacyjnych więc pstrykałem zdjęcia jak tylko nadarzyła się sposobność. (Krzysiek dzięki za sms wieczorem, gdybym tylko mógł być w domu to pewnie bym się pojawił na miejscówce) :) Zdjęcia z Siemianowic, kompleks stawów Rząsa.

 

Widok na elektrownię Łagisza i Górę Św. Doroty.

Łagisza.jpg

Dorotka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.