Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Wczoraj wieczorem, trzy zdjęcia bodaj, widok ode mnie z bloku. Pomógłby ktoś zidentyfikować wszystkie szczyty?

 

Tutaj wersja w większej rozdzielczości:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6309588/Panoramy/wroc%C5%82aw%20gory.jpg

Piękny widok na prawie całe Sudety (od lewej G.Sowie, Masyw Śleży, Góry Kamienne, Suche,Wałbrzyckie i Karkonosze), szkoda że ja nie mam ostatnio na zdjęcia czasu.

Sprawdzic możesz sobie sam na: http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/makepanoramas_en.htm program prosty jak drut :)

Zapraszam kiedyś na Wzgórze Gajowe, z niego tez rozciąga się świetny widok na góry i można sobie grila zrobić, często tam fotografuje jak nie mam możliwości robić zdjęć poza Wrocławiem.

Z tego miejsca w którym fotografowałeś pewnie można zobaczyć jeszcze Góry Kaczawskie i Sudety Wschodnie.

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Wczoraj z Dzierżoniowa o zachodzie słońca( po godzinie 16) z Strefy Ekonomicznej zrobiłem zdjęcie Gór Sowich jednak widzialność była niezadawalająca. Góry były słabo widoczne jedynie Wielka Sowa była dobrze widoczna przed tarczą słoneczną :) Natomiast Kalenica i Kokot były już bardzo słabo widoczne:(

Edytowane przez TobiaszR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie macham do Ciebie z Pradziada :D

O, Robert - miło Cię zobaczyć :). Jak tam było - Wiener Schneeberg się pokazał, albo chociaż Tatry? Nocne sondowanie atmosfery w Prostejovie (we Wrocławiu zresztą też) pokazało piękną, niziutką inwersję, tyle tylko, że w dość wilgotnym powietrzu. Ponadto w sobotę wieczorem, obraz z kamery na Śnieżce, w stronę Jestedu, robił się coraz bardziej zachęcający - niskie chmury wyraźnie osiadały. Jechałem do Sobótki nastawiony, że wreszcie zobaczę skałki na Jizerze, ale nic z tych rzeczy - na samym szczycie Ślęży okazało się, że wieje (niżej, aż do polany koło schroniska i RTCN, było spokojnie - nawet w koronach drzew cisza), a na mniejszych wysokościach jest dość mętnie. Gór Izerskich wcale nie było widać. Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Robert - miło Cię zobaczyć :). Jak tam było - Wiener Schneeberg się pokazał, albo chociaż Tatry? Nocne sondowanie atmosfery w Prostejovie (we Wrocławiu zresztą też) pokazało piękną, niziutką inwersję, tyle tylko, że w dość wilgotnym powietrzu. Ponadto w sobotę wieczorem, obraz z kamery na Śnieżce, w stronę Jestedu, robił się coraz bardziej zachęcający - niskie chmury wyraźnie osiadały. Jechałem do Sobótki nastawiony, że wreszcie zobaczę skałki na Jizerze, ale nic z tych rzeczy - na samym szczycie Ślęży okazało się, że wieje (niżej, aż do polany koło schroniska i RTCN, było spokojnie - nawet w koronach drzew cisza), a na mniejszych wysokościach jest dość mętnie. Gór Izerskich wcale nie było widać.

Schneeberga nie było widać. W kierunku południowym była najgorsza widoczność. Za to na Śnieżce było ładnie widać obiekty. Tatry z Pradziada to już standard, ale nie tak dobrze widoczne jak wczoraj - ośnieżone :D Czułem się jakbym był na Skrzycznem, a nie na Pradziadzie. W ogóle to uważam, że wczorajszy dzień w górach był znacznie lepszy pod względem widoczności jak ten pamiętny 29.12.2012. Przynajmniej powietrze nie falowało.

 

Na Cervenej Horze o 2 w nocy było +2, a na Pradziadzie o poranku -1 i najmniejszego nawet ruchu powietrza. Inwersja faktycznie była nisko, ale taka dwuwarstwowa. Dolna(gęstsza) na około 700 m n.p.m. I górna(znacznie rzadsza), która znajdowała się na około 1400 m n.p.m. Było widać taką delikatną mgiełkę już po wschodzie słońca.

 

Ja sięo0garnęto wrzucę jakieś zdjęcia wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dziś wraz z kolegą wybraliśmy się obejrzeć góry o zachodzie słońca i Góry Sowie były widoczne bardzo dobrze natomiast Ślęża i Chełmiec beznadziejnie z powodu mgły, jutro się wybierzemy za dnia i spróbujemy złapać Ślężę i Chełmiec. Zdjęcia robiłem z wzgórza za osiedlem Zielonym w Dzierżoniowie w zasadzie to była już Nowizna.

 

1 zdjęcie- Wielka Sowa i wzniesienie tuż obok na prawo to Kokot( do Wielkiej Sowy 12,15 km, do Kokotu 15,7 km)

2 zdjęcie- Bielawa z Nowizny(7,60 km)

3 zdjęcie- Pieszyce z Nowizny(5,55 km)

4 zdjęcie- i na koniec Wielka Sowa jeszcze raz

 

 

post-24206-0-44532200-1386090223_thumb.jpg

post-24206-0-38942400-1386090322_thumb.jpg

post-24206-0-60266100-1386090634_thumb.jpg

post-24206-0-10668100-1386090803_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś wraz z kolegą wybraliśmy się obejrzeć góry o zachodzie słońca i Góry Sowie były widoczne bardzo dobrze natomiast Ślęża i Chełmiec beznadziejnie z powodu mgły, jutro się wybierzemy za dnia i spróbujemy złapać Ślężę i Chełmiec. Zdjęcia robiłem z wzgórza za osiedlem Zielonym w Dzierżoniowie w zasadzie to była już Nowizna.

 

1 zdjęcie- Wielka Sowa i wzniesienie tuż obok na prawo to Kokot( do Wielkiej Sowy 12,15 km, do Kokotu 15,7 km)

2 zdjęcie- Bielawa z Nowizny(7,60 km)

3 zdjęcie- Pieszyce z Nowizny(5,55 km)

4 zdjęcie- i na koniec Wielka Sowa jeszcze raz

 

W zasadzie to nie są dalekie obserwacje ale piątka za zapał, takie wypady na zdjęcia często owocują wielką pasją. Trzymać tak dalej !

 

 

 

Tymczasem dzisiejszy Wielki Szyszak z 95 km.

szy.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd robiłeś Szyszaka?

 

Szyszaka złapałem z okolicy Wołowa-Brzegu Dolnego. Wieczorem wracałem z pracy i zboczyłem nieco z drogi na miejscówkę, bo zapowiadało się że będzie dobrze pomimo chmur. Przez 5 minut, około pół godziny po zachodzie było widać Karkonosze gołym okiem. Sam się zdziwiłem że aż tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj z kolegami wybraliśmy się na obserwację gór z Dzierżoniowa z parkingu Media Expert. Widoczność była bardzo dobra.

5 zdjęcie- na pierwszym planie oś.Młodych i stacja paliw Orlen, w oddali Świdnica- do katedry 16,91 km, do kościoła NMP 17,40 km, do komina Zawiszów 18,37 km. Na najdalszym planie widać jakieś wzniesienie wyglądające sporo ponad 30 km z Dzierżoniowa. Ma ktoś wiedzę co to może być?? To jest w kierunku Żarowa, Legnicy.

1 zdjęcie-Ślęża z Dzierżoniowa- 15,38 km

2 zdjęcie- Radunia z Dzierżoniowa- 8,64 km

3 zdjęcie- Kalenica z Dzierżoniowa- 12,56 km

4 zdjęcie- Obwodnica w Bielawie z murów obronnych w Dzierżoniowie(skupisko świateł to obwodnica)- 4,65 km

5 zdjęcie- Zdjęcie Ślęży zrobione dnia 4 grudnia przed nadejściem Ksawerego- widoczność beznadziejna( bardzo duża mgła była)- zdjęcie robione z oś.Tęczowego.

post-24206-0-71202200-1386458374_thumb.jpg

post-24206-0-62185700-1386458396_thumb.jpg

post-24206-0-42651600-1386458405_thumb.jpg

post-24206-0-33090000-1386458650_thumb.jpg

post-24206-0-31905500-1386459028_thumb.jpg

post-24206-0-38948200-1386459038_thumb.jpg

Edytowane przez TobiaszR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Dnia dzisiejszego wybrałem się z Tatą rankiem na Ślężę aby złapać jakieś dalekie góry. Tata dojrzał Śnieżkę(poniżej daję zdjęcia). Zdjęcia wykonaliśmy z mniej więcej 500 m.n.p.m z ciekawego punktu widokowego.

 

1 zdjęcie-Śnieżka-odległość 69,45km

2 zdjęcie-także Śnieżka

 

post-24206-0-23655700-1387655204_thumb.jpg

post-24206-0-77505400-1387656109_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.