Skocz do zawartości

Farba fluorescencyjna


Tester_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

Czy ktos z Was kombinowal kiedys z farba fluorescencyjna? Myslalem sobie zeby kupic mala buteleczke (widzialem kiedys takie z pedzelkiem jak lakier do paznokci) i pooznaczac kropkami czy jakos inaczej czesc swoich akcesoriow ktore latwo zgubic czy po prostu zostawic na posterunku. Ostatnio upadla mi w trawe zaslepka do okulara i musialem zapalic latarke zeby ja znalezc. Mozna pooznaczac takie rzeczu jak kable czy zaslepki do teleskopow. Dobry pomysl? Ktos cos podobnego stosuje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak to się sprawdzi w nocy. Farba fluorescencyjna świeci po wcześniejszym "naładowaniu" światłem. Jak w nocy, z dna torby, wyjmiesz okular to farbka nie będzie świecić i tak. Trzeba by wcześniej sprzęt przed zmrokiem (albo w pomieszczeniu ze światłem) "naładować" - pytanie czy zawsze:

a) będzie ci się chciało

B) będziesz pamętał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre farbki zwane "fluorescencyjnymi" świecą po oświetleniu ich specjalnym światłem, nie wiem czy to poprawna nazwa bo zawsze wydawało mi się że takie jasnozielone tworzywo fluorescencyjne świeci jakiś czas po przyłożeniu np. pod lampę :).

 

Jeśli jest tak jak z tymi farbkami to wystarczyłoby pomalować nimi zaślepki a potem świecić specjalną lampką żeby je znaleźc :D, albo ultrafiolet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi chodzilo o fosforescencje :Boink: ale na szczescie wiadomo o co chodzi. Wskazowki w moim zegarku siweca nawet 5-6 godzin po wczesniejszym "naladowaniu" ich swiatlem.

 

Widzialem rowniez na ebayu takie znaczniki LED. Sa wielkosci 3 monet 50gr. Blyska toto dyskretnie co kilka sekund czerwonym swiatlem. Tyle ze kosztuje 50 zl za dwupak

Edytowane przez Tester_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie mylić fluorescencji z fosforescencją, która to jest zjawiskiem świecenia po uprzednim "naładowaniu" światłem.

 

"Zjawisko uznaje się za fluorescencję, gdy po zaniku czynnika pobudzającego następuje szybki zanik emisji w czasie około 10-8 s, gdy czas zaniku jest znacznie dłuższy, to zjawisko jest uznawane za fosforescencję." :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem żeby nic nie zgubić - to odkładać na miejsce

Czyli prost organizacja miejsca pracy.

łato powiedzieć, trudniej wykonać :) szczególnie jak duzo dupereli się ma przy sobie a wokół ciemno jak... :) sam się wracam 10 razy i świece latarką po trawie by sprawdzić czy czegoś nie zostawiłem, a taka farba mogłaby sprawe szybko załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jesteśmy dystrybutorem farb luminescencyjnych. Są to farby, które gromadzą energię słoneczną w ciągu dnia aby w nocy emitować światło. Nie potrzeba podświetlać taśmą UV. Farba emituje światło w ciemności od 10 do 14 godzin. Farby można stosować do powierzchni betonowych, metalowych, tworzyw sztucznych, tkanin, drzew, roślin, szkła oraz do oznaczania wyjść ewakuacyjnych. Więcej informacji pod adresem dagmara@acmelight-polska.pl lub na stronie www.acmelight-polska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odkopany, ale rzeczywiście opisany problem i mnie się przytrafił. Słynne dekielki do okularów. One to mają zdolność chowania się w trawie... :D Może aby nie było problemu ze świeceniem w ciemności wystarczy odznczyć elementy permanentnym pisakiem UV (takie coś można kupić np. na www.antyzlodziej.pl, link nie chce mi działać) , i do niego jakąś latarkę UV http://jme.com.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=22 . Nic nie świeci i nie trzeba ładować, a po skończonej obserwacji, jeśli czegoś brakuje, włączamy latareczkę i przeczesujemy okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.