Skocz do zawartości

LVW 8 problem


vlado

Rekomendowane odpowiedzi

od 2 miesięcy używam lvw 8 i muszę przyznać ,że obrazy daje wyśmienite;

hmmm nie wiem jak to się mogło stać ale w soczewce w przejściówce na 1,25" po przeciwnych stronach na krawędziach widać 2 małe "bąbelki"

zastanawiam się czy taki towar dostałem czy to moja robota.....

nie przeszkadza to w obserwacjach ale spokoju mi nie daje czy "babelki" nie urosną od montażu <_<

czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

bo na reklamacje to pewnie raczej nie mam szans :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki bąbelek chodzi? Tak jakby małą bańkę w szkle? Jesteś pewien, że to nie jest wyschnięta kropelka?

Kiedyś ktoś pisał o podobnych bąbelkach w okularze LV albo NLV Vixena. Jeżeli są to rzeczywiście wady w szkle, a Ty nadal masz na niego gwarancję to oczywiście spróbuj go zwrócić i zamienić na inny. Przecież zauważyłeś to dopiero teraz (choć 2 miesiące to sporo czasu, nie jestem pewien, czy taka zamiana jest możliwa).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąbelka w szkle to user sam nie zrobił. Więc w ogóle nie ma dyskusji i kombinacji nad gwarancją. Jednak przygladnij się temu dokładnie Vlado. Również stawiam na syf na powierzchni. Jednak zanim podejmniesz jakiekolwiek mechaniczne lub chemiczne kroki badań i/lub usuwania problemu (ściereczki, chusteczki, czy środki do szyb) to jednak daj znać. Bo tu już bardzo łatwo o uzasadnioną odmowę wymiany gwarancyjnej. Okular to nie lustro w łazience.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jestem poza domem;

ale postaram sie w sobotę zrobić powtórne rozeznanie a może to bedzie zanieczyszczenie?ale szczerze watpie....

te babelki wygladają jakby ktos ścisnął po przeciwnych stronach tuleje w której jest osadzona soczewka i ja odkształcił :unsure:

ale wtedy to byłyby peknęcia a nie podłuzne babelki dlatego trzeba jak sądzę spróbowac reklamować

dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to co powiem wyda się naiwne, ale sprawdź to coś także w świetle dziennym i najlepiej przez lupę. Kiedyś wykryłem trzy wady na soczewce w okularze LV 6mm. Tam soczewka od dołu jest dość mała i wklęsła. Patrzyłem z różnych stron, z bliska i z dalsza, z prawa i z lewa... Byłem pewien, że są tam niewielkie wady.

A to były żarówki z żyrandola odbite i załamane w ten sposób, że wydawały się byc w tym samym miejscu za każdym razem.

:szczerbaty:

Zatem: Spokojnie i wnikliwie to zbadaj i wtedy daj znać.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle ze niestety sprzedawca sie wykreci od wymiany. Odpowie cos w stylu: "skoro to taki problem to czemu od razu nie zglosiles" i zaraz potem pewnie doda: " a skad ja mam miec pewnosc ze soczewka nie byla podmieniona, skoro problem nie byl zgloszony od razu"

 

Jednak z calego serca zycze pomyslnego rozwiazania sprawy. Chociaz z drugiej strony to na 99,9999% nie wplywaja one na jakosc obrazu

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wymieniaj

Ja mam LVW 8 nie ma żadnych bąbelków, a to co przez niego widać to istny dramat. Ciemny i praktycznie nie da się ustawić ostrości.

 

Porównywałeś go z innym LVW8 lub jakimkolwiek innym okularem o podobnej ogniskowej? Bo to, że ciemny może wynikać z krótkiej ogniskowej, a to że nie da się ustawić ostrości, to może po prostu kwestia seeingu i dużej apertury (widzę że masz syntę 12"). Ja po przesiadce z 8" na 12" też zauważyłem, że znacznie trudniej złapać idealnie ostry obraz (zwłaszcza przy krótkich ogniskowych), a wiadomo, że im większa apertura tym większa podatność na zły seeing i turbulencje warstw powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.