Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

Ukraina znad Czech, rewelacja!

 

Świętokrzyskie nie mają tak ostrych wierzchołków więc sądzę, że to może być Morawski.

Musiałby nad Ukrainą chyba lecieć aby mu Morawski za Tatrami się pokazał ;)

 

Zastanawiam się co tu jeszcze mogłem złapać na horyzoncie? Kierunek być może wskazuje Góry Świętokrzyskie, ale trudno mi go dokładnie określić.

Tak piękny widok może faktycznie oszołomić człowieka ale proszę wytłumacz mi skąd pomysł na te Świętokrzyskie ? Musiałbyś jakoś za plecy patrzeć, przez luk bagażowy pod ogonem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do rzeczy – pamiętacie niedawno zamieszczone na naszym forum zdjęcia Kuby_Mar z samolotu, z widocznymi na pierwszym planie z prawej Tatrami i czymś z tyłu: http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=73372 (tu w zasadzie Tatry już chyba poza kadrem :-) ), i symulację do tego widoku wykonaną by Merti (w ostatnim poscie na tej stronie): http://astropolis.pl/topic/28923-inne-zdjcia-i-wszystko-co-nie-mieci-si-w-pozostaych-wtkach/page__st__300 ?

Otóż to „coś” wg. Mertiowej symulacji wyglądające na Ostrą Horę, Poł. Równą i Borżawę, to moim zdanie nasze Bieszczady z Poł. Wetlińską, Caryńską i czubkiem Tarnicy: http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/panqueryfull.aspx?mode=newstandard&data=lon%3A17.62756%24%24%24lat%3A49.36449%24%24%24alt%3Aauto%24%24%24altcam%3A9000%24%24%24hialt%3Afalse%24%24%24resolution%3A200%24%24%24azimut%3A90%24%24%24sweep%3A20%24%24%24leftbound%3A88.5%24%24%24rightbound%3A94.5%24%24%24split%3A60%24%24%24splitnr%3A1%24%24%24tilt%3A-2.3941666666666665%24%24%24tiltsplit%3Afalse%24%24%24elexagg%3A1.2%24%24%24range%3A500%24%24%24colorcoding%3Afalse%24%24%24colorcodinglimit%3A417%24%24%24title%3AZugspitze%20%5BTelescope%5D%24%24%24description%3A%24%24%24email%3A%24%24%24language%3Aen%24%24%24screenwidth%3A1024%24%24%24screenheight%3A740 , a ta rozbieżność w symulacjach (mojej i Mertiego) wynika przede wszystkim z tego, że najpewniej samolot znajdował się już nieco dalej (w stosunku do koncepcji Mertiego) na południowy-zachód.

Ale dla czego o tym piszę właśnie tutaj? Dziwnym i szczęśliwym trafem tak się akurat składa, że mamy tu wspomniane pasma (Poł. Wetlińską i Caryńską, oraz grupę Poł. Równej) z dość dużego dystansu i wykonane z podobnego kierunku, co wspomniane zdjęcia lotnicze! Po charaketrystycznym ukaładzie pasm i grzbietów można by nawet bez symulacji w udeuschle.de pokusić się o rozszyfrowanie owych tajemniczych łańcuchów górskich widzanych przez Kubę z samolotu!

A jednak się pomyliłem ;) To pasuje jak ulał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi połoninami to mi pasowało to zdjecie http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=73372 jako ze byłem swiezo po widokach z JK ale juz to http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=73371 pasuje mi do symulacji mertiego a patrząc na ostatnie zdjecie http://astropolis.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=73402 tak sobie mysle - dlaczego nie miałyby byc widoczne i jedne i drugie , bo cos tam na tym ostatnim zdjeciu jest po prawej od Tatr (przy skrzydle ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w niedzielę próbowaliśmy z VRG łapać zachód Słońca za Pradziadem z górki środulskiej ale niestety Słońce zniknęło zanim zaczęło być ciekawie.

dzisiaj wybrałem się ponownie, żeby sprawdzić czy jest szansa złapać cokolwiek...pogoda była piękna i udało się...złapać zachód Słońca za pewnym budynkiem w Katowicach, napis można rozszyfrować sobie samemu :)

 

wygląda na to, że nie ma szans - nie dość, że jest budynek to jeszcze stoi na wzniesieniu - chociaż mam wrażenie, że na drugim zdjęciu jakby coś minimalnie zachodziło na tarczę z lewej strony.

 

krótka fotorelacja, zdjęcia robione na 75-300mm i 500mm, lekko podciągnięte w PS

050312_zachodSlonca_Srodula_1.JPG

050312_zachodSlonca_Srodula_2.JPG

050312_zachodSlonca_Srodula_3.JPG

050312_zachodSlonca_Srodula_4.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że nie ma szans - nie dość, że jest budynek to jeszcze stoi na wzniesieniu - chociaż mam wrażenie, że na drugim zdjęciu jakby coś minimalnie zachodziło na tarczę z lewej strony.

Kashmir mimo wszystko nie uwzględnia budynków ;) Ale tego katowickiego wzniesienia także nie uwzględnia.

A co do zdjęć to super wyszły. Słoneczko z tej budżetowej pięćsetki bardzo ostre także możesz być zadowolony z zakupu.

 

Jesenik ze Środuli wciąż pozostaje niezdobyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic z DO, ale nieźle się nabiegałem po mieście :)

 

Wieża na Biskupiej Kopie(3,1 km) na tle wschodzącego księżyca:

 

 

rewelacja!! muszę kiedyś spróbować coś takiego.

 

vrg: próbowałem wczoraj powtórzyć Twój Keprnik z Dorotki.. było pięknie ale w ostatniej fazie Słońce wpadło w jakieś chmury i nic nie wyszło..

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża na Biskupiej Kopie(3,1 km) na tle wschodzącego księżyca...

 

Fotka do powieszenia na ścianę w pokoju. Wygląda jak początek filmu o Drakuli :szczerbaty: A do dalekich obserwacji jak najbardziej się klasyfikuje pod jescze nie istniejący wątek "Makro w dalekich obserwacjach" lub "Sniper shots"

 

 

Gratulacje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Agencja reklamowa w ktorej pracuję wydaje od kilku lat kalendarz poświęcony górom wysokim, naprawdę wysokim. W zasadzie do tej pory były w nich umieszczane zdjęcia wyłącznie Ryszarda Pawłowskiego.

W wydaniu kalendarza na 2013 rok agencja chce wykorzystać zdjęcia innych autorów. Jeśli chodzi o góry, to jesteśmy zainteresowanie tematem od Alp "wzwyż".

 

Ponieważ kalendarz jest niszowy, agencja nie płaci autorom za zdjęcia. Nie jest to wydawnictwo nastawione na zysk. Cały nakład rozchodzi się praktycznie w środowisku wysokogórskim. Bardziej jest to sposób autopromocji fotografa. Za każde wykorzystane zdjęcie dostaje on 10 egzemplarzy autorskich i zniżkę na kolejne. Oczywiście zdjęcia są podpisane.

 

Oprócz jakości warunkiem koniecznym jest rozmiar - co najmniej A3 w wysokiej rozdzielczości.

 

 

 

Jeśli ktoś z Szanownego Grona jest zainteresowany i posiada zdjęcia własnego autorstwa, to zapraszam na PW.

Edytowane przez voytasosuch
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, tyle że góry to nie tylko te wysokie i dlatego nie dziwię się, że kalendarz jest niszowy. Musi być nudny bo tylko same "szpice" gór pokazuje ;) A tak jak by były też inne góry to pewnie by znalazł więcej nabywców ;) ....

 

 

Info dnia: Ku pamięci !!!

Jakoś nikt z forum nie zauważył że wieżyczki w Morgach, obok RTON Kosztowy, już nie ma, a szkoda, bo to był świetny PO :(

 

52311920.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, tyle że góry to nie tylko te wysokie i dlatego nie dziwię się, że kalendarz jest niszowy. Musi być nudny bo tylko same "szpice" gór pokazuje ;) A tak jak by były też inne góry to pewnie by znalazł więcej nabywców ;) ....

 

Wydajemy różne kalendarze poświęcone górom, nie tylko tym najwyższym :)Ten jest specyficzny, dodatkowo emocjonalnie ważny dla mojego szefa, który się wspina (czasem z R. Pawłowskim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdjęcie z samolotu, lecieliśmy 16 marca z Katowic ,więc "trochę" zgodnie z tytułem wątku :D a nie znalazłem fot wyłącznie podniebnych więc daje tutaj.

 

Widok na Tatry z wys. ok. 7-8 tys. m (jeszcze się wznosiliśmy), czy rozpozna ktoś najdalsze górki ?

 

IMG_1498a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z samolotu, lecieliśmy 16 marca z Katowic ,więc "trochę" zgodnie z tytułem wątku :D a nie znalazłem fot wyłącznie podniebnych więc daje tutaj.

 

Widok na Tatry z wys. ok. 7-8 tys. m (jeszcze się wznosiliśmy), czy rozpozna ktoś najdalsze górki ?

 

Darku, a mógłbyś podać przybliżone współrzędne ? Lub może pamiętasz mniej więcej nad jakim miastem byliście? Zrobiłbym jakąś symulację bo na razie nijak nie mogę dopasować do zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, a mógłbyś podać przybliżone współrzędne ? Lub może pamiętasz mniej więcej nad jakim miastem byliście? Zrobiłbym jakąś symulację bo na razie nijak nie mogę dopasować do zdjęcia.

Jam co prawda nie Darek, ale zdjęcie było robione na pewno z jakiegoś punktu na NE od Zakopanego (gdyż Zakopce widać po prawej stronie kadru).

Widoczek jest więc na S, lekko na SW.

Ostatni jak ostatni, ale mnie i tak najbardziej podoba się pierwszy plan (czyli Tatry) i to, że fotka zrobiona jest z na tyle dużej wysokości, że załapało się nawet wyraźnie obniżenie Spisko - Liptowskie pomiędzy Niżnymi a właściwymi Tatrami :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj można pobawić się w astrofoto i wycelować obiektyw ok 30 st. nad horyzontem lekko w lewo od kierunku południowego.

przy 500mm widać już Saturna z pierścieniami - bardzo amatorsko ale cieszy :)

Kurcze! Super! uszy widac to już miodzio. Byłem na zachodzie słońca ale nigdy bym nie pomyslał aby tego spróbowac. Kolejne wyzwanie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko rodas :)

próbowałem jeszcze z konwerterem 2x ale ciemno, kiepska jakość i ciężko ustawić bo wszystko lata :D

wczorajsze warunki dzisiaj chyba się nie powtórzą ale myślę, że będzie jeszcze okazja w kwietniu.

Tez próbowałem z tele x2 ale tak jak mówisz, za ciemno i ciężko z ostrością trafic. Ja to zdjęcie z reki zrobiłem bo mój tani statyw rozbiegany jest we wszystkie strony;-) nawet podniesienie lustra nic nie dawało:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.