Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miała być największa pełnia od 18 lat.

http://www.twojapogo...ezyca-od-18-lat

 

Sprawdziłem. Było ciężko bo niebo dziś nad Śląskiem nie do końca czyste no ale cóż zrobić. Nie wiem czy to aż faktycznie 14% więcej niż zwykle, ale różnica jednak jest. Nałożyłem dwa zdjęcia wykonane z taką samą (maksymalną) ogniskową mojego Fuji. Oto efekt:

moon_porownanie.jpg

 

A tak wygląda największy od 18 lat Srebrny Glob w pełnej krasie ;)

dscf5080crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, udało Ci się go uchwycić. Wczoraj wieczorem chciałem go wypatrzyć i przez chwilę wyszedł ale na tle wysokich chmur, więc se darowałem. Ale rzeczywiście był duży. Chciałem go jeszcze dziś rano o 4:40, przed zachodem, uchwycić ale niebo już było kompletnie zasnute chmurami :( Szkoda by było takiej obserwacji ale na chmury nie ma siły...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko dla jasności że to porównanie to nałożenie pełni wczorajszej z jakąś z zeszłego miesiąca.

Porównałem sobie ustawienia na jakich były robione. "Normalnie" f5.6, 1/50sek, iso 100 a wczoraj przymykałem do f.6, 1/80sek. Jest różnica niewątpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Fota robione gdzieś na NE od Huty Katowice a miast widoczne na zdjęciu to Dąbrowa Górnicza, od dołu Gołonóg do góry do centrum D.G., na godzinę 9 odchodzi droga przez Zagórze do Niwki, z godziny 3 na 7 widać drogę 94 do Olkusza, Katowice to ta ostatnia jasna plama na wysokości 1/3 od góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota robione gdzieś na NE od Huty Katowice a miast widoczne na zdjęciu to Dąbrowa Górnicza, od dołu Gołonóg do góry do centrum D.G., na godzinę 9 odchodzi droga przez Zagórze do Niwki, z godziny 3 na 7 widać drogę 94 do Olkusza, Katowice to ta ostatnia jasna plama na wysokości 1/3 od góry...

No, teraz to już jestem w domu :) Śledząc kolejne ulice "dojechałem" na zdjęciu do fragmentu dzielnicy Piaski w Czeladzi i sporego kawałka Będzina ;)

Dzięki za rozpoznanie.

 

Rozciągając zdjęcie trochę wzdłuż, trochę wszerz można je mniej więcej ułożyć na mapie w ten sposób:

Untitled-2 copy.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

D o mnie też, ale tylko stacje radiowe - zdarza się to niezwykle rzadko w ciągu roku, kiedy stacje zza bałtyku można odbierać nawet w południowej Polsce.

Rumunię można odbierać w niektórych miejscach cały czas.

Jeszcze ciekawszą sprawą są tak zwane ESy, które pozwalają na odbiór FM i TV z odległości znacznie ponad 2000km. Zjawisko to występuje przede wszystkim latem - w jonosferze tworzy się sporadyczna, nieregularna warstwa Es, która odbija sygnały radiowe. Raz spotkałem się z tym zimą, kiedy na 91.0 przez jakieś pół godziny mogłem słuchać transmisji meczu na włoskiej stacji na 91.0Mhz.

Mój rekord to odbiór w idealnym stereo i z RDS stacji z Libanu - The Voice Of Lebanon na (chyba) 93.7MHz, w RDS pisało: VOIX DU LIBAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawszą sprawą są tak zwane ESy, które pozwalają na odbiór FM i TV z odległości znacznie ponad 2000km. Zjawisko to występuje przede wszystkim latem - w jonosferze tworzy się sporadyczna, nieregularna warstwa Es, która odbija sygnały radiowe. Raz spotkałem się z tym zimą, kiedy na 91.0 przez jakieś pół godziny mogłem słuchać transmisji meczu na włoskiej stacji na 91.0Mhz.

 

Jakiś miesiąc temu jadąc do Bukowiny na ok 15 min pojawiły się włoskie stacje, potem Arabskie i się urwało. Nawet to nagrałem na telefon, bo ostatni raz miałem okazję słuchać zagranicznych stacji odbytych stratosfery z 10 lat temu. Niestety jakość kiepska, tylko na końcu nagrania słychać włoską gadkę.

 

http://wyslijto.pl/upload_success/y47xqrrl3z

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.