Skocz do zawartości

Inne zdjęcia i wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś Jowisz tańcuje z Księżycem wyczytałem w DZ. Podobno z małą pomocą sprzętu widoczne są 4 księżyce Jowisza. Będzie tak ciekawie całą noc :)

 

Fotki rozmazane bo z ręki i na mega zoomie x48 ale księzyce są :P

sssssssssss.jpg

vvvvvvvvvvv.jpg

Edytowane przez Bulizzor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to ja trochę coś z zupełnie innej beczki... :)

Przeglądając ostatnio swoje skromne zbiory z pocztówkami natknąłem się na dwie sztuki, które spokojnie można zamieścić jako przykład dalekich obserwacji.

Pierwszą kupiłem w 1992 r. w Krakowie. Opis na pocztówce: "Panorama Tatr z wawelskiego wzgórza"

Fot. T. Cukier, Wydawnictwo (prawdopodobnie) "Kier" , Kraków

 

post-18664-0-69177100-1318960419_thumb.jpg

 

Druga zakupiona gdzieś w Pieninach, ale zupełnie nie pamiętam, w którym roku (stawiam na lata 2004-2006).

Fot. T. Ogórek, Agencja Wydawnicza "WIT", Piwniczna

 

post-18664-0-86607900-1318960456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To pytanie raczej nie w tym dziele, no ale żeby nie było OT (i tak to mod zara wywal kaj indziej) to odpowiedź brzmi np dziś...

 

 

edit: A żebyś merti wiedział że wywale kaj indziej, do tematu "Znalezione w sieci" nijak się to ma ;)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było pofotografować nocne widoki z Magurki. Szkoda tylko, że widoczność była średnia. Mój skromny efekt wizyty (pamiętajcie, że jedno zdjęcie to 3-5 minut naświetlania) wrzuciłem na Picassę https://picasaweb.go...feat=directlink

 

 

---

W.W

Edytowane przez wolwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszły te nocne foty Powiedzcie czy robiliście je w rawachczy jpgach, czy robiliście czarną klatkę osobno czy pozwoliliście aparatowi odjąć ją od zrobionego zdjęcia?

 

U mnie RAW ISO L1.0 pod koniec zabawa cieniami przy wywoływaniu RAW. Bez nakładania czarnych klatek czy stackingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy,

Krótko i na temat - szczęśliwego Nowego Roku i oby obfitował w rewelacyjne warunki dużo częściej niż w mijającym 2011r. i aby sprzęt nasz nigdy nie zawodził a nasze umiejętności stale rosły aby o naszych dalekich obserwacjach mówił i pisał cały świat :)

 

Do siego!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj rano rzeczywiście była dobra widzialność. Oto Tatry znad GOP-u:

 

t1.JPG

t2.JPG

t3.JPG

 

Zastanawiam się co tu jeszcze mogłem złapać na horyzoncie? Kierunek być może wskazuje Góry Świętokrzyskie, ale trudno mi go dokładnie określić.

 

t4.JPG

t5.JPG

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce mi się wierzyć, że samolot był pusty do tego stopnia byś mógł "skakać" między lewą burtą a prawą ;) Świętokrzyskie nie mają tak ostrych wierzchołków więc sądzę, że to może być Morawski. Przydały by się oryginalne czasy z EXIF'ów i godzina startu...

 

Napisz gdzie leciałeś, bo teraz to mi trochę Bieszczady przypomina ;) Albo Beskid Niski...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi trochę Bieszczady przypomina ;)

Tak mi to też zaleciało ;) I nawet wrzucilem na udeuschle - przy załozeniu ze to lot do Rzymu - punkt gdzieś miedzy Jastrzebiem a Ostrawą , ale za dużo nie zobaczyłem , pi razy drzwi dałem 9000 m . Na przedostatnim zdjeciu w cieniach po prawej sa jakies blizsze szczyty - Tatry ?

kuba_mar podaj wiecej danych bo ciekawość zżera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, troszkę więcej przeanalizowałem wszystkie moje zdjęcia, ale od początku. Siedziałem po lewej stronie samolotu i niestety nie dało się zerknąć przez okno po przeciwnej. Kadr ostatniego ze zdjęć może być nieco mylący, ale pokazuje ujęcie jakby do tyłu, za skrzydłem samolotu.

 

Korzystając ze stronki http://www.flightradar24.com/ postarałem się o znalezienie przybliżonej lokalizacji samolotu w momencie zrobienia zdjęć. Z tych dwóch zagadkowych zdjęć pierwsze zrobiłem przy wysokości około 7200 m mniej więcej w tym miejscu:

t4a.PNG

Drugą zaś przy wysokości około 9000 m mniej więcej tutaj:

t5a.PNG

 

W pierwszej chwili pomyślałem o Górach Świętokrzyskich, bo w Bieszczady jakoś nie chciało mi się wierzyć. Jednak popatrzcie dodatkowo jeszcze na to zdjęcie:

t6.JPG

Zrobione mniej chwilkę po tym jak ta druga fotka. Widać na nim Tatry, a za nimi na horyzoncie te zagadkowe góry. Przedłużając na mapie linie od położenia samolotu przez Tatry otrzymujemy rzeczywiście kierunek wskazujący na Bieszczady, a to będzie około 350 km w linii prostej.

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Michał miał rację, bo to Karpaty Ukraińskie więc mamy do widocznego na 2/3 od lewej odległości zdjęcia Stoja 383 km. Z tej samej lewej ale na 1/3 długości od krawędzi, mamy Pikuj 363 km. Oczywiście to są takie niedokładne odległości (+/-10 km), bo nie znamy dokładnego położenia samolotu w momencie robienia zdjęć przez Kubę. SYMULACJA by spasować to trzeba ją zmniejszyć w przeglądarce tak na 50-70%. Zapraszam do porównywania i komentowania :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.