Skocz do zawartości

Jodłowskie fotki z 200mm


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

Dzięki nim motywujecie mnie do dalszej pracy i nauki.

 

Na zakończenie jeszcze ostatni materiał z Jodłowa czyli popularne Hihotki :)

 

Sprzęt jak wyżej.

Stack (DSS) 2 zdjęć - 1x80s, 1x120s

Odjęte darki. Obróbka w PS.

 

HiHa.jpg

 

Pozdrawiam

Łukasz

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna próba obróbki jodłowskiego materiału.

Nowy stack (zredukowane pojechanie gwiazdek w lewym dolnym rogu) usunięty gradient z prawej strony zdjęcia + wg mnie nieco lepsza kolorystyka.

 

Komentarze jak najbardziej wskazane ale proszę nie "reputować" ponieważ to zdjęcie już było :)

 

mleko1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki. Gratulacje.

Mam tylko jedno pytanie dotyczace zdjecia Drogi Mlecznej, z czego wynikły czarne "kropki" na fotce - to w wyniku obróbki? widać je szczególnie w dolnym lewym rogu.

 

Dzięki,

 

Jeśli chodzi o te kropki na zdjęciach to powstały podczas stackowania poszczególnych ekspozycji.

Nie wiem dlaczego ale DSS właśnie w ten dziwny sposób potraktował hot pixele :icon_question: Być może jest to wynik braku darków.

Nadmienię, że próbowałem stackować te fotki na różne możliwe sposoby i zawsze pojawiały się te czarne punkty.

 

Może ktoś bardziej doświadczony wypowie się na ten temat.

 

Dziękitwoim zdjęciom postanowiłem sam spróbować sił w astrofoto.

 

:)

 

Nie spodziewałem się, że z 200mm można tyle wyciągnąć!

 

Oj można, można i to nawet dużo więcej :) Ale to bardziej kwestia dobrego montażu i precyzyjnego ustawienia na polarną.

Obiektyw i aparat są tu trochę mniej ważne.

Ja zebrałem mało materiału. W wolnej chwili postaram się dozbierać jeszcze trochę aby wydobyć więcej czerwieni ze zdjęć bo niemodyfikowany Canon wycina prawie wszystko :(

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj można, można i to nawet dużo więcej :) Ale to bardziej kwestia dobrego montażu i precyzyjnego ustawienia na polarną.

Obiektyw i aparat są tu trochę mniej ważne.

 

Mam nadzieję na dniach mieć montaż EQ3-2. Mam nadzieję, że wystarczy na początek.

 

W wolnej chwili postaram się dozbierać jeszcze trochę aby wydobyć więcej czerwieni ze zdjęć bo niemodyfikowany Canon wycina prawie wszystko :(

 

Jestem ciekawy co i jak mój wycina. Ja mam Nikona D700... z pewnych względów nie zamierzam go modyfikować ;)

 

I już się nie mogę doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witajcie,

 

No to odświeżę nieco mój wątek :) Rok temu po raz pierwszy pstryknąłem "co nieco" na zlocie w Jodłowie. Wtedy do mojego Canon zamocowałem obiektyw 200mm.

W tym roku w Jodłowie podbiłem stawkę i na tym samym montażu co rok temu zawisł rosyjski obiektyw TAIR 300mm.

 

Chciałem sprawdzić ile można wyciągnąć z mojego montażu przy tej ogniskowej bez guide.

Do naświetlania poszła klasyka, czyli tym razem znów łapałem fotony z M31 oraz z M45 :) Można sobie porównać skalę i ilość detalu.

 

Przy ujęciu z M31 chciałem zastosować przysłonę f/8. Niestety w skutek gapiostwa przymknąłem ją tylko do f/5,6 co skutkowało "plackowatością" niektórych gwiazd oraz paskudnymi fioletowymi obwódkami (niestety ten obiektyw to klasyka jeśli chodzi o abberację chromatyczną :szczerbaty:).

 

Ale do rzeczy. Oto efekty:

 

1. M31 - ekspozycja 5x60s (ISO800) + 5x120s (ISO800)+ 5x150s (ISO800)+ 5x120s (ISO1600)+ 5x150s (ISO1600). Odjęte darki. Obróbka PS. Obiektyw TAIR 300mm, f/5,6

Stackowane w DSS

 

Wersja kolor (tu nie usunąłem jeszcze gradientu) i BW

 

M31 PS.jpg M31 PS v2.jpg

 

2. M45 - ekspozycja 5x120s (ISO800)+ 5x150s (ISO800)+ 5x120s (ISO1600)+ 5x150s (ISO1600). Odjęte darki. Obróbka PS.Obiektyw TAIR 300mm, f/8

Stackowane w DSS

 

m45.jpg

 

 

Generalnie jak na M45 to za mało materiału. W przyszłości planuję pobawić się w większą ilość klatek ponieważ udało mi się pogodzić mojego Canona z DSLR Focus :D

Ogólnie jeszcze raczkuję jeśli chodzi o obróbkę i ogólnie jeśli chodzi o astrofoto.

 

Wiem też, że w porównaniu z innymi "wymiataczami" te zdjęcia są raczej kiepskie ale mnie osoboście sprawiają wiele satysfakcji. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi czy wskazówki to bardzo chętnie wysłucham.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.