Skocz do zawartości

M42 - Orion z Jodłowa


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

praca z Maximem genialna, operuje się nim dokładnie tak jak astrokamerą,

tylko te gigantyczne pliki są przerażające, laptop wymiękał, jedynym sposobem było zapisywanie ich od razu na dysk, bez wyświetlania na ekranie,

a w edku 80ED nawet flattener WOIII nie pomógł; winieta, krzywe pole, dobrze że jest z czego obcinać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czy ja tam widzę więcej niż oferują starsze unmody???

Mam pierwszą fajną M42, sezon zapowiada się gorąco i to mimo nadciągającej zimy! :)

Szkoda że nie mogłeś wykorzystać całego pola, jednak FF jest wymagający co do sprzetu. A właśnie, możesz dla przykładu pokazać jedną pełną surówkę?

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie

M42-22-018res.jpg

aaa no i właśnie byłbym zapomniał, sam środek pochodzi z wcześniejszych fotek, jeszcze z newtona c8n i eosa350D,

bo przy 10 minutowych expozycjach, wychodził przepalony, a przez sklerozę zapomniałem zrobić na zlocie paru na krótkich czasach,

a żal było pokazać go z takim przejaranym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jak zwykle na krzywy ryj podłączę się do wątku :szczerbaty:

Właściwie to ponieważ staliśmy obok siebie i świeciliśmy sobie na wzajem laptopami w rurki to co mi tam :rolleyes:

Zestaw jak z M33 czyli EQ6, C8N, 4x300+7x600. Tym razem bez darków, flatów itd.

Całe szczęście, że tutaj już przestałem świecić sobie laptopem w lustro. Składanie w Maximie obróbka w GIMPIE B)

M42_all.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, właśnie zerknąłem sobie w Twoje zdjęcie i widzę tam sporo informacji, którą strasznie ścisnąłeś w dole histogramu, czyli mówiąc po naszemu - za ciemne panie. Rozjaśnij to tak, żeby nie zabijać tych słabych informacji blisko czerni. Tam się u Ciebie dzieją bardzo fajne rzeczy.

 

Poprawisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przezabawne :szczerbaty: nigdy bym nie wymyslil takiego setupu

Nooo cooo? Trochę pola brakuje :P A tak swoją drogą, czy WO nie reklamuje tego flattenera jako FF? Mamy z tego zestawu więcej zdjęć. Jest jeszcze M33 i M31 (chyba ze 30 klatek po 10 min). Ale faktem jest, że obrabianie tego to już wyzwanie. Trzeba by dużo RAMu, ale niestety - aplikacje astro są 32 bitowe, czyli nie wykorzysta się więcej niż 2GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, właśnie zerknąłem sobie w Twoje zdjęcie i widzę tam sporo informacji, którą strasznie ścisnąłeś w dole histogramu, czyli mówiąc po naszemu - za ciemne panie. Rozjaśnij to tak, żeby nie zabijać tych słabych informacji blisko czerni. Tam się u Ciebie dzieją bardzo fajne rzeczy.

 

Poprawisz?

 

No spróbuje :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.