Skocz do zawartości

AF na wykop.pl


kuba_mar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem, że są jakieś małe problemy z AF. To znaczy nie dość, że się wolno ładowało to np. nie działała lista ostatnich postów. No i wyjaśnienie jest dość nieoczekiwane - trafiliśmy na wykop.pl:

 

http://www.wykop.pl/ramka/278659/zdjecie-samolotu-na-tle-galatyk

 

Właściwie trafiliśmy dzięki fotce Adama ;) gratulacje :D

 

http://www.astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=27214

 

Na chwilę obecną w wątku tym mamy 620 gości a na całym forum 750! Poczytajcie sobie komentarze na wykopie. Osobiście podoba mi się:

 

[...]Ciekawa jest dyskusja na forum. Dla mnie to prawdziwi pasjonaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilami na forum było ponad 2000 użytkowników jednocześnie, to zakilowało serwer i to dedykowany na amen, dlatego Adam musiał wyłączyć parę funkcjonalności forum, licznik, listę usrerów, szukajkę, ostatnie posty itp

więc promocja na wykopie, to niedźwiedzia przysługa nawet dla największych for ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak dany skrypt działa ;) efekt wykopu jest niewielki w porównaniu do np. efektu digga a dobrze dostrojone serwisy go przeżywają. IPB ma pełno różnych opcji, które niestety komplikują jego skalowanie.

A ty jak zwykle masz gotową odpowiedź-naukę. Nikt nie skaluje (inwestuje) w infrastrukturę 100x więcej, niż średnie potrzeby. Normalny ruch AF to około średnio 50 tys unikalnych użytkowników per miesiąc. Niewiele mniej przyjęliśmy tylko dzisiaj.

 

Dla Twojej informacji, akurat IPB jest jednym z najlepiej przygotowanych silników do obsługi dużego ruchu. Spokojnie radzą sobie z paroma milionami userów. AF w tej chwili pracuje na jednej maszynie (baza, keszowanie, etc.). To naturalne, że nie jest w stanie przyjąć ruchu wynoszącego kilka tysięcy osób w jednej chwili. I nie mam zamiaru kupować 2 dodatkowych serwerów i łącza tylko po to, żeby raz na miesiąc wpuścić przypadkowy ruch z Internetu.

 

Normalny LOAD tej maszyny wynosi w granicach 0,3 (czyli 30% mocy). Dzisiaj średnio wisiał na poziomie 2, nawet 3. (300%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jak zwykle masz gotową odpowiedź-naukę. Nikt nie skaluje (inwestuje) w infrastrukturę 100x więcej, niż średnie potrzeby. Normalny ruch AF to około średnio 50 tys unikalnych użytkowników per miesiąc. Niewiele mniej przyjęliśmy tylko dzisiaj.

 

A czy ja piszę że trzeba robić jakąś rewolucję ? Wyłączyłeś część opcji i odżyło, proste. A do IPB można mieć jedynie takie zastrzeżenie że w forum domyślnie obecne są dodatkowe moduły niekoniecznie typowe dla forum (shoutbox, blogi? kalendarz?) i przy tak dużej ilości funkcjonalności o pojawienie się wąskiego gardła znacznie łatwiej.

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riklaunim pomyliłeś pojęcia. A IPB nawet z gadżetami jest najlepszym wyjściem (PHP).

Tzn? co pomyliłem. IPB jako IPB jest dobre ale jak dodasz N-dodatkowych opcji to może wystąpić efekt przema przy takich nalotach.

 

Swoją drogą może czas na integracje z Wave?

A co chciałbyś na Wave? Powiadomienia o nowych postach/tematach? Robot na GAE łapie RSSa i blipczy po falach... tylko ile osób by z tego korzystało?. Gorączka na Google Wave raczej przeszła ludziom. Już bliżej powiadomienia Jabber/GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o pojęcie skalowania. W odniesieniu do PHP jest nieprawidłowe. Nieprawidłowe bo PHP nie potrafi się skalować :Boink: No chyba że chodziło o skalowanie layoutu :rolleyes:

Jak napisałem, IPB jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o PHP i duży ruch.

 

Jeśli zaś chodzi o Wave. Mile widziana była by opcja kontynuacji dyskusji na Wave. Również nie obraził bym się gdyby była możliwość eksportowania tematów z Wave-forum i na odwrót. Możliwość logowania się na forum za pomocą waveid.

Dzielenie się plikami w Wave jest jednak łatwiejsze niż na forum :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.