Skocz do zawartości

Nibiru ....


Rekomendowane odpowiedzi

Tajemniczy obiekt z kosmosu minie dzisiaj Ziemię w bardzo bliskiej odległości. Nie uderzy naszej planety, ale naukowcy nie wiedzą co to za obiekt - czytamy na Yahoo! News.

Według astronomów może to być jakiś śmieć kosmiczny lub maleńka asteroida. Pewności jednak nie ma. Na pewno obiekt nie trafi w Ziemię. A nawet jeśliby trafił jest zbyt mały, żeby wyrządzić jakąkolwiek szkodę - ma tylko od 10 do 15 metrów długości.

 

Według obliczeń NASA obiekt minie Ziemię o godzinie 7:47 czasu EST (13:47 naszego czasu) w odległości prawie 130 tys. km od naszej planety.

 

http://wiadomosci.onet.pl/2110126,16,tajemniczy_obiekt_minie_dzisiaj_ziemie,item.html

 

PS. polecam komentarze pod wiadomością, posikać się z radości można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opowiesci o Nibiru i planecie X kiedyś się śmiałem, dopóki nie poczytałem, jak krótki jest czas pomiędzy wykryciem komety a chwilą przejścia najbliżej Ziemii. Dobrym przykładem jest Kometa Hyakutake http://pl.wikipedia.org/wiki/Kometa_Hyakutake, odkryto ją pod koniec stycznia 1996 a niecałe 2 miesiące później mijała Ziemię w odległości 0.1 j.a. Jej średnica wynosiła ok 2-4 km, uderzenie takiej komety w Ziemie doprowadziłoby do ogromnej katastrofy. Dla porównania można poczytać o katastrofie tunguskiej ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_tunguska ) gdzie przyczyną było prawdopodobnie uderzenie asteroidy o wielkości drapacza chmur, a szkody zostały wyrządzone na powierzchni ponad 2000 km^2. Można sobie tylko wyobrazić, co by się stało, gdyby taka kometka o średnicy paru km uderzyła...

Edytowane przez ade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynosiła ok 2-4 km, uderzenie takiej komety w Ziemie doprowadziłoby do ogromnej katastrofy.

Ale meteor(yt) Tunguski to - jak się przypuszcza - był zwarty obiekt (prawdopodobnie "kamienny") i nawet jeden jego kawałek wybił nietypowe jeziorko w terenie(czytałem relację z wyprawy doń). Natomiast - o ile dobrze kiedyś czytałem - zasadnicza część komety jest "mało gęsta" i raczej wyparuje przelatując przez atmosferę - czy też może komety są jednak TWARDE według aktualnego stanu wiedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A może podzielisz się z nami choć częścią rozważań, które doprowadziły Cię do tak interesujących wniosków?

 

No dobrze

1. Nie widać jej. Większe asteroidy wykrywamy bez trudu, wykrycie planety która miałby w nas walnąć za 2 lata to jest pikuś.

2. Zbijająca się planeta wywołała by swoją grawitacją anomalie np. Zmianę orbit asteroid.

3. Gdzieś czytałem ze Nibiuru zderzał się z nami kilkakrotnie ( Nie muszę chyba tłumaczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze

1. Nie widać jej. Większe asteroidy wykrywamy bez trudu, wykrycie planety która miałby w nas walnąć za 2 lata to jest pikuś.

2. Zbijająca się planeta wywołała by swoją grawitacją anomalie np. Zmianę orbit asteroid.

3. Gdzieś czytałem ze Nibiuru zderzał się z nami kilkakrotnie ( Nie muszę chyba tłumaczyć)

:buahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.