Skocz do zawartości

[S] Okular Explore Scientific 9mm - 100 stopni!


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania nowy, nie wyjęty jeszcze z pudełka okular firmy Explore Scientific o ogniskowej 9mm i polu 100 stopni.

Doskonała alternatywa dla dużo droższego Ethosa od TV.

 

Cena 1450zł.

 

Fotki wstawię później ;)

 

 

Mam też do sprzedania:

- okular 17mm (wystawiany wcześniej do sprzedaży) wyglądem przypominający Hyperiona od Baadera. Ubiegnę pytania - to nie jest Hyperion. Cena 100zł

- okular University Optics Konig 16mm. Cena 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że chwilowo wspomniany okular 17 mm jest u mnie, pozwolę sobie wrzucić jego fotki:

17_1.jpg

17_2.jpg

17_3.jpg

17_4.jpg

Okular bardzo przypomina Hyperiony - również jeśli chodzi o właściwości optyczne. Dobrze skorygowany (ale nie tak dobrze przy krawędzi lak LVW), komfortowe pole 68°, na powłokach nie zauważyłem żadnych ubytków. Samo szkło wg mojej oceny 4,9/5. Wady? Brak zaślepek (chyba, że Paweł jakieś znajdzie) i coś jest nie tak z wyczernieniem skrajnych soczewek (widać na drugiej fotce). Inna sprawa, że nawet w obserwacjach Księżycowych nie przeszkadzało mi to, w obserwacjach DS - pomijalne. Idealny okular do M42 w Syncie.

Niezbyt zgrabnie napisana "siedemnastka" jest łatwo zdrapywalna paznokciem ;)

Sam bym kupił ten okular, ale niedawno nabyłem inny o podobnej ogniskowej. Moim zdaniem cena Pawła jest dużo poniżej wartości okularu. Z czystym sumieniem polecam.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okular 17mm jest sprzedany a Konig UO 16mm zarezerwowany.

 

Przy dokładnej inspekcji ESa zauważyłem, że w środku sa chyba dwa paprochy. Nie ma to specjalnego wpływu na obrazy ale wpominam o tym dla porządku. Niemniej obnizam cenę za ten dyskomfort do 1400zł i pokrywam wysylke kurierem.

 

Wrzucam fotkę ESa

 

AAES9mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 lat później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.