Skocz do zawartości

Pierwszy do ok. 600zł


Mateusz R.

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy na forum!

Jak zwykle nie poczytałeś nawet forum, co widać po pytaniu, w którym brakuje wielu ważnych informacji!

Proponuje poczytać podlinkowany wątek, a nastepnie napisać nam:

1. Gdzie będziesz obserwował

2. Jakie masz warunki w miejscu obserwacji (zaświetlenie i widoczność nieba)

Potem będziemy coś myśleć.

 

POCZYTAJ TUTAJ ŻEBY UZYSKAĆ KILKA WAŻNYCH INFORMACJI

 

Pozdro

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego astrofotografowania to wiem, że potrzebowałbym jeszcze odpowiedni montaż, chyba napęd i inne rzeczy. Chodziło mi o teleskop z dobrą optyką teraz do patrzenia, a po dokupieniu reszty, fotografowania.

1. Mieszkam w okolicy Warszawy, mam własne, duże podwórko pozbawione drzew i innych utrudniaczy(kabli wysokiego napięcia).

2. Nie wiem o co chodzi z tym zaświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego astrofotografowania to wiem, że potrzebowałbym jeszcze odpowiedni montaż, chyba napęd i inne rzeczy. Chodziło mi o teleskop z dobrą optyką teraz do patrzenia, a po dokupieniu reszty, fotografowania.

 

Wizual a astrofoto to dwie różne bajki. Wystarczy że wysilisz się troszkę i poszukasz sobie na forum troszkę informacji, a dowiesz się że astrofotografia to nie robienie fotek u cioci na imieninach i można sie nieźle napocić nawet przy astrofoto planetarno-księżycowym!

O foceniu mgławic i galaktyk pisać nawet nie będe, jest tego na forum tyle, że nie ma sensu pisać kolejnych elaboratów.

 

1. Mieszkam w okolicy Warszawy, mam własne, duże podwórko pozbawione drzew i innych utrudniaczy(kabli wysokiego napięcia).

 

I tak wszystko sie rozbija o:

2. Nie wiem o co chodzi z tym zaświetleniem.

 

Nie wiem czemu celestia.pl nie działa w tym momencie, ale poszukaj sobie na polskich stronach hasła "Light pollution" lub po prostu "zanieczyszczenie światłem"!

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o teleskop z dobrą optyką teraz do patrzenia, a po dokupieniu reszty, fotografowania.

 

Teleskopy do patrzenia i do fotografowania bywają tak różne jak samochody sportowe i ciężarowe. Nie da się powiedzieć: "chodziło mi o coś z dobrą paką na teraz do wożenia ziemniaków, a po dokupieniu reszty do ścigania się na 1/4 mili."

:sorry:

 

2. Nie wiem o co chodzi z tym zaświetleniem.

 

Użyj wyszukiwarki albo celestii, względnie wikipedii. :rtfm:

Potem pytaj. Pytaj o coś, czego tam nie znajdziesz.

 

Jeżeli nie chce Ci się kolego ruszyć pupy i spędzić dwu wieczorów na lekturze dotychczasowego dorobku forum czy celestii (a widzę, że jednak nie chce - słusznie, czytanie i przyswajanie wiedzy boli), to ten wątek będzie teraz wyglądał w następujący sposób:

 

1. Niewielu doświadczonych użytkowników pofatyguje się z odpowiedzią (nie każdy jest tak rycerski jak Piotrek L.) - po co mają pisać po raz setny coś, do czego możesz dotrzeć w kilka sekund przez wyszukiwarkę. Szkoda czasu.

2. Zjawi się kilku początkujących, pełnych werwy i zapału, gotowych zabłysnąć... dowiesz się od nich wielu różnych rzeczy.

3. Gdzieś w połowie trzeciej strony wątku włączą się moderatorzy, żeby delikatnie "naprowadzić rozmowę na właściwe tory" i wyprostować to czy tamto... aby nie wprowadzać ludzi w błąd.

4. Wartościowa zawartość na forum z roku na rok stanie się coraz bardziej "rozrzedzona", przez wątki takie jak ten. Oddzielenie ziarna od plew będzie dla kolejnych newbie coraz trudniejsze :fool:.

 

Wybacz ostre słowa, ale zainwestuj proszę odrobinę wysiłku poznanie dotychczasowego dorobku społeczności. Ludzie bezinteresownie włożyli naprawdę dużo pracy i wylali sporo potu, żebyś mógł mieć wyłożonych wiele rzeczy "jak chłop krowie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... Focą... Tylko tuby w rękach nie trzymają, a najtańszy zestaw z tą tubą to 1250zeta, czyli ponad dwa razy więcej niż zakładany budżet.

Nie wspomne, że w tym zestawie (z tym montażem - eq3-2) astrofoto była by jedną wielką porażką, więc może nie dywagujmy o czymś, co można nazwać "wyrwane z kontekstu" :stop:

 

Nie powiem, ale ciągle mnie korci żeby pisać to co napisał Pepin, ale jeszcze wytrzymuje... Jeszcze... :huh:

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko: o foto zapomnij. Do patrzenia:

opcja 1 -maleństwo, ale b. użyteczne: refraktor 90/900 na AZ3

lub

opcja 2 -normalny duży teleskop: używana Synta Newton 6" [6 cali -152/1200] na Dobsonie. Nowa kosztuje ponad 800zł, ale warto albo dozbierać, albo kupić używaną.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.