Skocz do zawartości

pierścienie Ziemi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

w książce Przemysława Rudzia pdt. Niebo znalazłem informację że Ziemia posiada pierścienie :blink: z tego co wiem pierścienie posiadają tylko planety zewnętrzne i to chyba raczej jakiś błąd w druku;ale może czegoś nie wiem,jak to się mówi człowiek uczy się przez całe życie :szczerbaty: .Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może autorowi chodziło o Księżyce Kordylewskiego lub o coś czego jeszcze nie wiem, a może tylko zwykły błąd w druku. Nie czytałem tej książki, lecz czytałem Atlas Nieba( niebo na weekend) i raczej jakiś poważniejszych błędów nie widziałem.

pozdrawiam Jakub M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie ma nic konkretnego o tych pierścieniach oprócz suchego faktu :kwasny: ,dokładnie to jest taka tabelka porównująca poszczególne planety Układu Słonecznego,zawiera ona takie informacje jak np.średnica,temperatura i między innymi pierścienie gdzie dla Ziemi pisze "posiada"...

PS-ciekawa sprawa z księżycami Kordylewskiego (nigdy wcześniej o nich nie słyszałem),ale z tego co wyczytałem to tylko hipoteza i nie sądzę żeby autor umieszczał takie informacje bez jakichś wyjaśnień;może to rzeczywiście błąd :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu przetestowania wyszukiwania czegoś w bazie z 500 Miliardami rekordów poleciłeś mi kiedyś GOOGLE ale zestaw SZuu + GOOGLE to jest dopiero ROZWIĄZANIE! ktory to już raz prostujesz zabłądzone ścieżki forumowiczów - dołaczam się do podziekowań XERUM bo już zastanawiałem się czy nie wiem o czymś o czym wypada wiedzieć ! poważnie !

 

Gdyby nie fakt że obserwujesz ostatnio 13 calowcem (pewnie Kolegi z krwi i kości) a nie tylko ciągle tym Makiem127 to pomyślałbym że jesteś tym doktorem of AI(sztuczna inteligencja) z filmu "AI" Spielberga. Przy okazji polecam film - kto go nie widział to tak jakby 99% filmów nie widział z tych co je widział :P

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jeszcze nie jest do końca rozwiązana. Najlepsze sprzęty na ziemi i na orbicie okołoziemskiej mogą obserwować obiekty o rozmiarze chyba jabłka. A więc być może ziemię otacza dość rzadki pierścień pyłowy w którym mogą znaleźć się większe odłamki. A skąd się wziął?

Mam kilka teorie, pierwsza:

Kiedy ziemia zderzyła się z theą, wokół ziemi powstał pierścień z którego po pewnym czasie uformował się księżyc, ale część odłamków wciąż krąży wokół ziemi.

 

A to druga

Pierścień składa się z pyłu księżycowego wybitego w czasie zderzeń.

 

I mam jeszcze jedną teorię.

To pierścień z gwiezdnego pyłu. Który jest wyrzucany w kosmos w czasie wybuchów na słońcu i co najlepsze eksplozji supernowych :helo:, pył pędząc przez kosmos czasami zostaje przechwycony przez planetę, w tym wypadku ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc być może ziemię otacza dość rzadki pierścień pyłowy w którym mogą znaleźć się większe odłamki

skoro saturn może mieć gigantyczny niewidzialny pierścień to czemu nie ziemia.

 

chyba nie ma ścisłej definicji ile musi być krążących cząstek i jak bardzo muszą być widoczne żeby można było już nazywać je pierścieniem... a więc każde ciało które posiadaniem jakiekolwiek stabilnych satelitów udowadnia że dominuje grawitacyjnie w danej przestrzeni, ma też zapewne jakiś, choćby niewidzialny, pierścień śmieci wokół siebie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe i dziwi mnie że wielkie głowy z US and A jeszcze się tym nie zajęły :szczerbaty: ,może wreszcie przyszła pora na Polaków :) gdyby tylko w naszym kraju inwestowano w takie projekty to nasi astronomowie mogliby poważnie dołożyć się do dorobku astronomicznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.