Skocz do zawartości

CO "ZAJECHAŁO" STARE FORUM !!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No moi drodzy należy się Wam duża repremenda !!

Właśnie robię ze starą bazą danych i już mam powód dlaczego baza pomimo tylko 7000 postów zajmowała tyle miejsca !! Powód jest taki na który już raz zwracałem uwagę i jak widać większość z Was mnie olała . Ponad 65% powierzchni zajmowała Wasza wewnętrzna korespondencja , a prosiłem by wywalać to co sobie tam piszecie między sobą po jakimś czasie zarówno ze skrzynek nadawczych jak i odbiorczych.

 

Jaki z tego wniosek !

Więcej zajmowała korespondencja niż posty - no tak to już jest jak się Admina nie słucha.

 

Poraz kolejny proszę szczególnie Tych którzy często tego rodzaju środka komunikacji stosują o wywalanie starych informacji !!

 

Sama baza jaka była załatwiona jak by nie to wystarczyła by jeszcze na troche a tak to mam powód do złości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przenoszenie postów ręczne nawet tych ciekawych to pomysł conajmniej szalony . Niestety organizacja tej bazy nie jest taka jak myślałem więc przenoszenie czegoś w całości to kupa roboty.

 

Jak obiecałem baza jest dostepna w pliko tekstowym, można pobrać : http://astronomia.net.pl/baza.zip - plik ma ok 1,5MB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem (prawie) nie winny - miałem tylko 5 krótkich. ;)

 

Bartek, nie wiem czy to ważne, ale coś sortowanie wg godzin nie działa, a na starym było chyba dobrze.

 

 CO "ZAJECHAŁO" STARE FORUM !!   Dzis at 17:12:15

 Co to znaczy "co ciekawsze"           Dzis at 15:38:45

 Fajna fotka - trochę z innej beczki   Dzis at 16:53:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szajse nie byłem świadom, że archiwizuje się poczta wychodząca wchodzącą usówałem na bierząco. Nawet miałem napisać że to jest do dupy bo nie wiem co pisałem :-)))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.:

"Jaki z tego wniosek !

Więcej zajmowała korespondencja niż posty - no tak to już jest jak się Admina nie słucha."

 

Witam

 

Można było poprostu odpalić w cronie skrypcik co by usuwał przestarzałą korespondencje i  ująć to w regulaminie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Łukaszku nie przypuszczałem że to może być powodem. W SQL'u to raczej nie jestem mocny a z tym to już wiem co robić .

 

A jak tam u Was tak z ciekawości się pytam ile zajmuje Wasza baza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha

Przyrejestrowaniu po wpisaniu swojego emaila ( lmarkulis@l.pl )

pojawił mi się błąd :

 

An Error Has Occured!

 

There is an invalid character in the Email field!

 

hmmm, dziwne w poprzedniej wersji tak nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety Łukaszku

Prosze Bartek, nie, nie mieliśmy okazji naszczęscie robić pewnych rzeczy, a szybka jazda samochodem sni  mi się do tej pory po nocach więc darujmy sobie zdrobnienia

 

>nie przypuszczałem że to może być powodem.

 

Człowiek uczy się na błędeach

 

> W SQL'u to raczej nie jestem mocny a z tym to już

> wiem co robić .

 

www.mysql.com - nie jest to trudne, znając pare podstawowych komend mogłeś to policzyć

 

> A jak tam u Was tak z ciekawości się pytam ile

> zajmuje Wasza baza ?

 

Samo forum: 29048KB , limitowane powierzchnią dysku ;-)

 

Zawsze są jakieś niuansiki ;-)))

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Można zrobić tak aby pojemność skrzynki była powiedzmy do 10 wiadomości i też wystarczy jak się nam pojawi komunikat, jak w komórece "brak miejsca na nowe wiadomości, oczyść skrzynkę"  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w wiekszosci systemow forumowych - tzn ze admin ustala limit np 10 postow i system juz przy 8 przypomina, ze zaraz sie miejsce skonczy. Dziwie sie, ze tu nie ma takiej opcji!

 

Absolutnie jestem przeciwny usuwaniu Prywatnych wiadomosci. Wiekszosc ludzi na starym forum miala ukryte maila i nie sposob bylo sie skontaktowac.

 

PW sluza na ogol do pierwszego kontaktu - potem i tak sie przechodzi na emaile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.