Skocz do zawartości

CHOINKA ze szpicem - narrow


Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jest już poświątecznie, ale pogoda dopisała dopiero teraz. A ponieważ z koła firltowego chyba już na stałe wyciągnąłem filtry RG, przedstawiam drugą w życiu fotkę, wykonaną techniką narrow. Osobiście nie sądziłem, że to taki ciemny obiekt. Szczególnie w OIII niewiele widać.

Zestaw jak zawsze (ostatnio): FSQ+ST10+Mach. Świecenie klatkami po 900sek. W sumie 12h.

Wyszła dość nietypowa kolorystyka, nawet jak na narrow, ale szukając w sieci fotek tego obszaru, widać, że wszystkim innym wychodzi podobnie.

 

choinka_SHO.jpg

 

Generalnie niewiele jest fotek chionki w pełnym narrow.

W Polsce chyba pierwsza...?

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawy efekt wyszedł tyle że być może uzyskany on został dziwnymi odcieniami kororów. Ciekawy ten naroł choinkowy pod tym względem.

.... Wystawiłeś już na giełdę filtry RGB? :)

Nie słuchaj Michała :D idzie wiosna i nie będziesz miał co robić w narrowbandzie. Przynajmniej dla sporu coś ustrzelisz w RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawy efekt wyszedł tyle że być może uzyskany on został dziwnymi odcieniami kororów. Ciekawy ten naroł choinkowy pod tym względem.

 

Nie słuchaj Michała :D idzie wiosna i nie będziesz miał co robić w narrowbandzie. Przynajmniej dla sporu coś ustrzelisz w RGB.

 

 

Naro(ł) [fajne] na choince wychodzi na wszystkich (2) fotkach w necie (jakie znalazłem) conajmniej w podobnej kolorystyce...

Z filtrami RGB zapraszam do mnie na sesyjkę dla sportu - też Ci przejdzie :yes: zaraz po pierwszym razie :yes: :yes: :yes: .

Szczegónie R dobrze wychodzi :rofl: . Nawet nie trzeba długo naświetlać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością jest w kosmosie miejsce z którego ten obiekt widać tak ogromnym jak my tu na zdjęciu (na ekranie) około 20 stopni !

 

Czy ktoś wie jak by to widział człowiek(lub istota o podobnym oku) gdyby się tam - tak blisko - znalazł? W jakich kolorach?

 

Pozdrawiam autora fotki - jaikiż ogrom liczby oglądnieć - moje załączniki (jpg) - tu czy tam - to nawet butów czyścić niegodne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.