Skocz do zawartości

AstroTrac sote - Mini test


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Stary materiał, ale chwila wytchnienia przy składaniu,

 

Veil-40Dmini.jpg

 

 

pozwoliła się trochę zresetować. Bardzo tego potrzebowałem, bo już mi dzwoni w głowie po kilkunastu tygodniach pracy po kilkanaście godzin po 7 dni w tygodniu.

 

TS APO, 40D, Astrotrac na Juniorze 410 i pół godzinki rozbite na 10 klatek.

 

Fotka na luzie, bez napinania się, kilka minut na ustawienie Polarnej, ostrości i kadru.

 

Troche przyciąłem, bo mgławica nie wyszła idealnie w środku. Czysty stack, żadnego wyciągania, resize do rozsądnego rozmiaru i tyle. Czyta przyjemność, choć efekt nie powala.

 

Podoba mi sie.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni kadr z materiału testowego. Niestety ktoś skopał mi sprzęt na 6ej klatce, więc trzeba było na koszmarka sporo tapety. 5x300sek z 40D nie jest dobrym materiałem wyjściowym. W sumie to przy tak silnej obróbce, to już żaden test, ot taki słaby składaczek na zakończenie.

 

M33_40D-AT.jpg

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wow, nieźle to wyszło! Wręcz bym powiedział, że powala.

 

To właściwie idealny zestaw dla początkującego astrofotografa, biorąc pod uwagę, że jedyne co trzeba kupić to głowicę i astrotrac (zakładając, że ktoś taki ma już sprzęt foto).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj odebrałem TS APO 65.

Mój zestaw wykombinowałem tak:

 

Uwaga uwaga ahtung ahtung

1

Obraz00006.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7190/6888596139_1bdc76bb7b_b.jpg

2

Obraz00002.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7037/6888595109_ea21b92bc1_b.jpg

3

Obraz00003.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7053/6888594427_a0cde080a1_b.jpg

4

Obraz00004.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7205/6888593761_79ff0e1f1d_b.jpg

5

Obraz00005.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7036/6888592919_cd43862bfa_b.jpg

 

Nie ma pogody. Na jakiekolwiek próby pod niebem trzeba czekać.

Ciekawy jestem Waszych opinii, sugestii, wątpliwości.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobre fotki jak najbardziej, ale mnie, mimo że też jeżdzę autem, urzekła najbardziej kompaktowość AT i możliwość wpakowania go do plecaka i wzięcia statywu do jednej ręki.

 

4,4 kg? Co tak dużo? Ile wychodzi tuba + aparat bez lunetki?

Mówisz, że kulowa nie wytrzymała? Hmm...miałem nadzieje że jednak taka do 6 kg da radę z tym teleskopem jak z teleobiektywem.

 

Mimo wszystko wygląda to trochę monstrualnie jak do takiego maleństwa :g:

 

Btw. Jak ustawisz to na polarną? Można ruszać montażem z silnikami ręcznie, bez zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,4 kg? Co tak dużo? Ile wychodzi tuba + aparat bez lunetki?

Mówisz, że kulowa nie wytrzymała? Hmm...miałem nadzieje że jednak taka do 6 kg da radę z tym teleskopem jak z teleobiektywem.

 

Mimo wszystko wygląda to trochę monstrualnie jak do takiego maleństwa

 

Btw. Jak ustawisz to na polarną? Można ruszać montażem z silnikami ręcznie, bez zasilania?

 

samo APO waży 4,4kg + aparat

lunetki nie liczę bo to zbędny gadżet

 

montaż się ustawia na polarną ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam prowadzić AT na CG5 - CG5 ma służyć tylko jako solidny statyw

jasne że prowadzenie z AT

 

przecież nie pobiegnę kupić za parę ładnych setek oryginalnego piera AT jak mam solidne nogi od Celestrona

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"samo APO waży 4,4kg" - jeśli to prawda to ja apeluję do obsługi AM, żeby weryfikowali dane producenta i ważyli/mierzyli wszystkie sprzęty!

 

Ciekawe czy jakbyś uruchomił AT w jedną stronę a Celestrona w drugą to aparat stałby w miejscu :D

 

Dodaj jeszcze guider to będziesz mógł robić korekcję ustawienia na polarną + korekcję pracy AT realtime'owo :D

 

Ciekawy jestem jak Ci się będzie tego używało w polu i czekam na zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Intryguje mnie temat jak Astrotracka podpiąć pod guider? Czy próbował już ktoś łączyć to urządzenie z komputerem? Czy zwykły kabel od guide np od zestawu CG5+QHY5 jest odpowiedni? Jak to skonfigurować bo przecież działa tylko w jednej osi RA? Prawda?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.