Skocz do zawartości

Łabędzi śpiew na szeroko


Piotrek L.

Rekomendowane odpowiedzi

Kapitalnie, bardzo lubię szerokie pola, Veil, miotełka mmm Ameryka, aż tak dużo widać ! Trafiłeś do mnie tym materiałem w samo sedno, ileż czasu przybieram się do podobnej astrofotografii. Dzięki Piotrek za przypomnienie, że można. Mam cg5 jakieś prowadzenie również, 350 też :). Widzę światełko w tunelu.

Napisz proszę coś więcej o obróbce.

 

pozdrawiam

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki m_jq2ak! Miło że się podoba :)

Co do obróbki, to po prostu DSS medianą + PS, ale W PS-ie dużo sie nie bawiłem. Próbowałem troszke jeszcze pozbyć sie gwiazdek, ale okazało się, że przy tym zdjęciu świetnie pomogła funkcja Surface Blur (Filters -> Blur -> Surface Blur) i troszke podciągnąłem kontrast na krzywych, ale już po przekonwertowaniu na czarno-białą wersje.

Generalnie to w tym rejonie, dobrze jest mieć jakiś filtr typu UHC, bo inaczej ciężko będzie wyciągnąć mgławice ponad gwiazdki.

Jeszcze musze tylko nauczyć się walczyć z gradientem, ktoś ma jakiegoś linka to tutorialu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja też robię szerokie ale mi te obiekty mgławicowe cienko wychodzą , moje ostatnie foty

 

Marudzisz gorzej niż ja :szczerbaty:

Fotki rewelka, albo jak kto woli - MASAKRA :notworthy::notworthy::notworthy:

 

Co do mgławic, to napisze pewnie z dziesiąty raz - Droga Mleczna za bardzo świeci i żeby wyciągnąć mgławice, trzeba jednak jakiś filterek wsadzić ;)

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki m_jq2ak! Miło że się podoba :)

Co do obróbki, to po prostu DSS medianą + PS, ale W PS-ie dużo sie nie bawiłem. Próbowałem troszke jeszcze pozbyć sie gwiazdek, ale okazało się, że przy tym zdjęciu świetnie pomogła funkcja Surface Blur (Filters -> Blur -> Surface Blur) i troszke podciągnąłem kontrast na krzywych, ale już po przekonwertowaniu na czarno-białą wersje.

Generalnie to w tym rejonie, dobrze jest mieć jakiś filtr typu UHC, bo inaczej ciężko będzie wyciągnąć mgławice ponad gwiazdki.

Jeszcze musze tylko nauczyć się walczyć z gradientem, ktoś ma jakiegoś linka to tutorialu? :)

 

UHC też się znajdzie w zestawie, tylko mam zdaje się ogromne luzy w moim cg5 (muszę poszukać jak się za to zabrać).

Dzięki za opis obróbki.

O widać też meduzę.

 

Gramar naprawdę ładne "sytuacyjne" fotki, drugie jakby sypnął deszcz gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.