Skocz do zawartości

MAC OS czy WINDOWS ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić nowego laptopa ponieważ w starym płyta główna się spaliła :/ i mam takie pytanie całe życie miałem windows. Na starym laptopie miałem windows 7 i dlatego mam pytanie który system jest lepszy? Czy ktoś posiadał/posiada te systemy? Które są lepsze tzn. wgląd, szybkość, funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić nowego laptopa ponieważ w starym płyta główna się spaliła :/ i mam takie pytanie całe życie miałem windows. Na starym laptopie miałem windows 7 i dlatego mam pytanie który system jest lepszy? Czy ktoś posiadał/posiada te systemy? Które są lepsze tzn. wgląd, szybkość, funkcjonalność.

Pytasz który system lepszy- pod jakim względem? To trochę tak jakbyś pytał który samochód lepszy. Jeden ci napisze że osobowy, drugi że ciężarowy a trzeci że czerwony.

Jeśli całe życie miałeś windowsa to polecam ci dalej przy nim zostać. A jeśli chcesz poznać nowe systemy to zacznij od linuxa. Kilka lat temu przestawiłem komputery domowe tylko na linux-a i wiem ile to kosztowało pracy, zmiany przyzwyczajeń. Oczywiście pojawiły się problemy, których nie dało się obejść i musiałem wrócić do konfiguracji windows/linux. Możesz na jednej partycji mieć windowsa a na drugiej linuxa.

Co do wersji windowsa to prawie nie masz wyboru ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz który system lepszy- pod jakim względem? To trochę tak jakbyś pytał który samochód lepszy. Jeden ci napisze że osobowy, drugi że ciężarowy a trzeci że czerwony.

Jeśli całe życie miałeś windowsa to polecam ci dalej przy nim zostać. A jeśli chcesz poznać nowe systemy to zacznij od linuxa. Kilka lat temu przestawiłem komputery domowe tylko na linux-a i wiem ile to kosztowało pracy, zmiany przyzwyczajeń. Oczywiście pojawiły się problemy, których nie dało się obejść i musiałem wrócić do konfiguracji windows/linux. Możesz na jednej partycji mieć windowsa a na drugiej linuxa.

Co do wersji windowsa to prawie nie masz wyboru ;)

co racja to racja

przypadkiem nie kupuj komputera żeby się "lansować" w knajpach :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa N53S z Core i5, 4GB RAM i to kosztowało tak połowę MBP jak nie mniej, a jako extra ma 4 USB (a nie 2 :P) jak i audio od Bang & Olufsen :) A śmiga sobie na tym Linux.

Mam na biurku w w pracy półtorarocznego MBP i stacjonarkę z Core i7, GForcem 285 (chyba), porządną płytą, pamięcią dyskami itd. Komputer stacjonarny był dwa razy droższy od MBP a moc obliczeniową ma pewnie kilkanaście razy większą. Który jest lepszy? Zależy. MBP uruchamia się w 15 sekund (a wyjście z hibernacji trwa tyle co podniesienie klapki ekranu). W stacjonarce przejście biosu zajmuje więcej czasu. Jak to możliwe? Otóż komputery Apple występują wyłącznie w kilku konfiguracjach sprzętowych. Dzięki temu cały software (bios, system operacyjny itp.) może być mocno zoptymalizowany pod kątem obsługi tego właśnie sprzętu, a nie obsługiwać go za pomocą "uniwersalnych" zewnętrznych sterowników (nawet jeśli się je wkompiluje w jądro) tak jak robi to Windows czy Linux.

Dlatego też do tzw. codziennych czynności takich jak sprawdzanie poczty, korzystanie z internetu, pisanie programów, edycję dokumentów itp. bardzo wygodnie używa się MBP. Jeśli natomiast liczy się "czysta" moc to wtedy rzeczywiście ważne się przede wszystkim bebechy, a to czy to będzie Windows, Linux, FreeBSD ... da różnice na poziomie 10%.

 

Edit:

Jedną z najgorszych rzeczy, którą możesz zrobić to kupić MacBooka i postawić na nim wyłącznie Windowsy lub Linuxa.

Edytowane przez misiekc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz który system lepszy- pod jakim względem? To trochę tak jakbyś pytał który samochód lepszy. Jeden ci napisze że osobowy, drugi że ciężarowy a trzeci że czerwony.

Jeśli całe życie miałeś windowsa to polecam ci dalej przy nim zostać. A jeśli chcesz poznać nowe systemy to zacznij od linuxa. Kilka lat temu przestawiłem komputery domowe tylko na linux-a i wiem ile to kosztowało pracy, zmiany przyzwyczajeń. Oczywiście pojawiły się problemy, których nie dało się obejść i musiałem wrócić do konfiguracji windows/linux. Możesz na jednej partycji mieć windowsa a na drugiej linuxa.

Co do wersji windowsa to prawie nie masz wyboru ;)

 

 

"A trzeci czerwony" to mnie rozwaliło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.