Skocz do zawartości

solarmax 60, co to za cudak?


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Na naszej giełdzie pojawił się produkt który całkowicie mnie ... obudził.

 

http://astropolis.pl/gielda/item/1140-solarmax-60-bf10/

 

Pierwsze co do mnie dotarło to fakt, ze to mogło by genialnie zapasować do TS APO 65, geba mi się wykrzywiła w uśmiechu. Potem popatrzyłem na cenę i opadła mi szczęka.

 

Jestem w tych rejonach zieloniutki. Powiedzcie mi, co takiego jest w tym filtrze, że kosztuje więcej niż mój pickup, i czy aby napewno sam solarmax i TS APO 65 to koniec zestawu, czy też potrzebuje czegoś jeszcze (jeśli tak to czego) i czy aby na pewno połączenie obu elementów nie będzie wymagać większej gimnastyki niż mi się wydaje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1.Pierwsze co do mnie dotarło to fakt, ze to mogło by genialnie zapasować do TS APO 65,

2.Powiedzcie mi, co takiego jest w tym filtrze, że kosztuje więcej niż mój pickup,

3.czy aby napewno sam solarmax i TS APO 65 to koniec zestawu, czy też potrzebuje czegoś jeszcze (jeśli tak to czego)

4.czy aby na pewno połączenie obu elementów nie będzie wymagać większej gimnastyki niż mi się wydaje.

 

Pozdrawiam.

 

1. Pasuje idealne!

2. Patent! ktoś kto to opatentował chce sie pewnie dorobić na tym!

3. ten solarmax to cały zestaw. potrzebujesz użyć obojetnie jakiego okularu np. plossla można też pomysleć o drugim filtrze za kolejne kilka tyś by zejść do 05 Angstrema.

4.Nie bedzie wymagać prawie żadnej gimnastyki

tu se poczytaj ;-)

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=1439&f=21

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Patent! ktoś kto to opatentował chce sie pewnie dorobić na tym!

 

Wynaleziony dawno temu interferometr Fabry'ego-Perota (vel "etalon") patentami chroniony raczej nie jest (choć detale konstrukcji Coronado pewnie tak). Cena wynika raczej z faktu, że produkcja jest skomplikowana oraz z braku efektu skali. Niech no tylko zainteresowanie wzrośnie i Chińczycy zaczną je robić, zaraz ceny spadną parokrotnie, tak jak było ze zwykłymi teleskopami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jeszcze aktualne więc jak ktoś się zastanawia to szybko działać bo cena jest dobra ;)

 

To zestaw znajomego i w ogłoszeniu nie napisał, że oprócz etalonu i kątówki z filtrem blokującym jest tam T-Max tuner i adapter na tubki 80-100mm. Wiem, bo macałem pół roku temu te precjoza :)

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etalon w wersji 40mm testowaliśmy w Jodłowie na PST i Solarmaxie 40 Pablita. Bez niego obrazy były bez różnicy. Z nim - inna bajka. W obu teleskopikach - REWELACJA!!! :astronom: Twierdzę, że bez tego ustrojstwa moje PST jest jakieś niedorobione. :g:

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.