Skocz do zawartości

Długie czasy ? To są długie czasy !


sp3uca

Rekomendowane odpowiedzi

 

eeeee...tutaj jest tylko 2070 minut, a zdjęcie 100000000x ładniejsze niż tego muzeum, na którym niewiele widać i nie wiadomo o co chodzi:)

 

http://www.cosmotography.com/images/wide_ngc891_2010.html

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie:

- własna konstrukcja aparatu

- tak jak przy fotografii otworkowej bardzo mały otwór przez który wpada światło (podejrzewam, że kilka mikronów)

- materiał światłoczuły o jak najmniejszej światłoczułości

- + może jakieś dodatkowe filtry typu ND400

 

PS. Wpiszcie sobie hasło w Google: "solarigrafia" - czyli jak fotografować roczną, lub dłuższą wędrówkę Słońca na nieboskłonie.

 

Pierwszy lepszy link, który dość prosto to opisuje: http://www.solarigrafia.pl/articles/18.html

Edytowane przez KrzysztofZ
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sam kiedyś - także w ramach zajęć fotograficznych - wykonywałem zdjęcia na bromowym papierze fotograficznym (można było także na tzw. "chlorowym" - do odbitek stykowych), ale wywołując go w wywoływaczu.

 

Przeglądając to zdjęcie tego muzeum mam kilka wątpliwości.

1. Odblaski na szybie wskazywały by na niemal stałe położenie Słońca; tymczasem gdyby wykonywano to zdjęcie non-stop, odblaski były by rozmyte. Chyba, że zdjęcie składa się z wielu ekspozycji, wykonywanych w kolejnych dniach, o tej samej porze dnia.

2. Na pewno nie było tu przesłony otworkowej - kształt tych odblasków wskazuje na diafragmę złożoną z sześciu listków (chyba, że ktoś robił miniaturowy otworek nie okrągły, ale sześciokątny).

3. Również oświetlenie jezdni wskazuje raczej na oświetlenie jej z jednej strony, a nie zmieniające się z upływem godzin.

4. Oświetlenie pewnych fragmentów budynków wygląda tak, jak gdyby zdjęcie wykonywano podczas pochmurnej pogody.

 

Nie mam więc pewności, czy te 3 lata naświetlania to ciągła ekspozycja; raczej to złożenie ok. 1000 zdjęć stosunkowo krótko naświetlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.