Skocz do zawartości

Timelapse


mago83

Rekomendowane odpowiedzi

SUPER! Mnie najbardziej spodobały się sceny z Tatrami i chmurami oświetlonymi przez Księżyc. ;)

Liczę, że niedługo powstanie jeszcze więcej takich filmików.

 

Jedyną wadą dla mnie były zbyt szybkie napisy na początku filmu, nie zdążyłem ich przeczytać i musiałem potem sobie cofać. Oczywiście zależy to od upodobania. :szczerbaty:

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie co do techniki wykonywania timelapsów.

Jeśli chciałbym wykonać zdjęcie zachodu słońca to ustawiam w aparacie by wykonywał zdjęcie 1/100 s co 30 sekund. Zebrałbym ok. 100 klatek i chciałbym wykonać 10 sekundowy film. To w jakim programie do filmów z klatek musiałbym robić? BO nie mogę znaleźć takiej aplikacji. I z jaką prędkością? 10 zdjęć na sekundę?

 

Pozdrawiam

Tomek

 

PS. Sorry, że w tym temacie się pytam ale nie chcę tworzyć kolejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 10fps będziesz miał skaczący obraz. Żeby było płynnie to minimum 18+fps, a najlepiej 24fps lub 30fps. Poza tym przy fotografowaniu zachodu masz bardzo dużą rozpiętość tonalną sceny. Przy 1/100 będziesz miał (mając słońce w kadrze) strasznie przepalone słoneczko i okolice i niedoświetlone cała resztę. Co do programów do składania, to są różne. Najprościej i najwygodniej chyba w QuickTime Pro, lub Lightroomie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie co do techniki wykonywania timelapsów.

Jeśli chciałbym wykonać zdjęcie zachodu słońca to ustawiam w aparacie by wykonywał zdjęcie 1/100 s co 30 sekund. Zebrałbym ok. 100 klatek i chciałbym wykonać 10 sekundowy film. To w jakim programie do filmów z klatek musiałbym robić? BO nie mogę znaleźć takiej aplikacji. I z jaką prędkością? 10 zdjęć na sekundę?

 

Pozdrawiam

Tomek

 

PS. Sorry, że w tym temacie się pytam ale nie chcę tworzyć kolejnego.

 

10 sekung to 250 klatek lub wiecej.

 

Składać możesz też w Virtualdub lub Fotolapse (oba progi darmowe)

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę to stary post ale mimo to chciał bym się podzielić informacjami technicznymi co do fimu którego jestem autorem.

Film poklatkowy zrobiony z pojedyńczych zdjęć, na sekundę filmu przypada 24 zdjęć. Czyli jeżeli ktoś chciałby zrobić film 10 sekundowy musi zrobić 10x24 klatki = 240 zdjęć. Polecam RAWy ponieważ mamy możliwość potem bezstratnej obróbki zdjęć. Film składany był w Sony Vegas pro 10.0 ale jest wiele innych programów w których mozna to zrobić min Adobe premiere, Edius i wiele innych

Edytowane przez Skiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.