Skocz do zawartości

Dalekie widoki w centralnej Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Po raz drugi udało się (choć nie tyle mnie co aparatowi) wypatrzeć Śnieżkę z Lasek k. Babimostu. Z Zielonej Góry było nieźle widać gołym okiem, więc warto było próbować i tu.

1658860389_niekazLasekk.Babimostu-Kopia.thumb.JPG.e6b09299fd56f5c67fccdb6bfb75f53b.JPG

 

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w czerwcu wrzucałem zdjęcia z Duszna koło Mogilna, wtedy patrzyłem w nieco złym kierunku szukając centrum Inowrocławia. Zrobiłem zdjęcie zakładów chemicznych, pogoda była kiepska i kościół NMP zginął w mgiełkach na jednym z kadrów.

A o to co widać przy dobrej pogodzie. Tu ogniskowa 400 mm, podjadę kiedyś z czymś dłuższym. Odległość 38 km.

Widać po lewo wieżowce przy alei Kopernika, w centrum kadru wieża kościoła NMP a po prawo jasne wieżowce na osiedlu Rąbin (ul Kleeberga?). Fotka trochę poleżała, bo robiona w czerwcu, ale do niedzieli mam urlop i porządkuję zdjęcia, stąd chęć podzielenia się dobrym punktem widokowym jakim jest wieża obserwacyjna w Dusznie (punkt widokowy na Wale Wydartowskim 167 m n.p.m plus 12 m wieży).

Korci mnie podjechać jak będzie chłodniej i po deszczach, bez pyłów. Wieże Lichenia są o 10 km dalej!

 

image.thumb.jpeg.59042c4b2dfa9b39c029fca576bebef7.jpeg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powrót tematu Warszawy i okolic, dzisiaj wypatrzone wiatraki koło miejscowości Pniewnik i Korytnica (pow. węgrowski)

Widok z tarasu Pałacu Kultury i Nauki (PKiN) wysokość względna 110m.

Odległość do elektrowni wiatrowej w prostej linii - od 53 do 62 km.

Widoczność bardzo dobra, godzina ok. 17 w październikowy dzień. Patrzyłem w stronę północnego wschodu od strony PKiN. Zdjęcie trochę gorszej jakości bo robione telefonem przez lornetkę, choć w tym przypadku nawet pomimo takiego sprzętu dało się uchwycić coś 50+ km na tak nudnym terenie jak Mazowsze. Liczę na otwarcie tarasu widokowego wieżowca Varso który będzie położony 2 razy wyżej i być może z niego uchwyci się coś dalszego

*poniżej na kadrze załapał się blok mieszkalny koło ronda Wiatraczna (ten z RTV euro AGD) i dalej dzielnica Rembertów (11km)*

wiatraki korytnica.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, astrokarol napisał:

Ten dymek na lewo od drugiego wiatrak patrząc od prawej strony zdjęcia to artefakt ? 

Najprawdopodobniej tak, nic na żywo koło tego wiatraka nie rzuciło mi się w oczy. Mogła to być nawet jakaś mała chmura, ewentualnie brud na obiektywie. Wątpie żeby to był jakiś dowolny obiekt, nawet pokroju np. jakiegoś radaru naziemnego. Tym bardziej że nic takiego w stronę tamtej okolicy podobnej wielkości nie stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
9 godzin temu, PawełKłak napisał:

Tatry z Góry Kamieńskiej koło Bełchatowa.

Oczywiście zacząłem dociekać, jak to było możliwe - skoro nie byłem na miejscu, to chociaż tak na coś się przydam ?.

Dostępne pomiary temperatury pochodziły z dość odległych miejsc - Wrocławia i Legionowa. Poprad pominąłem, bo samo obserwatorium leży wysoko, a decydujące zjawiska musiały zachodzić na małych wysokościach. Ostatecznie zdecydowałem się na Legionowo, żeby nie było, że daję fory mojemu rodzinnemu Wrocławiowi :-).

Zacznijmy od tego, że wprawdzie wytworzyła się przygruntowa warstwa inwersyjna, odnotowana też przez inne obserwatoria, ale co tu gadać - słabiutka. Temperatura w niej rosła raptem o 1°C. Druga warstwa inwersyjna, powyżej 2000 m n.p.m., nie ma znaczenia, bo raz, że gdzie indziej jej nie odnotowano, a dwa - dyskutowaliśmy o podobnym zagadnieniu z Pawłem, przy okazji obserwacji z krawędzi Lubelszczyzny i okazało się, że wpływ warstwy powietrza ze zwiększoną refrakcją na przebieg linii widzenia jest bardzo mały, jeśli obserwator i obiekt obserwowany są po dwóch stronach tej warstwy. Za to inwersja przygruntowa o takich parametrach, jakie zmierzono w odległym Legionowie, skutkuje wystarczająco silnymi zmianami współczynnika załamania światła, że współczynnik refrakcji lokalnie rośnie do około 0.23, co - jak widać - wystarczyło do obserwacji Tatr. Nie przeszkodziła nawet dość wysoka wilgotność względna powietrza. Gratulacje - kiedyś traktowaliśmy możliwość dostrzeżenia Tatr z Góry Kamieńskiej mniej więcej tak, jak potwora z Loch Ness :-).

t.png

n.png

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Krzysiek_S said:

Oczywiście zacząłem dociekać, jak to było możliwe - skoro nie byłem na miejscu, to chociaż tak na coś się przydam ?.

Dostępne pomiary temperatury pochodziły z dość odległych miejsc - Wrocławia i Legionowa. Poprad pominąłem, bo samo obserwatorium leży wysoko, a decydujące zjawiska musiały zachodzić na małych wysokościach. Ostatecznie zdecydowałem się na Legionowo, żeby nie było, że daję fory mojemu rodzinnemu Wrocławiowi :-).

Zacznijmy od tego, że wprawdzie wytworzyła się przygruntowa warstwa inwersyjna, odnotowana też przez inne obserwatoria, ale co tu gadać - słabiutka. Temperatura w niej rosła raptem o 1°C. Druga warstwa inwersyjna, powyżej 2000 m n.p.m., nie ma znaczenia, bo raz, że gdzie indziej jej nie odnotowano, a dwa - dyskutowaliśmy o podobnym zagadnieniu z Pawłem, przy okazji obserwacji z krawędzi Lubelszczyzny i okazało się, że wpływ warstwy powietrza ze zwiększoną refrakcją na przebieg linii widzenia jest bardzo mały, jeśli obserwator i obiekt obserwowany są po dwóch stronach tej warstwy. Za to inwersja przygruntowa o takich parametrach, jakie zmierzono w odległym Legionowie, skutkuje wystarczająco silnymi zmianami współczynnika załamania światła, że współczynnik refrakcji lokalnie rośnie do około 0.23, co - jak widać - wystarczyło do obserwacji Tatr. Nie przeszkodziła nawet dość wysoka wilgotność względna powietrza. Gratulacje - kiedyś traktowaliśmy możliwość dostrzeżenia Tatr z Góry Kamieńskiej mniej więcej tak, jak potwora z Loch Ness :-).

 

 

No to rodzi się pytanie co jeszcze dojrzelibyśmy w takich samych warunkach (albo innych dających taki sam współczynnik refrakcji) skądinąd. Babią Górę z Wielkiej Sowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł W. napisał:

Babią Górę z Wielkiej Sowy?

Tak, ale najpierw musiałbyś wejść na wieżę o świcie. Dlatego lepiej z Kalenicy.

Zrobiłem jeszcze mały opis, na podstawie wspomnianego w poprzednim poście pomiaru z Legionowa. Dopasowanie bliskiego i dalekiego planu jest nietrywialne, bo na tym bliskim brakuje możliwie "nierozlazłych" punktów odniesienia. Proszę Autorów o uściślenie miejsca i wysokości obserwacji - to, które mi wychodzi, leży w sporej odległości i około 10 metrów niżej od oficjalnego wierzchołka Góry Kamieńskiej, a ta jest bardzo rozległa. Kierowałem się współrzędnymi, podanymi na dalekiewidoki.pl, w tekście (bo innych nie ma) i przeniosłem je z zarośli na wydeptane placki terenu. Gerlach z tego miejsca (51.202232N, 19.427476E) i w założonych warunkach jest schowany za Uczkiewiczową Skałą - tak, jak faktycznie było.

Kam-opis.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek_S napisał:

Tak, ale najpierw musiałbyś wejść na wieżę o świcie. Dlatego lepiej z Kalenicy.

Zrobiłem jeszcze mały opis, na podstawie wspomnianego w poprzednim poście pomiaru z Legionowa. Dopasowanie bliskiego i dalekiego planu jest nietrywialne, bo na tym bliskim brakuje możliwie "nierozlazłych" punktów odniesienia. Proszę Autorów o uściślenie miejsca i wysokości obserwacji - to, które mi wychodzi, leży w sporej odległości i około 10 metrów niżej od oficjalnego wierzchołka Góry Kamieńskiej, a ta jest bardzo rozległa. Kierowałem się współrzędnymi, podanymi na dalekiewidoki.pl, w tekście (bo innych nie ma) i przeniosłem je z zarośli na wydeptane placki terenu. Gerlach z tego miejsca (51.202232N, 19.427476E) i w założonych warunkach jest schowany za Uczkiewiczową Skałą - tak, jak faktycznie było.

Kam-opis.jpg

 

 

@Krzysiek_S dzięki za Twoją symulacje, wszystkie dane (zaktualizowane) są podane na https://dalekiewidoki.pl/2023/01/tatry-z-g-kamienskiej.html.

51°12'07.5"N 19°25'39.1"E   a wysokość według NMPT geoportalu 407 m. n.p.m (czyli 1,4 m wyżej niż podawane informacje o wysokości G. Kamieńskiej)

Dodatkowo - Ostatecznie i Gerlach (232,1 km) pojawił się z G.Kamieńskiej / Kamieńsk.

Nałożyłem siatkę azymutów na zdjęcie po obróbce - zmieniona temperatura oraz wartości luminancji w celu lepszego ukazania szczytów. Punkt obserwatora 51°12'07.5"N 19°25'39.1"E. Azymuty wg. kalkulatora PIASTA: Łomnica - 165,63° Lodowy - 166,14° Gerlach - 167,21° - 232,1 km.
Szczyt pojawił się na chwilę zarówno na moich zdjęciach jak i Grześka Jagusiaka co potwierdza definitywnie jego obecność oraz zmienną refrakcję w czasie.
 
 
Może być zdjęciem przedstawiającym niebo
 
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
Edytowane przez PawełKłak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PawełKłak napisał:

Punkt obserwatora 51°12'07.5"N 19°25'39.1"E. Azymuty wg. kalkulatora PIASTA: Łomnica - 165,63° Lodowy - 166,14° Gerlach - 167,21° - 232,1 km

He, he - trafiłem z dokładnością 20 metrów :-). Dziękuję za korektę wysokości (aż o 10 metrów), chociaż jakościowo nie zmienia ona wyniku symulacji. Azymuty się zgadzają. W moich obliczeniach: Łomnica - 165.623° i 229.9 km, Lodowy - 166.138° i 229.1 km, Gerlach - 167.213° i 231.9 km. Różnice (w zasadzie tylko w przypadku Łomnicy) zapewne biorą się z niewielkich rozbieżności współrzędnych tatrzańskich szczytów. Gorzej jest z odległościami, ale one są zapewne wyznaczane na różne sposoby. Mój na pewno daje najmniejszy wynik.

19 godzin temu, PawełKłak napisał:

Szczyt pojawił się na chwilę zarówno na moich zdjęciach jak i Grześka Jagusiaka co potwierdza definitywnie jego obecność oraz zmienną refrakcję w czasie.

Oczywiście, że sytuacja zmienia się dynamicznie. Dobrze, że wytrwaliście dłuższy czas na miejscówce, a nie zwinęli po pierwszym sukcesie. To są właśnie te smaczki, których nie sposób wiarygodnie uchwycić w symulacjach komputerowych, bo brakuje danych.

Ech, przydałaby się tam wieża widokowa i to dość wysoka, żeby drzewa jej nie przerosły. Tylko czy grunt jest wystarczająco stabilny? W końcu cała ta góra jest obiektem antropogenicznym - zwałowiskiem kopalnianym. Skoro jednak stoją na niej wiatraki, to chyba nie jest tak źle.

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

EC Kawęczyn w Warszawie widziany z miejscowości Dąbrowa (gm. Korytnica)

 

Odległość - 46,6km

Lokalizacja: 52.38458741, 21.78785563

Wysokość względna komina: 300 m (+89 m.n.p.m.)

Wysokość obserwatora: 177 m.n.p.m.

 

Nie mam sprzetu fotograficznego, aczkolwiek zajarany tematyką DO postanowiłem się wybrać gdzieś aby poszukać skyline'u Warszawy na 50+ km. Niestety udało mi się znaleźć tylko EC Kawęczyn, choć wydaje mi się że powinny się pokazać Varso czy PKiN. Komin wystaje od 120-tego metra konstrukcji w górę. Wie ktoś może czy są jakieś aktywne wątki z warszawskimi DO? Wydaje mi się, że aktywność dotycząca Warszawy jest bardzo mała i póki nie otworzą tarasu widokowego na Varso to próżno szukać nowych obserwacji (z samego miasta na teren wokół), dlatego dorzuciłem coś od siebie (z terenu wokół na same miasto). Polecam komuś z lepszym sprzętem wybrać się na miejsce, które podałem w odpowiedzi. Miejscówka ciekawa, na wzgórzu gdzie wokół wszędzie porozstawiane są wiatraki. To te, które widać z tarasu widokowego PKiN (azymut 75 st.) Ich zdjęcie wrzuciłem na tym wątku w październiku ubiegłego roku.

ec kaweczyn kwadrat.jpg

Zrzut ekranu 2023-03-13 205745.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rigelinio napisał(a):

próżno szukać nowych obserwacji (z samego miasta na teren wokół)

Brakuje punktów widokowych na poziomie gruntu, które w przeciwieństwie do wieżowców są dostępne dla każdego, o dowolnej porze i bez ograniczeń dotyczących posiadanego sprzętu.

Kopiec Powstania Warszawskiego ma pewien potencjał, ale jest teraz zamknięty.

 

Godzinę temu, rigelinio napisał(a):

powinny się pokazać Varso czy PKiN

Varso powinno wystawać mniej więcej na poziomie 250 m wysokości komina, więc powinno być dobrze widoczne. Prawdopodobnie drzewa zasłaniają - trzeba by było trafić na przerwę między nimi, można np. przesunąć się tak, żeby trafić na Varso tą samą przerwą, w której widać komin.

Edytowane przez łukaszw
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, łukaszw napisał(a):

Kopiec Powstania Warszawskiego ma pewien potencjał, ale jest teraz zamknięty.

A mnie ciekawi jak to jest z tą górką śmieciową koło Radiowa. Czy mozna na nią legalnie wejść? Wydaje mi się, że sięga wyżej niż Kopiec Powstania Warszawskiego i Górka Szczęśliwicka. Swoją drogą to smutne, że na kotlinie trzeba chwytać się sztucznych nasypów... gdzie tu naturalne wzniesienia???

2 godziny temu, łukaszw napisał(a):

Varso powinno wystawać mniej więcej na poziomie 250 m wysokości komina, więc powinno być dobrze widoczne. Prawdopodobnie drzewa zasłaniają - trzeba by było trafić na przerwę między nimi, można np. przesunąć się tak, żeby trafić na Varso tą samą przerwą, w której widać komin.

Dlatego mam nadzieję, że obserwacja z tamtego punktu zostanie powtórzona. Próbowałem w tamtym momencie przesuwać się o kilkanaście metrów w bok żeby odsłonić sobie horyzont od drzew, ale nic innego nie dostrzegałem. Wątpie, że to przez widzialność skoro Varso jest tylko 10km dalej od komina. A wierzę, że się da bo iglica dobrze świeci i na pewno nie jest schowana pod lasem, tym bardziej że komin wystaje w większości.

Edytowane przez rigelinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrzeszę po raz kolejny i ostatni tym razem. A to dlatego, że bardzo mi się podobają.    Kilka fotek innego przekaźnika, o nazwie Jeszted  ( czeski  Ješted ) Blizko Karkonosz .   Z Wenus i Merkurym ,  wschód Księżyca  (oczywiście kompozycja) , widok z samolotu - z internetu.

Autor Martin Gembec , nick MaG  na czeskim forum . 

 

WschdKsiycazaJestedem.thumb.jpg.5b3fb43d80ed20ccbe39078f98594969.jpgWenusiMerkurynadJestedem.jpg.72ee039a4b306bf6b4356a86884f69a5.jpgJetd__leteck_pohled.thumb.jpg.fc16ef0560051bbf26fc49d1e8b5eecf.jpg

 

  • Lubię 4
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warszawa (Varso, PKiN itp.) widoczna z Mlęcina (wieś w powiecie mińskim, gm. Dobre) 48 km do Skylinera.

Posiadaczy lepszych sprzętów zapraszam do powtórzenia obserwacji z tego miejsca, ja robiłem to niestety od ręki telefonem z pomocą lornetki.

Dalej jest już tylko Mniszew i Czatolin/Kalenice. Moim zdaniem jak na nasze Mazowsze jest bardzo dobrze. Teoretycznie z miejscowości Turek położonej kilka km dalej dałoby się uchwycić Warszawę z 55 km, problemem mogą być jednak drzewa.

 

Miejsce: 52.27864, 21.69575

Data: 29.03.2023, 19:30

Temperatura: 3 st. (gradient 0.2/100 m (500 m wyżej = 2 st.)) (ciśnienie 1017 hPa)

 

warszawa z mlecina.png

Edytowane przez rigelinio
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejna próba zobaczenia Sanktuarium w Licheniu z wieży widokowej w Dusznie koło Mogilna. Tym razem wybrałem się o zachodzie słońca, aby ewentualne czerwone lampki podpowiedziały jest czy niema. Lub odbicie światła słonecznego od wież. No i nie udało się. Elektrownia w Pątnów i jej kominy były. Licheń zakryty albo ja nie umiem go zlokalizować. Na pociechę zrobiłem Inowrocław z podświetlonym kościołem Zwiastowania, wieżą ciśnień itp. No i zachodzące Słońce z plamą na godz. 10. Zdjęcia Tamronem 150 - 600mm, podpiętym do Canona FF - stąd niestety winieta, a nie zrobiłem flatów :) Mimo stackowania paru klatek rozmyte ptaki.

 

image.thumb.jpeg.02cbfbddfda8c8a4a714db01741a17b7.jpeg

 

Inowrocław w tle, na przednim planie Mogilno. Za drzewami domyślamy się Janikowa. Inowrocław to ok. 33 km w linii prostej od Duszna.

 

image.thumb.jpeg.62f6bfb1097fbe3868b3da0404fb31ea.jpeg

 

Słońce zdecydowanie dalej, ale na "godzinie 10.00" widoczne plamy

 

image.thumb.jpeg.975998f86033d524ad707d42f78c7544.jpeg

 

Dla miłośników zwierząt - pod wieżę podchodziły sarny i koło ambony odległej o około 600 - 800 m były żurawie.

Edytowane przez OBERON RD
literówka
  • Lubię 7
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio w Elblągu zaliczyłem wejście na Górę Chrobrego

Spodziewałem się przyzwoitego widoku w kierunku zachodnim i rzeczywistość to potwierdziła pomimo słabej przejrzystości ciepłego powietrza.  Warunki nie pozwoliły na wyraźne zobaczenie  odległego o 55 km Gdańska ale zamek w Malborku (31 km) widać było dobrze.  Kto ma możliwość zajrzenia tam w okolicach 06 lutego lub 02 listopada może spodziewać się zachodu Słońca na tle wyraźnie wystającego nad horyzont zamku.

 

IMG_9578-1.thumb.JPG.0f3e6b4475703d8103a1a4824740fd03.JPG

 

IMG_9577-1.thumb.JPG.122b787759ec55032194109e921cd3d1.JPG

 

 

IMG_9593-1.thumb.JPG.7bf613161eada2b77f009ab6eb9a4655.JPG

 

 

IMG_9594-1.thumb.JPG.877faa1ad15b1716ff649d212246821f.JPG

Edytowane przez Art 69
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławieńskie Wzgórza k. Opoczna , woj.łódźkie

Widać stąd zabudowania Piotrkowa Tryb. a także industrial Łodzi (~60 km) , w kierunku wschodnim ujrzymy nawet pasma G. Świętokrzyskich ( ~55 km).

 

 

Widok na G. Świętokrzyskie (55 km) ze Sławieńskich Wzgórz k.Opoczna. Fot. Paweł Kłak dalekiewidoki.pl

 

Widok na G. Świętokrzyskie (55 km) ze Sławieńskich Wzgórz k.Opoczna. Fot. Paweł Kłak

 

 

 

Widok na industrial Łodzi ( kominy EC4 Widzew) ~ 60 km  Fot. Paweł Kłak dalekiewidoki.pl

342040940_210268195048019_7570998541560086771_n.thumb.jpg.f706a8ebe6acb313022436c9dcc4f155.jpg

 

 

 

 

Zachód słońca za turbinami wiatrowymi w okolicy Piotrkowa Tryb. i Srocka (~20-45 km). Fot. Paweł Kłak dalekiewidoki.pl

342727241_245159048043781_5911583779401655697_n.thumb.jpg.dc657e2eb861846b8e672e484cbb7c0b.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2016 o 20:14, twmichal napisał(a):

Dawno mnie tu nie było, ale w międzyczasie dozbroiłem trochę sprzęt. Czas na pierwsze DO nowym obiektywem!

 

Widoki z PKiN:

 

Elektrownia Kozienice - 70km

kozienice.jpg

 

Zakłady Doehler Polska (d. Binder International) w Tarczynie - 32km. Na pierwszym planie siedziba PAŻP

 

tarczyn.jpg

 

Wieża TV Ostrołęka-Różań (70km), na dalszym planie (skrajna prawa część kadru) obiekt RTV Ostrołęka-Ławy - 103km!

 

Na pierwszym planie stoi maszt w odległości ok. 40km a Ostrołęka/Różań to ten obiekt na dalszym planie

ostroleka.jpg

 

Update z 20.07.2016

 

1) Żyrardów - komin PEC (z widocznym wysięgnikiem na anteny Radia Fama) - 42km, pomiędzy nim a kościołem komin OSM w Skierniewicach - 66km

zyrardow2.JPG

2) Sochaczew - nieczynny komin - 49km

sochaczew.JPG

3) Wieża ciśnień w Mszczonowie - 44km. Pośrodku kadru daleki maszt - ok. 50km, prawdopodobnie to maszt pomiarowy (siła i kierunek wiatru)

mszczonow.JPG

4) Komin ciepłowni w Karczewiu - 25km, d. maszty Centertela w miejscowości Osieck - 42km. Na prawo od nich niewidoczny maszt w Rykach - 94km. Do widoczności brakuje dosłownie centymetrów!

karczew.jpg

5) Słynny wiatrak "Mentos" koło Tarczyna - 32km

mentos.JPG

6) Daleka elktrownia wiatrowa i jakiś obiekt - >60km (okolice Dęblina/Puław)

wiatrak.JPG

7) Zajączek z bardzo daleka - było widoczne gołym okiem! - >50km, azymut 270-275st.

flash.jpg

😎 Mała rzecz a cieszy. Maszt RTCN Przysucha/Kozłowiec - 101km. Bardzo, bardzo długo sprawdzałem czy to na pewno ten obiekt.

kozłowiec.jpg

 

Azymut na maszt w Kozłowcu wypada na dużym budynku przy prawym brzegu zdjęcia (Ferrero w Belsku Dużym). Niewykluczone, że z zachodniej części PKiN kawałeczek masztu pokazałby się po prawej stronie budynku. Tak więc musi to być coś innego, być może maszt Playa w Łęczeszycach.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.