Skocz do zawartości

synta 8"


mati537

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję kupić niebawem Synte 8, jestem początkujący i od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna rzecz.

Zauważyłem tu pytanie o chłodzenie lustra i podłączę się do tego z pytaniem dodatkowym a mianowicie

jak wychłodzić lustro latem kiedy na dworze jest np 25 stopni lub więcej ?

Wszyscy piszą o potrzebie wychładzania lustra lecz czasami jest tak że w pomieszczeniu może być

chłodniej niż na zewnątrz np klimatyzacja. Więc o co tu chodzi ? Podejrzewam że chodzi raczej o Wyrównanie temp.

a nie o Wychłodzenie, czy tak ?

 

Zgadza się, chodzi o wyrównani temperatur. A ponieważ zazwyczaj w mieszkaniu masz cieplej, niż w nocy na zewnątrz, to dlatego mówimy o chłodzeniu.

Edytowane przez Iluvatar
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego nie mierzył, bo chyba nie było potrzeby http://astropolis.pl/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png Dobson Synty 8" jest przystosowany do mocowania tuby 8" - tylko tego charakterystycznego "dobsonowego" rodzaju. Sądzę, że 10 kilo by wytrzymał.

A jakby tak postawić na dolnej płycie doniczkę 30 kg to też powinien wytrzymać http://astropolis.pl/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/wink.png

któryś raz z rzędu mój post poszedł w kubeł... co się dzieje ?

Edytowane przez Iro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astropolis.pl/topic/40203-aktualizacja-astropolis-mog-wystpi-problemy/

trzeba te ciasteczka, czekoladki i landrynki wyrzucić do śmietnika, a potem przejść na dietę ;)

 

pozdrawiam

:) ech....

 

ja tylko chciałem się wypowiedzieć w kwestii nośności dobsona od ósemki (padło pytanie w głębi wątku) - mam w domu takiego małego testera - waży 18kg i ma warkoczyki i za każdym razem, gdy ściągnę tubę z dobsa, by coś przy niej pomajstrować, to mój tester robi sobie z niego z powodzeniem karuzelę :)

ech niech ktoś zrobi coś z tą pogodą, bo już na banię zaczyna działać :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję kupić niebawem Synte 8, jestem początkujący i od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna rzecz.

Zauważyłem tu pytanie o chłodzenie lustra i podłączę się do tego z pytaniem dodatkowym a mianowicie

jak wychłodzić lustro latem kiedy na dworze jest np 25 stopni lub więcej ?

Wszyscy piszą o potrzebie wychładzania lustra lecz czasami jest tak że w pomieszczeniu może być

chłodniej niż na zewnątrz np klimatyzacja. Więc o co tu chodzi ? Podejrzewam że chodzi raczej o Wyrównanie temp.

a nie o Wychłodzenie, czy tak ?

 

Dodam, że środek lata, kiedy temperatury w nocy osiągają 25 st. w naszej szerokości geograficznej to nie najlepszy czas na obserwacje. Niebo jest praktycznie cały czas jasne. Tak już od drugiej połowy sierpnia dopiero jest ciemniej :) Oczywistym jest, że czas wyrównania temperatury lustra do temp. otoczenia jest proporcjonalny do różnicy temperatur, im mniejsza różnica temperatur, tym czas stabilizacji obrazu jest krótszy. Przy różnicy rzędu kilku stopni celsjusza chłodzenie lustra nie ma większego znaczenia przy obserwacjach wizualnych. W okresie jesienno-zimowym-wiosennym problem ten jest bardziej zauważalny, z naciskiem na zimowy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.