Skocz do zawartości

Podziękowania dla forumowiczów za pomoc przy wyborze lornetki


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj w klubie walniętych pasjonatów bezsennych nocy :) Z jednym muszę cię zmartwić - ciężko bedzie znaleźć dobre szkiełko Nikona ... Ja fotografuję Nikonem już kilka lat i byłem zmuszony do celów astrofoto przesiąść się na kamerkę. Oczywiście - szerokie kadry przy dobrym niebie będą w zasięgu. Matryce naszych aparatów też nieco odstają od Canona ( przynajmniej takich zastosowaniach).

Powodzenia!

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lornetki przyda się też statyw :)

 

No wiesz! Za sugerowanie fotografowi konieczności posiadania statywu to powinienem się chyba obrazić! ;) Mam statyw, co więcej, kupiłem w zestawie z lornetką odpowiedni uchwyt aby wszystko ładnie grało. Nawet mapy mam przygotowane do druku, oprogramowanie również w trakcie opanowywania. Niestety jak patrzę za okno to jutro pewnie pozostanie mi podglądanie sąsiadek. Zobaczymy, może któraś z nich okaże się prawdziwą gwiazdą;)

 

O fotografowaniu nieba na razie mowy nie ma, nie mam takich ambicji. Lornetkowanie ma być odskocznią od spozierania w wizjer aparatu. Swoją drogą znaczną część prac wykonuję Nikonem F6 - najlepszym i pewnie ostatnim aparatem analogowym jaki jest produkowany. Jeśli kiedykolwiek ruszę temat astrofotografii, to bez wątpienia zacznę od kliszy. Na razie jak pisałem - nauka patrzenia i jednocześnie odprężenie po intensywnych dniach. Powoli, bez pośpiechu, gwiazdy tyle wytrzymały bez portretowania przeze mnie, to jeszcze trochę mogą poczekać. ;)

 

Dzięki za miłe przyjęcie. Właśnie przeczytałem potwierdzenie, że kurier ponoć podąża w moim kierunku. Gdzie się zamawia czyste niebo na wieczór? Poproszę tak z godzinkę jutro po 21 ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przyjęcie. Właśnie przeczytałem potwierdzenie, że kurier ponoć podąża w moim kierunku. Gdzie się zamawia czyste niebo na wieczór? Poproszę tak z godzinkę jutro po 21 ;)

Cześć,

Niestety wśród astrobraci jest znane prawo Murphy'ego, że jak kupisz jakikolwiek sprzęt astro (nawet lornetkę) to pogody nie będzie przez następne dni... a nawet tygodnie w przypadku drogiego i długo oczekiwanego sprzętu.

 

Bardzo fajnie się czyta, że nasze wspólne wypociny przyniosły korzyść i na ich podstawie został zakupiony sprzęcik :-)

 

Czekamy na relacje obserwacyjne (obserwacji nieba a nie sąsiadek :-) ) - szczególnie w Dziennikach gwiazdowych :-)

 

Pozdrawiam i wytrwałości życzę

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się zamawia czyste niebo na wieczór? Poproszę tak z godzinkę jutro po 21 ;)

 

Takie prośby ze 100% pewnością spełnią się na Saharze. :szczerbaty:

Dlatego życzę Ci jak najszybszego powrotu z lornetką w to samo miejsce.

Jeśli jesteś moblilny, to w kraju przy okazji jakiegoś fotoprojektu odwiedź Bieszczady, Suwalszczyznę lub okolice Drawska, żeby rozkoszować się prawie "saharowym" niebem - oczywiście musisz też pocelować w dziurę między chmurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.